RU

"Ми повернемо Ялтинську конференцію в український Крим"

12.09.2014, 15:07
Президент України Петро Порошенко

Про новий статус декількох районів Донбасу, про війну з Росією і про мир - ключові тези Петра Порошенка на саміті YES

Сьогодні президент України  Петро Порошенко побував на щорічній зустрічі Yalta European Strategy (YES), яка пройшла в Києві. ЛІГАБізнесІнформ наводить ключові тези глави держави. Останні десять років форум проводився в Лівадійському палаці в Ялті, але був перенесений після анексії Криму російською владою.

Про статус декількох районів Донбасу. "Ми вивчили польський досвід децентралізації, використовуємо його і можу вас запевнити, що жодної загрози цілісності країни особливий статус не несе. Це всього лише передача більшої влади на місця. Питання безпеки та стратегії розвитку при цьому залишаться в руках центральної влади. Але для цього потрібно провести місцеві вибори в Донбасі, щоб на місцях були люди, з якими можна розмовляти".

Про повернення Криму. "Кажуть, що ми втратили Крим. Ні, у нас вторгнення до Криму. Але Крим буде знову з нами. Ми не втратили Крим. Але він повернеться, і не обов'язково з допомогою військових дій. Ми повернемо розуми кримчан демократією та рівнем економіки України... Я переконаний, що в майбутньому у нас буде можливість повернути Ялтинську конференцію туди, де вона завжди була".

Про жертви революції і війни. "Ми будемо завжди пам'ятати, яку ціну українці заплатили за те, щоб мати можливість жити в іншій країні".

Про війну і мир. "Коли ми почали мирний процес, мало хто вважав, що ми можемо встановити мир, навіть неміцний, але все ж мир. Але з кожним днем все більше людей починають вважати, що ми доб'ємося успіху на цьому дуже складному шляху. І навіть зараз не всі розуміють, наскільки це позитивне відчуття - не отримувати щовечора новини про загибель українських солдат і цивільних осіб".

Про санкції ЄС і США проти РФ. "Це - показник того, наскільки Україна близька зараз для кожного лідера, для кожної європейської країни".

Про реформи. "Ми представили стратегію реформ Україна-2020. Наша мета - отримати членство в ЄС. У України ніколи не було такого рівня підтримки в світі. Я, думаю, з боку ЄС було б неввічливо не надати нам перспективу членства... Ми проведемо ці 5 -6 років, міняючи країну. Ми будемо міняти Україну, маючи дуже важливу перспективу для українців - членство в Європейському Союзі, так як українці здали один з найскладніших іспитів у своєму житті, щоб стати членами Євросоюзу".

Про ЄС і НАТО. "Я особисто вважаю, що Європа просто не може бути Європейським Союзом без України, бо Україна має величезну територію, населення, і з економічної, політичної, соціальної, культурної точок зору Європа збагатиться".

"Колишня система з двох різних світів зникне після приєднання України до ЄС. Будь-який інший союз на європейській арені без України просто не міг би існувати, і це прекрасна можливість для України - допомогти Європі об'єднатися... Також ми сподіваємося отримати статус особливого партеру НАТО, не будучи членом Альянсу. Днями я відвідаю США і буду про це говорити з президентом США Обамою".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини