RU

Наша відповідь Путіну

15.04.2011, 11:55
Наша відповідь Путіну - Фото
81b1e96f4ff634522853acb8042b477c.jpg

Відреагувавши на ультимативне "запрошення" Володимира Путіна до Митного союзу, влада України вирішила, що їй більше до душі Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом

Головна інтрига тижня виявилася недовговічною. Відреагувавши на ультимативне "запрошення" Володимира Путіна до Митного союзу, влада України швидко розставила пріоритети у зовнішньоекономічних відносинах - Зона вільної торгівлі ЄС виявилася для них привабливішою за східне формування.

Практично відразу, після від'їзду московського гостя народний депутат від Партії регіонів, віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Іван Попеску заявив, що Україна не вибиратиме між Зоною вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом і Митним союзом (МС) Росії, Казахстану і Білорусі, оскільки цей вибір давно зроблений на користь європейської інтеграції. "Формат "3+1" відповідає інтересам нашої держави, але тільки на тому рівні, на якому ця співпраця не вступає у суперечність з нашими договорами з Всесвітньою торговою організацією (ВТО) і Європейським Союзом", - зазначив нардеп-регіонал.

Проте, за словами депутата, навіть за такою формулою співпраці з МС контакт між Україною і Росією набагато тісніший, ніж був у минулі роки.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров був не менш однозначним у своєму висловлюванні - він заявив, що розраховує до кінця цього року завершити перемовини зі створення Зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

У свою чергу, Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що не хоче, щоб Україна вирішувала проблеми через Митний союз. На думку члена Кабміну, розв'язання проблемних питань, зокрема щодо цін на енергоносії, не має пов'язуватися зі вступом України до Митного союзу. "Ми готові обговорювати з "Газпромом" будь-які варіанти співпраці, враховуючи створення спільних підприємств. Замість цього ми просимо переглянути ті умови газового контракту, які вважаємо дискримінаційними. Це нормальний процес", - заявив С.Тігіпко.

Більше того, С.Тігіпко навіть побачив вагомі причини особливої зацікавленості Росії у приєднанні України до Митного союзу. "Російські компанії володіють нафтопереробними підприємствами в Україні, а отже, зниження експортного мита на російську нафту, що поставляється у нашу країну, - вигідно, зокрема і російському бізнесу", - додав він.

Вельми однозначно, а саме як українську зовнішньополітичну перемогу, розцінили візит В.Путіна у середовищі українських експертів. Так, політолог Вадим Карасьов заявив, що російський Прем'єр провалив візит в Україну. "Путіну не вдалося добитися майже нічого. Саме тому, швидше, був відмінений підхід до журналістів у Києві - сказати було просто нічого", - зазначив політолог.

За його словами, українське керівництво "витримало випробування "чарівністю" МС". "Росія ставила прямі питання, але Україна дала непрямі відповіді, завдяки чому наша країна і далі може торгуватися щодо зниженої ціни на газ.

На думку глави Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенка, В.Путін також програв бій за втягування України до Митного союзу. За словами політичного експерта, головна відмінність Президента Віктора Януковича від Віктора Ющенка полягає у тому, що він має бажання просувати економіку, тому він торгується - як з європейцями щодо Зони вільної торгівлі, так і з росіянами щодо Митного союзу.

Отже, українська влада виявила характер, але чи змирився В.Путін з економічною орієнтацією України на Захід? Чи не рано ставити крапку у цій ситуації?

Наприклад, політолог Володимир Лупацій вважає, що зарано. На його думку, поки Україна не скоротить енергетичну залежність від Росії, її тиск не припиниться. Красномовним підтвердженням слів експерта є заява консультанта секретаріату комісії Митного союзу Сергія Ткачука про те, що Україні можуть загрожувати санкції, у разі її невступу до Митного союзу.

Узагальнив сказане сам В.Путін. "Ми керуємся тим, що є контракт, який функціонує і повинен виконуватися", - сказав Прем'єр РФ про перегляд тарифу для України на природний газ.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини