RU

Навіщо їдуть до Києва і Москви Меркель і Олланд

05.02.2015, 18:43
Навіщо їдуть до Києва і Москви Меркель і Олланд - Фото
Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель Фото: EPA

Можуть запропонувати відвести важку зброю, ввести миротворців і виступити посередниками в переговорах

Сьогодні, 5 лютого, в Україну прилітають президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель. Завтра вони планують відвідати Москву для зустрічі з президентом Володимиром Путіним. Європейські лідери обіцяють зробити нову пропозицію з вирішення конфлікту, яка "буде базуватися на принципі територіальної цілісності України".

У російських медіа вже з'явилися припущення про суть нового компромісу, який Меркель і Олланд запропонують Путіну і Порошенку. У числі найпопулярніших тез - гарантії не вступу України в НАТО, визнання фактичної лінії розмежування (після Мінська бойовики захопили близько 600 кв км), введення миротворчого контингенту ООН в Донбас. Все це - в обмін на припинення агресії РФ в Донбасі і формальне визнання приналежності регіону України.

ЛІГАБізнесІнформ  запитала експертів про справжні причини раптового візиту і ймовірні пропозиції франко-німецького тандему.

Олег Рибачук, екс-віце-прем'єр з євроінтеграції:

Навіщо їдуть до Києва і Москви Меркель і Олланд
- Якщо до візиту французького президента і канцлера Німеччини додати прибуття в Україну держсекретаря США Джона Керрі, то в наявності максимальна активізація спроб вирішити питання з ескалацією агресії. Це безпрецедентний випадок, коли вищі державні діячі трьох країн роблять вояж до Києва, а потім до Москви. Зазвичай, не маючи попередніх домовленостей, що дають високі шанси на успіх, лідери європейських держав не здійснюють візитів. Тому я висловив би обережний оптимізм. Навряд чи вони поїхали, не маючи обіцянки про можливість досягнення прогресу з Москвою.

Путін, втім, як і
Петро Порошенко, спиратиметься на громадську думку у себе в країні. Тому йому потрібно зберегти обличчя перед виборцями, а значить він і далі буде шукати можливість впливати на майбутнє України. Питаннями торгу можуть стати теми вступу нашої країни в НАТО, збереження штучних утворень в особі ДНР і ЛНР, але за умови фінансування окупованих територій Києвом. Тільки в такому випадку Кремль готовий визнати цілісність України. Навряд чи зараз вирішиться питання контролю кордону українською стороною. Путін розуміє, що якщо він її закриє - ДНР і ЛНР припинять своє існування.

Приїзд європейських лідерів може оновити формат переговорів. Якщо за підсумками зустрічі сторони анонсують, що переговори продовжаться в такому форматі - це величезний крок вперед. У такому випадку вони перестануть бути фейковим і стануть реальними.

Олег Волошин, експерт-міжнародник:

Навіщо їдуть до Києва і Москви Меркель і Олланд
Ангела Меркель не стала б затівати поїздку в Київ з подальшим польотом до Москви, якби був відсутній варіант якогось врегулювання. Якщо вона так стрімко метнулася до Києва, не довіривши це питання навіть міністру закордонних справ, то питання вкрай високої важливості.

Меркель і Олланд зустрінуться з держсекретарем США Джоном Керрі, який зараз перебуває в Києві, і узгодять якийсь варіант залагодження конфлікту з усіма сторонами. Немає впевненості, що мова піде про остаточне врегулювання. Можливо, піднімуть питання зупинки бойових дій на сході України. Тим більше що раніше вже спливала інформація, що в Європі готується якийсь мирний план. Але його зміст тримався в строгому секреті, можливо, і Порошенко міг не знати про нього до зустрічі.

Чого саме чекати від їхнього приїзду? За підсумками переговорів можуть запропонувати ввести миротворців, розділити сторони і відвести важке озброєння. Формально Донбас залишається в складі України, а фактично стане фінансуватися Росією протягом якогось перехідного періоду. Впихнути в Україну Донбас разом з самопроголошеними лідерами Захарченком та Плотницьким, а цього хоче Москва - безумство. Є також питання, що стоять поза конфліктом в Донбасі: Крим ніхто не повинен чіпати, Україна не повинна йти в НАТО, а також федералізація. Я так розумію, що Україна може дати гарантії Росії щодо усіх трьох питань.

Раптовість може бути пов'язана також з тим, що Росія довгий час відмовлялася від мирної пропозиції. А тепер у Кремлі побачили, що настання не увінчалося успіхом, і вирішили домовлятися.
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини