RU

На здоров'я. Тимошенко залишить Качанівську колонію

03.04.2012, 10:45
На здоров'я. Тимошенко залишить Качанівську колонію - Фото
Влада пообіцяла екс-прем'єру лікування за межами колонії (фото - byut.com.ua)

Генеральний прокурор Віктор Пшонка дав доручення провести лікування засудженої екс-прем'єра за межами виправної установи

Юлія Тимошенко може незабаром покинути Качанівську колонію. 16 березня Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну надати екс-прем'єру медичну допомогу у відповідному медичному закладі. Таке розпорядження суд виніс в рамках правила 39-1 регламенту (попередні судові заходи).

Вчора генеральний прокурор України Віктор Пшонка доручив провести лікування Тимошенко за межами Качанівської колонії.

Міністерство охорони здоров'я на виконання даного доручення Генпрокуратури та звернення Державної пенітенціарної служби вирішило лікувати Тимошенко в умовах спеціалізованого стаціонару - в центральній клінічній лікарні Укрзалізниці у відділенні патології хребта та периферичної нервової системи.

Матеріально-технічна база лікарні Укрзалізниці, за даними Міністерства охорони здоров'я, повністю відповідає всім вимогам, викладеним фахівцями з Німеччини та узгодженим всіма фахівцями медичної комісії, яка проводила обстеження Тимошенко. Це медичний заклад спеціалізується на наданні допомоги пацієнтам з аналогічною патологією, має кадровий потенціал і напрацьовані методики, стверджують у відомстві Раїси Богатирьової.

"У лікарні є можливість повністю виконати рекомендації з медикаментозного лікування, а при необхідності - селективного введення лікарських засобів безпосередньо в ділянку патологічного процесу. Крім цього, в установі відпрацьовані питання застосування сучасних, визнаних іноземними фахівцями методик з використанням новітнього фізіотерапевтичного обладнання", - йдеться в повідомленні.

У Міністерство охорони здоров'я стверджують, що відновне лікування в цій клініці включає в себе систему реабілітаційних заходів лікувальної фізкультури, гімнастики та лікувального масажу, що застосовуються в комплексному підході.

У свою чергу захисник колишнього прем'єр-міністра Сергій Власенко заявив, що стаціонарну медичну установу, в якій буде проходити лікування Тимошенко, повинні визначити іноземні лікарі, які входили до складу міжнародної комісії.

"Єдині лікарі, які провели повне медичне обстеження Юлії Тимошенко, - це німецькі лікарі. Відповідно, саме вони повинні узгодити, в якій клініці лідера опозиції можуть лікувати відповідно до плану, розробленого міжнародною комісією", - заявив Власенко.

За словами захисника, вітчизняні лікарі "не мають морального права визначати лікарню, в якій буде лікуватися Юлія Тимошенко". "Не можуть визначати лікарню ті псевдолікарі від Міністерства охорони здоров'я, які ще вчора писали, що Тимошенко повністю здорова, і давали дозвіл на проведення слідчих та інших процесуальних дій", - сказав Власенко.

У той же час в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що Тимошенко погодилася на стаціонарне лікування. "Юлія Володимирівна дала згоду на проведення стаціонарного лікування. На сьогоднішній день рішення таке є. Після консультації, яку вона планує провести, я думаю, рішення буде прийнято й ми зможемо організувати все необхідне для лікування", - сказала перший заступник міністра охорони здоров'я України Раїса Моїсеєнко в понеділок журналістам біля воріт Качанівській колонії.

Втім, документів, розпорядчих вивезення екс-прем'єра на лікування в спеціалізовану медустанову за межами Качанівської виправної колонії, станом на вчорашній день в колонії ще не було.

"Ніякі документи в Качанівську виправну колонію з цього питання ще не надходили. Доручення генерального прокурора (вжити заходів для забезпечення обстеження та лікування Юлії Тимошенко за межами колонії, - ред.) надійшло в Державну пенітенціарну службу, і зараз це питання узгоджується з Міністерствіомохорони здоров'я і Київським районним судом Харкова, за яким Юлія Тимошенко закріплена як підсудна (у справі ЄЕСУ, - ред.) ", - повідомили в прес-службі управління ДПтС в Харківській області.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини