RU

Мельниченко VS Кучма: ставка на двох

25.03.2011, 09:30
Мельниченко VS Кучма: ставка на двох - Фото
29be501690a0d57c1de553dba0046288.jpg

Екс-майор Держохрани пояснив, що очна ставка не відбувається через погане самопочуття Л.Кучми. Сам другий Президент спростував цю інформацію. Він також у своїй заяві пояснив слідчому, чому не хоче зустрічатися з М. Мельниченком

"Справа Гонгадзе", що розгорілася новою силою у зв'язку із порушенням щодо другого Президента України Леоніда Кучми кримінальної справи, знову вивела у "перші ряди" колишнього майора Держохрани Миколу Мельниченка, "плівки" якого були залучені до справи як речові докази.

Екс-майор не тільки з подвоєною енергією прийнявся роздавати інтерв'ю, даючи оцінки того, що відбувається, але завчасно почав готуватися до очної ставки з Л.Кучмою. Як заявляв сам М.Мельниченко, очна ставка була запланована слідчим ще у 2007 році. "Але за троє діб до очної ставки у мене стався крововилив у мозок, я був шпиталізований", - зазначив він.

Тепер же екс-майору ніщо не повинне було перешкодити подивитися в очі другому Президенту. Більше того, він збирався на очну ставку, як на свято. "У Кучми реально здають нерви… Мене викликали для проведення очної ставки. Для мене це свято, я надів білу сорочку, для Кучми це, у принципі, траур", - заявив він вчора.

До того ж екс-майор поділився, які питання він заготував для другого Президента. "Перше питання, яке, я думаю, поставлю йому: чи просив він Президента Росії Путіна врегулювати безбашеного Мельниченка, щоб з ним домовитися про те, щоб Мельниченко не давав свідчень і не передавав запису до прокуратури. Далі: які умови він пропонував Мельниченку заради того, щоб він (Л.Кучма, - ред.) не відповідав за ті кримінальні злочини, які скоював, які зафіксовані у записі, і що саме він хотів від мене… Тут дуже багато питань, на які йому доведеться відповідати", - сказав він.

Безпосередньо сам Л.Кучма начебто спочатку і погодився з тим, щоб очна ставка відбулася. "Якщо і сьогодні будуть наполягати на очній ставці з Мельниченком, якщо мене ще раз влада захоче принизити, я погоджуся, тому що я не маю права не погодитися", - наголосив другий Президент.

Водночас він висловив своє негативне ставлення до М.Мельниченка. "Я не розумію, пробачте мою душу грішну, як можна з цією істотою перебувати в одному приміщенні. І не тому що він за десять років на мене вилив бруду стільки і вчора продовжував, але я це вважаю весняним загостренням… Я вважаю, це моя особиста думка, що він зрадник і що він протягом десяти років зраджував національні інтереси України", - наголосив він.

Проте пізніше стало відомо, що очна ставка не відбулася. Сам М.Мельниченко пояснив це поганим самопочуттям другого Президента. За словами екс-майора, "на прохання слідчого, у зв'язку з поганим самопочуттям Кучми очна ставка і слідча дія" були перенесені на сьогоднішній ранок.

Водночас Л.Кучма заявив, що ні про яке нездужання не може йтися. "Я схожий на хворого, чи що? Я сказав, навпаки, що в інших загострення весняні", - зазначив він.

З іншого боку він підтвердив своє небажання зустрічатися з М.Мельниченком. "Ну, про що я буду з ним говорити? Я просидів би на іншому боці і не розкрив би рота, я маю таке право, а він би ніс свою нісенітницю", - сказав Л. Кучма.

Також він додав, що написав відповідну заяву, в якій пояснив мотиви, за якими не хоче зустрічатися "з цим діячем міжнародного масштабу". "Слідчий погодився", - наголосив другий Президент.

Однак остаточної ясності, чи відбудеться очна ставка, поки немає. У ЗМІ же вже циркулює інформація про те, що надії М.Мельниченка на очну ставку з Л.Кучмою розвалилися остаточно.

Микола Мельниченко: біографія та добірка новин >>>
Леонід Кучма: біографія та добірка новин>>>
"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини