RU

Напередодні виборів, або Фальшиві бюлетені, погрози і адмінресурс

25.10.2010, 11:00
Напередодні виборів, або Фальшиві бюлетені, погрози і адмінресурс - Фото
a17b472130ec80c8ba43eeb6f0ed3c02.jpg

У суботу Юлія Тимошенко вимагала порушити кримінальну справу за фактом незаконного виготовлення в Харкові виборчих бюлетенів. У свою чергу, Арсеній Яценюк закликав негайно розслідувати факти загроз кандидатам від його партії

Напередодні місцевих виборів, які пройдуть у наступну неділю, дедалі частіше звучать скарги лідерів ряду партій на адміністративний тиск. Крім того, політики закликають українців бути пильними на виборах і попереджають їх про можливі масові фальсифікації.

У суботу лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вимагала від Президента Віктора Януковича і Генеральної прокуратури порушити кримінальну справу за фактом незаконного виготовлення у Харкові виборчих бюлетенів. "Я вимагаю від Президента держави терміново порушити кримінальну справу і взяти на себе персональну відповідальність за те, що він покриває виготовлення фальшивих бюлетенів, фальшивих протоколів", - сказала лідер партії.

За її словами, у суботу в харківський штаб партії "Батьківщина" зателефонував працівник одного з поліграфічних підприємств і повідомив про те, що у друкарні без державного замовлення друкуються фальшиві бюлетені для голосування на місцевих виборах.

Ю.Тимошенко сказала, що представники харківського штабу виїхали у друкарню і справді виявили там фальшиві бюлетені. "Вони вилучили те, що змогли вилучити, як розрізані, так і нерозрізані бюлетені, надруковані на великих листах. І вже зрозуміло, що друкарня "Фоліо Плюс" не мала офіційного дозволу на виготовлення бюлетенів", - додала лідер "Батьківщини".

Крім того, Ю.Тимошенко заявила, що рівень фальсифікації під час підготовки і проведення цього року місцевих виборів перевищує рівень фальсифікацій на президентських виборах у 2004 році.

"Коли Янукович публічно у всіх краях, які він відвідує, заявляє про те, що він буде гарантом чесних виборів, то абсолютно зрозуміло, враховуючи хід цієї виборчої кампанії, абсолютно зрозуміло, що він не є гарантом Конституції і гарантом чесних виборів також не є. Тому що фальсифікація виборів досягла такого апогею, якого не було навіть до 2004 року", - сказала Ю.Тимошенко.

У свою чергу, лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк заявив, що через фальсифікації може трапитися так, що за Партію регіонів у деяких населених пунктах України проголосують понад 100% виборців. Тобто, за словами політика, якщо у Партії регіонів дуже низька підтримка в якомусь місті, просто треба відправити туди ніби у відрядження певну кількість людей з іншого регіону. "Партії регіонів просто треба, наприклад, половину Донецької області переселити у Вінницьку область", - зазначив А.Яценюк.

За його словами, отримати підтримку населення через адмінресурс неефективно. "Отримати більшість можна тільки одним шляхом - важкою працею, виконанням всього того, що пообіцяли", - сказав політик. Він зазначив, що адміністративний тиск - це півбіди. "Але коли новини про передвиборчі гонки фактично перетворилися на кримінальну хроніку - це вже сигнал для країни. Партії регіонів необхідно нарешті зрозуміти, що вибори - не війна, а тим більше - не кримінальне розбирання", - наголосив А.Яценюк.

Він повідомив, що через загрози з боку влади, наприклад, на Сумщині у Буринському районі відмовилися йти на вибори половина кандидатів зі списку партії "Фронт змін". "З'ясувалося, що їм надходили анонімні дзвінки із загрозами, а деяким навіть прямо дзвонили керівники райдержадміністрацій", - додав політик.

А.Яценюк звернувся до представників правоохоронної системи, до Генерального прокурора і Міністра внутрішніх справ із закликом негайно розслідувати факти нападів і загроз.

На адміністративний тиск напередодні місцевих виборів поскаржився також лідер партії "Удар" Віталій Кличко. "У нашої політичної сили є багато прикладів, коли ми відчуваємо тиск. Іноді - непрямий тиск, іноді дуже важко довести тиск влади, але тиск ми відчуваємо", - зазначив він.

Політик повідомив, що його партія звернулася до спостерігачів і зробить все можливе, щоб не було спроб сфальсифікувати вибори. "Якщо ми не хочемо, щоб Україна була країною третього світу, ми повинні всі разом працювати на те, щоб вибори не були сфальсифіковані", - наголосив В.Кличко.

Водночас Прем'єр-міністр Микола Азаров у своїй заяві з приводу місцевих виборів запевнив, що "усі випадки протизаконних дій, якщо такі будуть під час підготовки до виборів до місцевих органів влади, будуть невідкладно розглянуті". "У разі їхнього підтвердження, наслідки таких порушень будуть негайно виправлені", - наголосив глава уряду.

М.Азаров зазначив, що у влади "досить важелів, щоб до дня голосування встигнути усунути вірогідні зловживання на місцях і забезпечити всім учасникам виборчого процесу рівні можливості".


Місцеві вибори - 2010: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини