RU

Непосильна Україна. Тігіпко зливається з Партією регіонів

28.09.2011, 10:25
Непосильна Україна. Тігіпко зливається з Партією регіонів - Фото
e1ca73bc00e564834a3436b0c19bef8d.jpg

Партія Сильна Україна готова влитися в Партію регіонів. Її лідер Сергій Тігіпко пояснює об'єднання виключно бажанням провести ефективні реформи в країні. Він скромно розраховує на пост заступника глави партії, але від президентських амбіцій не відмовляєтьс

Партія Сильна Україна готова влитися в Партію регіонів. Її лідер Сергій Тігіпко пояснює об'єднання виключно бажанням провести ефективні реформи в країні. Він скромно розраховує на місце заступника глави партії, але від президентських амбіцій при цьому не відмовляється.

У свою обідню перерву в минулий вівторок віце-прем'єр Тігіпко встиг провести засідання національного бюро Сильної України і розповісти журналістам про результати. Керівництво партії таки вирішило зливатися з регіоналами, тому що "великі реформи можуть провести тільки серйозні партії". Тігіпко був налаштований по-бойовому і з готовністю коментував все, що цікавило журналістів. Починаючи від його політичних амбіцій і закінчуючи ціною на природний газ.

Не користі ради

На прес-конференцію Тігіпко з'явився з 20-хвилинним спізненням і в оточенні декількох регіональних керівників Сильної України. Повідомив, що з'їзд, на якому партія офіційно визначиться з перспективою об'єднання, призначено на 22 жовтня. І тут же виклав свою позицію: "Великі реформи можуть провести великі, серйозні політичні партії, у яких є вплив, у яких є консолідована більшість в парламенті, у яких є позиція в Кабінеті міністрів, які можуть виробляти і, найголовніше, приймати рішення".

Озвучуючи текст, лідер партії дивився на публіку прямо і впевнено. А під час схвальних спічів своїх колег вивчав ручку, яку крутив у руках. На питання журналістів відповідав з готовністю. Так, відповідаючи на питання ЛІГАБізнесІнформ, чи не викликано об'єднання банальним падінням рейтингу Тігіпка, він поспішно запевнив: "Не це рухає, рухає сьогодні, в першу чергу, справа. На цьому треба концентрувати увагу. Якби я цього не робив, повірте мені, на багато які рішення, на які я сьогодні йду, я б не пішов. Я би знав, яким чином обійти їх, яким чином набираються рейтинги. Але сьогодні треба робити справу. Треба міняти країну, міняти в кращу сторону. Треба робити її більш конкурентоздатною, а це - реформи".

Тим однопартійцям, які ще сумніваються, лідер запропонував зріти в корінь. "Можна міняти країну з опозиції, але ефективність не та", - пояснив він. Говорячи про реформи, заради яких варто об'єднуватися, Тігіпко двічі з власної ініціативи згадав про ідею декриміналізації економічних злочинів. Окремо наголосив, що це його проект, який був підтриманий президентом. Побіжно пройшовся по вдосконаленню законодавства, що стосується ІТ-галузі, і Митному кодексу.

Позиції та амбіції

На питання, яке місце в Партії регіонів він планує зайняти, враховуючи, що посаду заступника голови вже обіцяно Володимиру Литвину, Тігіпко відповів стримано і скромно: "Що стосується моєї позиції - не обговорювалося до кінця, але я думаю, що буде досить логічно, що я буду також, скажемо, обраний з'їздом, згодом, заступником глави партії. Але відразу можу сказати, що це буде залежати багато в чому від того, яка кількість моїх колег прийде разом зі мною, наскільки моя ініціатива буде підтримана моїми колегами по Сильній Україні".

Коли ж мова зайшла про те, чи не відмовився він від своїх президентських амбіцій, Тігіпко посміхнувся і ледь помітно почервонів. "Якщо буде об'єднання партій, то кого буде партія підтримувати на президентських виборах, буде вирішувати сама партія, Партія регіонів. Що стосується амбіцій, то коли ти йдеш в політику, ти повинен ставити перед собою максимальні завдання, тому, якщо не поставиш максимальне завдання, ти не будеш досить ефективним", - сказав він.

"Я - на боці афганців"

На професійні питання Тігіпко вже відповідав, комбінуючи риторику жорсткого реформатора і соціально стурбованого політика. Говорячи про афганців і чорнобильців, він заявив, що протестів їх не боїться, але проблему треба вирішувати. І додав: "Повірте мені, я сьогодні на їхньому боці більше, ніж будь-хто інший, тому що я міністр соціальної політики - я хочу захистити. Тільки в одному проблема - якщо ми хочемо захистити більше половини країни, то це не дуже правильно в соціальному плані. Ми повинні захистити, насамперед, тих, хто найменше захищений, тих, кому це більш за всіх потрібно, якщо всім не вистачає".

При цьому віце-прем'єр так і не зміг пояснити, чому афганці і чорнобильці вийшли з переговорів з урядом. А коли його спитали про перспективу підвищення цін на газ для населення, зазначив, що дійсно, є така вимога МВФ. Але при цьому Кабмін працює над питанням зниження ціни на російський газ. І якщо ця ціна буде знижена, бюджет Нафтогазу вдасться балансувати без додаткового навантаження на населення.

Загалом Тігіпко справляв враження людини, яка дуже хоче переконати в своїй правоті чи то однопартійців, чи то журналістів, чи то регіоналів, чи то потенційних виборців, чи то всіх разом взятих. Якщо у нього це зрештою вийде, його сміливо можна буде заносити в книгу рекордів Гіннеса за кількістю зльотів і падінь.

"Не біжіть шибко, пан Тігіпко"

Листопадовим вечором 2004 року люди з помаранчевими пов'язками на рукавах під регіт перехожих кріпили плакат до дверей Нацбанку. На ньому було написано: "Тігіпко вхід заборонено". У розпал президентської кампанії Сергій Леонідович залишив пост голови НБУ.

Тігіпко пояснив свій вчинок тим, що він повинен зосередитися на роботі голови виборчого штабу кандидата Віктора Януковича. Проте, коли стало ясно, чим все скінчиться, Тігіпко залишив і цей пост і на чотири роки зник з української політики. Повернувся він в 2008-му радником прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. На президентських виборах 2010-го його навіть називали технічним кандидатом Юлії Володимирівни. Колишній комсомольський функціонер, що працював у владі з 1994 року, зіграв на бренді "нове обличчя в політиці".

До фінішу Тігіпко прийшов третім з результатом 13,05% голосів. Після виборів "нове обличчя" без особливої тіні сумнівів і розкаянь відправилася працювати в уряд "старого". Після Податкового кодексу і пенсійної реформи, які намертво пов'язані з ім'ям віце-прем'єра, рейтинг партії Тігіпка коливається в межах 2%. Його ім'я частіше за все лунало на минулому тижні, на мітингу ветеранів-афганців і чорнобильців, що протестували проти скасування пільг під стінами Верховної Ради. "Не біжіть шибко, пан Тігіпко!", - рекомендував один з плакатів, виставлених учасниками акції. Проте, з Сильної України Тігіпко не біжить. Він просто зливає її з Партією регіонів.

Ірина ШЕВЧЕНКО

Сергій Тігіпко: біографія, новини>>>
Сильна Україна: довідка, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини