RU

Назад у СІЗО. Кірєєв не відпустив Тимошенко

09.08.2011, 10:29
Назад у СІЗО. Кірєєв не відпустив Тимошенко - Фото
7089c37241bdd3a1d96f067b9c9e2169.jpg

У понеділок Тимошенко відмовили у звільненні із СІЗО. Також суд не відпустив її на поруки, про що просили омбудсман Ніна Карпачова, представники церкв і творчої інтелігенції. Водночас суддя дозволив Тимошенко мати ще трьох захисників

У понеділок екс-прем'єру Юлії Тимошенко відмовили у звільненні із СІЗО, хоча чоловік Тимошенко Олександр розраховував, що суд змінить запобіжний захід знову на підписку про невиїзд.

О шостій годині ранку Тимошенко привезли до Печерського районного суду в одному автозаку з екс-міністром Юрієм Луценком, справа якого також розглядалася в цей день. Екс-прем'єра доставили під конвоєм в зал суду, але не посадили за грати, дозволивши спілкуватися з адвокатом і соратниками.

На суд до Тимошенко прийшли лідери опозиційних партій Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко, Борис Тарасюк, Микола Мартиненко, а також чоловік екс-прем'єра Олександр Тимошенко. Коли суддя Родіон Кірєєв увійшов до залу, народні депутати зустріли його вигуками "Суддю на мило".

Адвокат Тимошенко Юрій Сухов насамперед просив розглянути клопотання про зміну для екс-прем'єра запобіжного заходу. Сухов наголосив, що Тимошенко жодного разу не порушила обмежень з пересування, встановлених підпискою про невиїзд, і систематично прибувала для проведення всіх слідчих дій.

Крім того, адвокат заявив, що поведінка Тимошенко, яку суд трактував як неповага, пояснюється тим, що вона всіма доступними способами, іноді емоційно, захищає свої права.

Сама Тимошенко, коментуючи це клопотання, сказала: "Я ні про що вас просити не буду. І я ніколи перед вами не встану, тому що це буде означати встати на коліна перед мафією". Суддя Кірєєв не задовольнив клопотання Сухова. На його думку, адвокат не вказав відомостей, які були б підставою для скасування арешту.

Невдовзі Сухов звернувся до суду з рядом звертань від українських церкв, релігійних, громадських організацій, омбудсмана про взяття екс-прем'єр-міністра на поруки. Але суд не відпустив Тимошенко на поруки.

Після обіду в суді допитували міністра закордонних справ Костянтина Грищенка. У ході допиту між Грищенком і Тимошенко неодноразово виникали словесні сутички. Зокрема, екс-прем'єр заявила, що голова МЗС лобіював інтереси Росукренерго.

Допит тривав близько двох з половиною годин, весь цей час Грищенко відстоював точку зору, що Тимошенко не мала права самостійно вести переговори і підписувати газові контракти.

Надвечір суд вчергове відмовив адвокату Тимошенко в задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу для екс-прем'єр-міністра із утримання під вартою на взяття на поруки. У той же час Кірєєв дозволив Тимошенко мати ще трьох захисників - чоловіка Олександра Тимошенка, дочку Євгенію Карр і адвоката Миколу Сірого.

Тим часом біля Печерського суду декілька тисяч учасників акції на підтримку Тимошенко вийшли на Хрещатик, щоб пройти по ньому маршем. Між учасниками акції та співробітниками спецпідрозділу "Беркут" виникли сутички.

У МВС України заявили, що коли прихильники Тимошенко перекрили рух транспорту на Хрещатику, правоохоронці вимушені були відтіснити їх з проїжджої частини на тротуар. "Заходи фізичного впливу і спеціальні засоби не застосовувалися", - наголосили в міністерстві. Під час акції один з активних учасників перекриття дороги був затриманий.

Після завершення судового засідання екс-прем'єра вивезли з будівлі Печерського суду в супроводі безпрецедентної кількості охорони. Суд над Тимошенко продовжиться 10 серпня.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини