"Нема олігарха яскравіше Коломойського". Тези з інтерв'ю Авакова

21.03.2019, 13:30
Арсен Аваков (фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Чому зіпсувалися його відносини з Порошенком, що він думає про Тимошенко та Зеленського й чи є у нього приватна армія: найважливіше - коротко

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков  дав інтерв'ю проекту "У гостях у Гордона", яке вийшло в ефір 20 березня ввечері. Чому зіпсувалися його відносини з Порошенком, що він думає про Тимошенко та Зеленського, про що говорить з олігархами й чи є у нього приватна армія: найважливіше - в 12 коротких цитатах.

Коломойський  телефонує. Яскравий олігарх. "Немає нікого яскравіше, ніж Ігор Валерійович. Це дуже багатогранний політик і олігарх. І дуже любить свою яскравість... Він іноді телефонує. У властивій йому манері: "А шо відбувається? І шо?" Або я йому телефоную: "Що у вас там показав канал, ви з глузду з'їхали? Це все не так". Іноді обговорюємо події, пов'язані з війною... Іноді міжнародні суди проти Росії... Іноді я йому кажу: "Придумай щось, щоб трошки заплатити гроші по ПриватБанку", а він каже: "Я тут не винен".

Ахметов теж нічого. Стане в нагоді. "У нас рівні поважні відносини. Коли ми говоримо про Донбас і про майбутнє, я думаю, ще буде роль, яку він буде грати... Він не був рішучим в 2014 році, не був готовий і не очікував, може, таких подій... Але коли нам буде складно, він не буде думати про гроші або інтереси, він надійде. Це моє переконання .

І взагалі, олігархи - не вороги. "Кожен з них, скажу вам таку крамолу, не ворог Україні... Проблема в тому, щоб вибудувати рамки. Якщо ми правильно вибудовуємо державні рамки, і олігарх в них вміщується, то держава повинна бути від цього задоволена  і має цих олігархів стригти. і їм добре, і нам податки".

З Порошенком відразу не заладилося. "Він любить контролювати абсолютно все... І на ключових позиціях хотів мати виключно своїх людей. У моєму випадку не так було. Він намагався отримати контроль, у нього не вийшло... Звідси і коріння конфлікту... Сьогодні у нас нейтральні відносини, скажу так акуратно. У принципових моментах я не боюся прямого конфлікту. Коли треба - кажу в лоб".

Читайте також: "Таємна вечеря силовиків. Як Порошенко і Аваков не домовилися"

Тимошенко пост прем'єра не обіцяла. "Нісенітниця. Я не обговорюю таких речей. Навіть якщо мені захочуть запропонувати, хоч Петро Олексійович, хоч Юлія Володимирівна... Від президентів це не залежить. Міністрів призначає парламент. Парламентські вибори у нас глибокої осені... Коли політичний ландшафт зміниться 1 квітня і 21 квітня, тоді (про політичне майбутнє) і подумаю. Зараз все це ігри".

Зеленський відповість за Голобородька. Якщо виграє. "Я думаю, це туга за новими політичними лідерами. Це візуальний образ, який він збудував, коли представив такого ідеалізованого персонажа, як президент Голобородько. Це одночасно ляпас нинішньому політикуму: іноді заслужений, іноді ні. І тепер Володимиру, якщо йому судилося бути президентом, доведеться відповісти на цей виклик".

Хто краще - не скаже. "Не буду називати прізвища... Я перед виборами заявив про нейтральність... Але президентом повинен бути візіонер".

Хоча ось кого бачить у другому турі. "Когось з трійки. Порошенко, Зеленський, Тимошенко". "Я не знаю, як будуть розвиватися події останнього тижня. У 2014 році Народний фронт мав за три тижні до виборів 7%. А фінішував з 22%. Тому важливо, як спрямовані тренди. І що в день голосування подумає величезний масив невизначених".

Сітки, піраміди, підкуп виборців. "У нас чотири групи звернень щодо чотирьох кандидатів. Це Порошенко, Тимошенко, щодо Гриценка звернення було хибним - перевірили і закрили, щодо Тарути теж - хоча там були незначні підстави. Відкрито кримінальні провадження. ДБР і СБУ займаються сіткою, або пірамідою штабу Тимошенко... Ми ведемо провадження щодо штабу Порошенка. Кілька епізодів, в тому числі по Київській області. Це викликає великий нервовий неспокій".

Боїться, що кандидати будуть підривати ділянки. "1 квітня дуже важливо, щоб 37 з 39 кандидатів повелися гідно, а не почали підривати ділянки або піднімати повстання... Те ж саме стосується другого туру. Я переживаю, що якийсь кандидат, який програв, почне захищати себе й може підірвати всю країну... Відразу в таку заваруху, звичайно ж, втрутяться росіяни".

Особистої армії, каже, немає. "Кухарчук, який нападав на президента в Черкасах. Чи знайомий він мені? Так, знайомий. Це хлопець, який воював під Іловайськом, штурмував Широкине, захищав Маріуполь. Я знаю майже всіх. Якщо щось відбувається, я намагаюся мати комунікацію з усіма ... Якщо вони колись служили в добровольчих батальйонах, а тепер займаються громадським протестом або в політичній партії - чи означає це, що я довічно за них відповідальний? Я не фінансую їх, я не відповідаю за їх дії".

І взагалі, радикали куражатся. "За Нацдружинами стоїть Нацкорпус Білецького. Не думаю, що ця організація завадить нам проводити вибори чи спробує конкурувати з нами в монополії на насильство. Неодноразово кожному з них було сказано: "Дорогі друзі, якщо ви перейдете межу, ви погано закінчите". А те, що молодь іноді хоче покуражитися... Тим сумніше мені, що багато хто з цих хлопців - ветерани війни".

Читайте також: Приватні армії в Україні. Хто за ними стоїть і що про них треба знати

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини