RU

"Наша відповідь має бути цинічною". Кулеба про скандал в ПАРЄ

25.06.2019, 13:36
Кулеба Дмитро Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

"Україна повинна реагувати. Не емоційно, а спокійно й цинічно. Це питання самоповаги"

Шансів на перегляд рішення ПАРЄ щодо Росії немає. Реакція України повинна бути без емоцій - спокійною і цинічною. Про це в бліц-інтерв'ю  LIGA.net  заявив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

- Чи означає позиція Асамблеї, що і інші санкційні інструменти проти Росії можуть бути послаблені?

- Прямого зв'язку немає, але, звичайно, сигнал тут чіткий - якщо таке можна зробити в Раді Європи, то чому не можна зробити в інших місцях?

- Хто винен в тому, що Асамблея поступилася росіянам?

- Рішення ряду ключових гравців повернути Росію за всяку ціну. При цьому в їх системі поглядів цю будь-яку ціну повинні були заплатити Україна, інші країни і Рада Європи. Так і сталося.

- Чи є шанс на перегляд позиції Асамблеї?

- Ні.

- Звучать думки, що Україні слід залишити Асамблею, якщо туди увійдуть росіяни. Це дієвий механізм? Якщо не так, то як необхідно вчинити Україні, який план?

- Це рішення повинен прийняти парламент. МЗС працює над своєю реакцією в урядовому сегменті Ради Європи. Але однозначно Україна повинна реагувати. Не емоційно, а спокійно й цинічно. Це питання самоповаги.

У ніч на 25 червня 2019 року 118 депутатів ПАРЄ вирішили, що делегація РФ, яку вигнали з залу засідань в 2015 році за агресію їх країни проти України, може повернутися, не виконавши жодних зобов'язань. Істотне послаблення санкцій механізму ПАРЄ відбулося на тлі відсутності будь конструктивних кроків росіян і волаючого невиконання цією країною взятих на себе зобов'язань, а також резолюцій ПАРЄ про агресію РФ.

Петр Шуклинов
Петр Шуклинов
руководитель общественно-политической редакции LIGA.net
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини