RU

"Мені немає за що червоніти". Інтерв'ю Порошенка - за хвилину

30.07.2019, 17:30
Петро Порошенко (фото - EPA)

Що Порошенко думає про Гройсмана, хто зливає інформацію Богдану й хто винен у низькому результаті Європейської солідарності

У понеділок пізно ввечері на Українській правді вийшла  перша частина інтерв'ю п'ятого президента України Петра Порошенка. За роки своєї каденції політик не балував журналістів частим відвертим спілкуванням, лише іноді проводячи прес-конференції і записуючи відрепетирувані інтерв'ю з чітким переліком телеканалів. У першій частині інтерв'ю Порошенко розповідає, чи задоволений він результатом на парламентських виборах, чи ображається на Гройсмана, і хто зливає інформацію Портнову. Все найважливіше і цікавіше - в 10 коротких тезах.

Думає, що його партія могла набрати і 30%. "На скільки об'єктивно ми могли претендувати? На багато більше... Але у нас був десяток політичних сил, які набирали від 1 до 3%. Вони розуміли, що у них немає ніяких шансів, але, керуючись чи то власними амбіціями, то чи будь-якими іншими мотиваціями, пішли, і 15-20% голосів були розпорошені. Я маю на увазі всіх: і Самопоміч, і Гройсмана, і Свободу. Всіх".

У цьому винен і Аваков. "Кожен державний діяч повинен приймати вибір народу. Це вибір народу. Чи можу я сказати, що була робота проти нас? Була. Була робота проти нас поліції".

Допускає причетність Авакова до акцій Шарія. "Була робота проти нас організованих груп, на зразок Шарія... Я не виключаю, що ті люди, які передавали їх (повітряні кульки, - ред.) Шарію, мали відношення в тому числі до пана Зеленського. Тому що їх охороняла поліція, тому що вони точно були причетні до влади. Я думаю, що ця технологія буде ще не раз використана проти опонентів чинної влади".

За тиждень неможливо навчити депутатства. "Скільки треба вчитися, щоб бути фотографом? Мінімум, щоб хоча б кнопки натискати? Кажуть, п'ять років. Якщо інтенсивні курси в Києво-Могилянці або в Київській школі економіки, якби там вчили фотографів, то я думаю, що для цього потрібно не менше півроку. Якщо є бажання навчитися бути депутатом за два тижні... Ми з вами, на жаль, знаємо відповідь...".

Але технологічно Зеленський виграв. "Це була блискуче проведена кампанія паном Зеленським. На сході, заході, в центрі, прихильникам Росії, прихильникам ЄС і НАТО він говорив те, що вони хочуть чути, насправді не представляючи програму. Це теж технологія. Ця технологія перемогла. Я повинен це визнати".

Упевнений, що на місцевих виборах Зеленському буде нелегко. "Аргументація людей при голосуванні на місцевих виборах і аргументація людей при голосуванні на парламентських виборах кардинально інша... Ще в 1998 році був цей феномен, коли я вперше приїхав до Вінниці і проти мене був міський голова. Я його переміг на парламентських виборах, а на міських виборах він взяв 60% підтримки. Тому я хочу підкреслити, що у нас є велика кількість міських голів, лідерів місцевого самоврядування, що мають тверду підтримку".

Читайте також: Богдан vs Кличко. У Зеленського візьмуться за "смотрящих" в Києві

Гройсман - самогубець, але на нього не ображається. "Я Володимиру Борисовичу бажаю всіляких успіхів. Я не можу на нього ображатися... Ми мали загальну політичну долю. Він був четвертим в моєму партійному списку. Наша політична сила висунула його на спікера. Наша політична сила висунула його на прем'єр-міністра... Чи було право у Володимира зробити цей вибір? Було. Одобряю я цей вибір? Ні. Я вважаю, що з політичної точки зору, це було самогубство. Але чи має він право на цей вибір? Очевидно, так".

Богдан  - інформатор Портнова. "Мені вчора чітко зазначили, що нічого вони не розкривали. Що вони проводять службове розслідування вже місяць, тому що вони не знають, яким чином це до пана Портнова потрапляє. Я сказав:  "Ваш директор має доступ? "Він каже: "Так, має". Я йому кажу: "Це незаконно". Але пан директор передає ту річ Богдану, з яким вони постійно спілкуються. А пан Богдан передає ту річ Портнову.

На політичні переслідування йому плювати. "Мені немає за що червоніти. Немає ніяких фактів, за які б мені треба було переживати. Якщо це буде політичне правосуддя - друзі мої, я ще в 2014 році на фронті перестав боятися. І мені абсолютно байдуже. Я ні від кого не збираюся ховатися, тому що це буде великий подарунок Путіну".

До створення ДБР нібито не причетний. "Господи, ще раз підкреслюю, що до створення ДБР і делегування Варченка, хоч я і не знаю, що таке "делегував"... я не маю ніякого відношення. По-друге, єдине, що я вам можу зараз сказати, що у мене були розмови і з паном Аваковим, я думаю, що він це може підтвердити, і з паном Турчиновим. Я хочу твердо підкреслити, що я як Петро Порошенко не підтримував жодного з кандидатів".

Читайте також: Слуги (не) народу. Скільки людей завели в Раду українські олігархи

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини