RU

Міліцейська реальність: БРДМ Турчинова і опозиціонер Вадик Румун

22.05.2013, 13:27
Міліцейська реальність: БРДМ Турчинова і опозиціонер Вадик Румун - Фото
За версією МВС, бронемашину з провокативними зображеннями і аніматорами замовила опозиція (фото - mvs.gov.ua)

Глава МВС Захарченко представив у парламенті свій погляд на події 18 травня в Києві. Він суттєво відрізняється від того, що бачили в суботу журналісти

Як випливає зі слів міністра, скандальна БРДМ приїхала в центр Києва слідом за лідерами опозиції. Боєць Вадик "Румун" за гроші охороняв учасників акції "Вставай, Україно!" А намети "Спільної справи" мирно демонтували співробітники управління з благоустрою.

Почав
Віталій Захарченко з пересування по столиці броньовика із зображенням морквин і зайцями на борту. Глава МВС повідомив, що коли надійшла інформація про появу БРДМ в центрі міста, він особисто прийняв рішення доставити його до найближчого відділення міліції: "Для з'ясування мети перебування цього транспортного засобу на вулицях міста та недопущення можливих негативних наслідків".

Потім, за його словами, співробітники ДАІ стали супроводжувати БРДМ до Шевченківського райуправління міліції. На Великій Житомирській група опозиційних депутатів заблокувала його рух. Приблизно 150 осіб з символікою опозиційних партій оточили бронеавтомобіль. Вони розбили скло, зірвали відеореєстратор, спустили колеса.

"У конфлікт також втрутилися близько 70 молодчиків, які прийшли з Михайлівської площі", - додав міністр. Він промовчав про те, що на Михайлівську площу згадані молодики піднялися з Європейської, де проходив мітинг Партії регіонів, по вулиці Трьохсвятительській. Було це близько 14:00.

Захарченко повідомив, що співробітники міліції "локалізували дії натовпу", після чого БРДМ був доставлений в управління міліції. На водія складено протокол за порушення правил дорожнього руху. Депутатам продемонстрували відзняте міліцією відео сутичок.

Опозиціонери зажадали показати відео пересування БРДМ, зняте журналістами. Підтягнулися до парламентської трибуни, за якою стояв Захарченко, оточили. Атмосфера розпалювалася. Спікер
Володимир Рибак розпорядився виконати вимогу опозиціонерів. Ті розійшлися по місцях і гучними криками реагували на окремі кадри. Наприклад, коли БРДМ спускався по вулиці Інститутській, його супроводжувала машина ДАІ. Також бурхливу реакцію опозиціонерів викликав кадр, в якому з БРДМ на Великій Житомирській виліз співробітник міліції.

Міліціонера в броньовичку Захарченко пояснив без заминки: підполковник супроводжував БРДМ в управління міліції, так як у людини, яка спочатку була за кермом, не виявилося водійських прав. Водночас з версією появи машини в центрі Києва вийшов казус.

Міністр повідомив, що 18 травня близько 12:00 на акцію "Вставай, Україно!" почали з'їжджатися опозиційні лідери.
Олег Тягнибок і Віталій Кличко під'їхали до Хрещатика з вулиці Михайлівської, Олександр Турчинов - з вулиці Інститутської. "Слідом за ним (Турчиновим, - ред.) рухалися ще два автомобілі такого ж класу, позашляховики, тобто була колона. За цією колоною виїхав бронеавтомобіль. На ньому були встановлені білі прапори, за зовнішніми ознаками схожі на прапори Всеукраїнського об'єднання Батьківщина", - сказав міністр.

Він зазначив, що колона не зупинилася на вимогу міліції на перехресті вулиць Ольгинської та Інститутської. І співробітник ДАІ, включивши мигалки, поїхав попереду колони, щоб її зупинити. Однак Турчинов з ескортом на автомобіль ДАІ не відреагував.

У цій інформації виявилося стільки нестиковок, що вже ніхто не став цікавитися, з якої причини співробітники міліції не можуть відрізнити червоного серця на прапорах Батьківщини від помаранчевої морквини на прапорах БРДМ. По-перше, на відео спуску бронемашини по Інститутській чітко зафіксовано - машина ДАІ з мигалками їде не перед колоною з позашляховиків, а перед одним джипом і БРДМ.


Співробітник автоінспекції не намагається зупинити, а саме супроводжує броньовичок із зайцями і морквинами.

Турчинов повідомив, що доїхав тільки до стадіону "Динамо", а далі пішов пішки - під'їхати до Інститутської не зміг, рух було перекрито. Він також заявив, що маршрут пересування його автомобіля зафіксований на відеореєстраторові.

Ще незручніше вийшло з лідером Свободи. Тягнибок зазначив, що 18 травня доїхав до перетину вулиць Богдана Хмельницького та Пушкінської. Далі йшов пішки. Однак перед тим як вийти з машини, зателефонував своєму колезі
Андрію Іллєнку і сказав, що приїде з вулиці Михайлівської. "Що це означає? Це означає, що інформацію міністру його колеги дають навіть не за фактом, а по прослуханих телефонних розмовах", - підсумував Тягнибок.

Міністр так і не зміг пояснити, чому БРДМ, яким міліція зацікавилася близько 12:00, дві години роз'їжджав по центру міста. А також чому його подорож таки завершилося "негативними наслідками", не допустити яких так хотіли правоохоронні органи.

Один з таких наслідків - напад на журналістку 5 каналу Ольгу Сніцарчук
(відео). У цьому інциденті, як і в появі БРДМ, Захарченко побачив опозиційний слід. Він повідомив, що на офіційному допиті затриманий за напад Вадим Тітушко підтвердив свою заяву про те, що найняли його опозиціонери для охорони безпеки свого мітингу.

Що ця людина дві години робила на "антифашистському" мітингу влади на Європейській площі, залишається загадкою. Не відповів міністр і на питання депутата від Батьківщини, колишнього начальника київського главку міліції
Віталія Яреми.

Той повідомив, що бритоголових, які згодом брали участь у бійках біля БРДМ, запримітив ще о 9:00 біля готелю "Дніпро". "Я звернувся до Паслена, заступника начальника главку, щоб він встановив особи всіх цих гопників. Він відмовився, сказав мені, що всі вони під контролем, що ці люди також мають право проводити демонстрації", - сказав Ярема.

Він наголосив, що ніколи за роки незалежності міліція не була разом з бандитами. І поцікавився, чи усвідомлює міністр, що йому доведеться відповідати за те, що він підставляє особовий склад. У свою чергу міністр образився на те, що генерал міліції, ставши народним депутатом, дозволяє собі так висловлюватись.

Тягнибок поінформував міністра про те, що Тітушко з товаришами вже більше двох років тренуються в спортзалі управління МВС в Білій Церкві. Він зазначив, що МВС слід було б перевірити цю інформацію, перш ніж заявляти про те, що Тітушка найняла опозиція. "Хто в якому спортзалі займається, не має ніякого відношення до того, хто їх найняв за гроші", - відреагував міністр.

Знесення наметів, які на Софіївській площі поставили представники руху "Спільна справа", міністр прокоментував коротко. За його словами, міліціонери, посилаючись на правила благоустрою, запропонували учасникам акції демонтувати намети, але отримали відмову.

"У зв'язку з цим, співробітниками комунального підприємства Дорожньо-експлуатаційне управління з ремонту та утримання автомобільних шляхів та споруд на них Шевченківського району міста Києва було демонтовано 16 наметів. Співробітники міліції забезпечували тільки охорону громадського порядку", - сказав він.

Якщо те, що довелося спостерігати кореспонденту
ЛІГАБізнесІнформ при знесенні наметів - охорона порядку, тоді страшно навіть уявити, як виглядає безлад. Більше сотні співробітників міліції в спецобмундируванні накинулися на кілька десятків учасників акції. Їх взяли в кільце, всередині якого якийсь час тривало дике місиво.


Згодом міліціонери вишикувалися в коло, з якого вивели затриманих і винесли намети. Намети виносили молоді підтягнуті люди в цивільному. Найменше вони нагадували співробітників комунального підприємства з благоустрою. Втім, це не є підставою для спростування слів міністра. Можливо, на їх зовнішній вигляд і фізичну форму позитивно впливає робота на свіжому повітрі.

Під кінець, відповідаючи на запитання депутата-регіонала Олександра Момота, Захарченко повідомив, що на акції Партії регіонів зібралася 51 тисяча людей, а на акції опозиції 6,5 тисячі. Всі, хто спостерігав 18 травня за двома акціями, бачили, що кількість людей на них було приблизно однаковою - тисяч по 10.

Зрозуміло бажання лідерів як Партії регіонів, так і опозиції прикрасити масштаби своїх акцій. Однак коли це робить міністр внутрішніх справ на користь однієї зі сторін, як мінімум можна засумніватися в об'єктивності та неполітизованості глави відомства.

Резюмував свій виступ міністр словами: "Я хочу сказати громадянам, що вони можуть себе спокійно почувати в державі. Міліція захистить їх права та обов'язки".

Читайте також: В Європу без фашистів, але з гопниками. Репортаж з Києва 18 травня

Оленярі. Особливості політичної торгівлі людьми в Україні (закулісся акцій 18 травня)

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини