RU

Нардепи-стахановці: КПК, бюджет, Податковий кодекс, приватизація

13.04.2012, 11:14
Нардепи-стахановці: КПК, бюджет, Податковий кодекс, приватизація - Фото
4af7c483a3292a14018e05103bee4bc3.jpg

Вчора у народних обранців трапився приступ трудового ентузіазму: за одне засідання встигли згорнути гори. Роз'їхалися по домівках далеко за північ

Незважаючи на те що порядку денному вчорашнього засідання Верховної Ради значилося тільки чотири питання, народні депутати встигли зробити набагато більше. Працювали вони цілий день, майже всю ніч, пожертвували вечерею й годиною обідньої перерви.

Основну частину часу забрало прийняття Кримінально-процесуального кодексу. Депутати, згідно з процедурою розгляду законопроектів у другому читанні, голосували по кожній поправці до документа окремо. А поправок було подано близько 4 тисяч. Зрозуміло, що розгляд кожної з них вимагав часу. У депутатів на це пішло три дні: вівторок, середа і четвер. Закінчили роботу до ранку п'ятниці. І чим ближче до ранку, тим більше все, що відбувається нагадувало конвеєр: спікер ставив на голосування по чотири-п'ять статей (які були без поправок), при цьому просто перераховуючи їх, а депутати приймали їх одним голосуванням. Таким чином, депутати за майже п'ять годин розглянули майже 400 статей кодексу. Оборотів не зменшували до четвертої ранку. На жалібні пропозиції деяких депутатів про перерву Володимир Литвин відрізав: "Що ви все ниєте?!". Такі ударні темпи роботи, за словами спікера, пов'язані з тим, що КПК - документ дуже серйозний, і якщо депутати хочуть провести вихідні вдома, то один раз варто напружитися.

Правда, не можна сказати, що вони занадто напружилися. Більшість поправок не набирали жодного голосу. Одну поправку взагалі примудрилися втратити. У той же час ті поправки, які підтримувалися, набирали більше 250 голосів, хоча в сесійній залі знаходилося не більше 50-60 депутатів. Опозиції офіційно в залі не повинно було бути взагалі. Увечері фракція БЮТ покинула сесійну залу, не бажаючи більше приймати участь у розгляді проекту. При цьому бютівець Юрій Одарченко заявив, що має намір подати в суд на депутатів від Партії регіонів за "ганебне" голосування за Кримінально-процесуальний кодекс. "Ми порахували, в залі знаходиться 56 осіб від Партії регіонів. Я заявляю про злочин. Володимир Михайлович, ми зараз фіксуємо всіх, кого немає в залі, і будемо подавати на них на суд", - сказав він.

Вислухавши Одарченка, Литвин поставив на голосування чергову поправку.

Правда, один з опозиціонерів в залі все таки залишився. Ближче до ранку бютівець Андрій Шевченко взяв слово, коли мова зайшла про поправку N3659, яка стосувалася права журналістів на збереження джерел інформації. Він закликав парламентаріїв прийняти поправку, волаючи до цінностей парламентаризму. Його вислухали, але поправку успішно провалили.

Всього в прийнятому документі 614 статей. Основними напрямами реформування кримінального судочинства, відповідно до нового КПК, є створення рівних можливостей для кожної зі сторін у кримінальному процесі та реальне впровадження в кримінальне судочинство принципу змагальності, при якому результат розгляду судом конкретного випадку притягнення особи до кримінальної відповідальності буде залежати виключно від обгрунтованості позиції сторін.

Також об'єднуються досі розділені стадії дізнання та досудового слідства в одне - досудове розслідування, яке буде починатися з моменту надходження інформації про вчинений злочин в правоохоронні органи, що обов'язково вноситься до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крім цього, усувається таке поняття як "постанову про порушення кримінальної справи". Будь-яке звернення з правопорушення буде реєструватися в єдиному обліку кримінальних розслідувань, і момент реєстрації буде початком досудового слідства.

Оперативно-розшукова діяльність, пов'язана з розслідуванням злочину, і слідство будуть здійснюватися в рамках єдиного процесу розслідування, а всі процесуальні дії (оперативно-розшукові та слідчі дії) зможуть проводитися лише після початку кримінального провадження у справі.

Також кодексом передбачена ліквідація можливості відправки справи на додаткове розслідування, що до цих пір призводить до необгрунтованого затягування розгляду справ. КПК встановлюється зменшення термінів кримінального провадження, удосконалення порядку проведення негласних слідчих дій.

Вводиться спрощена форма розслідування та судового розгляду кримінальних проступків. Так, вводиться нова категорія "кримінальні правопорушення", яка буде розділятися на злочини і кримінальні проступки за критерієм тяжкості. Крім того, вводиться кримінальна виробництво на підставі угод.

За прийняття в цілому нового проекту КПК проголосувала 271 картка народних депутатів. Перед цим, тими ж 271 голосами, парламент прийняв рішення розділити кодекс на дві частини - кримінальну та процесуальну.

Прийнявши документ в цілому, депутати доручили Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за участю Головного юридичного управління провести техніко-юридичну обробку проголосованих пропозицій і поправок з метою усунення правових неузгодженостей. Крім цього, депутати прийняли закон "Про внесення змін до законів України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України". "За" проголосувало 272 депутатські картки.

У проміжках між розглядом кодексу нардепи встигли прийняти ряд важливих рішень. По-перше, обрали нового голову Рахункової палати. Ним став Роман Магута, який займається банківською справою 27 років. На його користь було подано 243 бюлетеня народних депутатів, проти - 14. При цьому, як повідомив лідер фракції БЮТ Андрій Кожемя'кін, фракція прийняла рішення не голосувати.

У свою чергу, регіонали залишилися задоволені цим вибором, заявивши, що Магута цілком гідний того, щоб очолювати такий важливий орган, як рахункова палата.


Крім того, Верховна Рада вивела з-під дії закону про держзакупівлі закупівлю і транспортування природного газу. Згідно з прийнятими змінами, дія закону про держзакупівлі не поширюється на ті випадки, коли предметом закупівлі є природний газ, послуги з його транспортування, розподіл, постачання, зберігання. Також дія закону не поширюється на закупівлі фінансових послуг, послуг бірж, аукціонів, систем електронних торгів і інші послуги, які використовуються в міжнародній торговій фінансовій практиці при закупівлі та реалізації природного газу. Опозиція за документ не голосувала.

Крім того, депутати схвалили приватизацію теплоенергоцентралей. Як сказано в пояснювальній записці до документа, Міненерговугілля готує програму технічного переоснащення ТЕЦ. Реалізація програми потребує залучення недержавних інвестицій, чого, на думку авторів документа, можна досягти шляхом передачі ТЕЦ в оренду або концесію.

Крім цього парламент визначився з особливостями приватизації шахт.

Також народні обранці встигли розібратися з податковим декларуванням - вони запропонували його спростити. Зокрема, прийнятим документом пропонується скасувати подвійне декларування фізичними особами в різних деклараціях одних і тих же показників щодо доходів та майнового стану.

Не забули парламентарі й про виконання обіцянок президента - вчора були затверджені зміни в цілому до державного бюджету, запропоновані Кабінетом міністрів. Згідно з документом, дохідна частина бюджету на 2012 рік збільшена на 33,3 млрд.грн., у тому числі загального фонду - на 28,8 млрд.грн.

Згідно зі змінами, передбачено, що на виконання соціальних ініціатив президента України буде направлено 18,2 млрд.грн., ще 6,15 млрд.грн. пропонується направити на компенсацію громадянам внесків Ощадбанку СРСР.

У Партії регіонів таким рішенням знову залишилися дуже задоволені. На думку регіонала
Олексія Плотнікова, внесені Верховною Радою зміни до держбюджету дозволять уряду істотно збільшити соціальні виплати і стандарти.

Опозиція такого захоплення не зрозуміла. Так, лідер партії
Фронт змін Арсеній Яценюк заявив, що тільки половину коштів уряд передбачає спрямувати саме на соціальну сферу, а решта - на забезпечення роботи органів державної влади.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини