RU

"Наша задача проста - закінчити війну". Промова секретаря РНБО Данілова - за хвилину

28.11.2019, 17:04
Олексій Данілов (фото - прес-служба РНБО)

Із чим президент Володимир Зеленський їде на нормандський саміт, чи будуть вибори на Донбасі та чи буде капітуляція

У четвер, 28 листопада, в Києві пройшла панельна дискусія "Національна платформа "Діалог про світ і реітеграцію". Спікером однієї з панелей став секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов. Із чим президент Володимир Зеленський їде на нормандський саміт, чи будуть вибори на Донбасі - LIGA.net обрала десять головних тез із виступу Данілова.

Закінчити війну - завдання просте. "Наше завдання достатньо просте - закінчити війну. При цьому ми розуміємо, що війна відбувається на території України і ніхто не буде нехтувати національними інтересами. Ми будемо їх тільки відстоювати".

"Ні капітуляції" заважає закінчити війну. "Коли певні політичні сили намагаються наполягати на "Ні капітуляції", то потрібно пам'ятати, що багато з цих людей беруть участь у політичних процесах. Треба розуміти, що це політичні процеси, які до завершення війни не мають жодного стосунку".

Читайте також: Зеленський про саміт: Хочу чіткого розуміння, як зупинити війну

Потрібні коридори з окупованим Донбасом. "Якщо ми визнаємо, що це українці, ми маємо дати можливість перетинати лінію розмежування у людський спосіб. На сьогодні немає жодного автомобільного коридору зв'язку з окупованої частиною Донецької й Луганської областей. Наше завдання - зробити якомога більше гуманітарних коридорів для того, щоб громадяни України могли спокійно пересуватися".

Підпис президента не завжди щось значить. "Ми живемо у світі, де війну не прийнято називати війною. Чи є в цьому наша вина? В якійсь мірі є. Якби ми не були наївними та не підписували певні меморандуми. У сучасному світі підписи президентів великих країн нічого не значать" .

Є п'ять сценаріїв реінтеграції Донбасу. "У РНБО є п'ять сценаріїв реінтеграції Донбасу. Ми дуже ретельно вивчаємо всі процеси й готуємо пропозиції для президента, маючи великий обсяг інформації від наших розвідників... Усі ці п'ять сценаріїв повинні бути на користь України".

Франція вимагає виборів на Донбасі. "Пару днів тому в мене була зустріч із послом Франції, який говорив, що треба терміново проводити вибори. Вибори повинні проходити виключно за українським законодавством за участю українських партій, а на виборчих дільницях має бути прапор України. Це наша принципова позиція".

Читайте також: Зеленський VS Путін. Навіщо Україні зустріч у Парижі. Розбір LIGA.net

Говорити "Донбас" не можна. "Дуже часто Росія закидає  в наш простір словосполучення, якими ми починаємо користуватися. Одне з них - так звана формула Штайнмаєра. Але також вони говорять "Донбас". Такої інституції як Донбас не існує, її немає ні в одному з наших законів. Є окупована частина Донецької та Луганської областей. Донбас - це інша географічна інституція, яка починається з Ростовської області й закінчується Дніпропетровською".

Капітуляції не буде. "Ніяких кроків до капітуляції і процесів, не пов'язаних із інтересами держави, ніхто робити не буде".

Не скрізь можна розвести війська. "Не на всіх ділянках фронту ми можемо робити розведення. Є місця, де це робити фізично неможливо. Повинні бути інші домовленості. Але ми впевнені, що дійдемо до ситуації, коли це буде можливо зробити".

Читайте також: "Особливий статус Донбасу потрібно прийняти до Нового року". Інтерв'ю Разумкова - за хвилину

Читайте матеріал російською: "Наша задача проста – закончить войну". Речь секретаря СНБО Данилова – за минуту

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини