RU

Над Луценком нависли хмари

10.11.2010, 09:58
Над Луценком нависли хмари - Фото
3ec07819af5b7ae42c72774f59e9c0af.jpg

За версіжю ГПУ Ю.Луценко вступив в змову зі своїм водієм, щоб викрасти з бюджету близько 40 тис.грн. Чим зумовлене порушення кримінальної справи проти Ю.Луценка намагалися дати пояснення як опозиційні, так і провладні політсили

Для екс-міністра Внутрішніх справ України, лідера "Народної самооборони" Юрія Луценка настали не найкращі часи. Проти нього порушено кримінальну справу. Зокрема, справу було порушено за ст. 191 ч.3 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За версією Генпрокуратури, Ю.Луценко, очільник колективу у 300 тис. осіб з щорічним бюджетом відомства у 8 млрд.грн., вступив у змову зі своїм водієм, щоб викрасти з бюджету близько 40 тис.грн.

Чим зумовлене порушення кримінальної справи проти Ю.Луценка вчора намагалися дати пояснення як представники опозиційних, так і провладних сил.

Так, на думку народного депутата від фракції НУНС Тараса Стецьківа, справа у відношенні Ю.Луценка - це "просто бажання підвісити на гачок, точно так само, як вони підвісили Ю.Тимошенко справами проти Данилишина, "посадкою" Макаренка і Діденка".

При цьому, говорячи про те, які можуть бути істинні причини порушення цієї справи, Т.Стецьків відзначив: "Яка боротьба з корупцією!? Це абсурд і дурість! Якщо відділ кадрів допустив порушення при прийнятті на роботу (водія Ю.Луценко, який фігурує у справі, - ред.), то це не проблема Міністра. Це просто смішно. Висмоктана з пальця справа".

Водночас, нардеп з фракції НУНС Юрій Гримчак не виключає, що Ю.Луценка можуть засудити. Відповідаючи на питання, хто може стояти за цією справою, і чи може це бути помстою опонентів колишнього Міністра, він сказав: "Я не думаю, що це особиста помста. Це дуже мілко. У мене є відчуття того, що це зроблено в зв'язку з тим, що останнім часом Юрій Віталійович (Ю.Луценко, - ред.) почав активно брати участь у політичному житті... Якщо ви пригадаєте, то він робив декілька заяв перед виборами в Західній Україні про повернення криміналітету до влади, про те, що група Фірташа-Льовочкіна практично має намір захопити владу в країні. Після цього відразу ж пройшов коментар депутата Мірімського, що Луценко треба "сушити сухарі", а не виступати по телевізору".

Крім того, відповідаючи на уточнююче питання, чи вважає нардеп, що за цією справою стоїть Лев Мірімський або Адміністрація Президента, Ю.Гримчак відмітив: "За цим стоїть політика".

У свою чергу нардеп з фракції НУНС Геннадій Москаль вказав на те, що справу проти Ю.Луценка ініціював чинний голова МВС Анатолій Могильов. "Це політичне переслідування. Те, що цю справу викопав Могильов, це факт. У нього вже спина нагнулася копати так, що вже не розгинається", - наголосив він.

З іншого боку народний депутат з фракції Партії регіонів Василь Грицак заявив, що кримінальну справу у відношенні Ю.Луценко порушено справедливо. Реагуючи на слова Г.Москаля щодо того, що високі звання у водіїв голів МВС - це норма, він відповів: "Я вам відкрию секрет: водії у міністрів внутрішніх справ завжди були з "сімки" (Служба внутрішньої розвідки, - ред.). Тому що вони більше інших підготовлені до вирішення задач: уважніше стежать в дзеркала заднього вигляду, оцінюють обстановку... А водій у Луценка навіть в міліції не працював. Я знаю його особисто".

Також нардеп від Партії регіонів Владислав Лук'янов виразив впевненість у тому, що принцип "закон один для всіх" повинен діяти для всіх громадян, в тому числі і екс-міністр внутрішніх справ. Політик висловив думку, що "у кожної людини є свій "момент істини". "Сьогодні він наступає і для дрібного злодія Юрія Луценка. Тому не треба робити з цього якусь піар-акцію. Просто треба розуміти, що людина ця була нечесна, непорядна і має нести відповідальність за дії, що підпадають під ознаки кримінальних злочинів", - наголосив В.Лук'янов.

Тим часом Ю.Луценко заявив, що оскаржить у Печерському суді порушення проти нього справи. "Сьогодні ( станом на 9 листопада 2010 року, - ред.) я подам скаргу на порушення справи, яку вважаю незаконною і необґрунтованою, в Печерський суд. І на даний момент можу сказати тільки одне: я чітко усвідомлюю, що ця справа є результатом моєї політичної і міліцейської діяльності. Буду сподіватися, що в Україні все ще залишаються чесні суди", - підкреслив екс-міністр.

На сьогоднішній день підтримку Ю.Луценко вже висловив Блок Юлії Тимошенко "Переслідування Луценка режимом Януковича позбавлено правових основ, носить виключно політичний характер, має всі ознаки цілеспрямованих політичних репресій проти одного з найбільш послідовних опозиціонерів", - відмітили в БЮТ.

Зараз з Ю.Луценка взяли підписку про невиїзд. Сам Ю.Луценко заявив, що справа проти нього зараз перекваліфікована, керівництво ГПУ створило "спеціальну мобільну групу з слідчих за особливо важливими дорученнями". "Незважаючи на найповнішу абсурдність підозр, це стало кримінальною справою N1 в Україні", - заявив Ю.Луценко.

Юрій Луценко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини