RU

Місцеві вибори. Перші результати

01.11.2010, 15:10
Місцеві вибори. Перші результати - Фото
95a012352b732aac0253c25b420ff049.jpg

Напередодні ввечері Україна закінчила вибирати тих, хто має очолити місцеві органи влади. ЦВК сподівається отримати перші результати голосування вже сьогодні. Але навіть результати, представлені екзіт-полом, мають вельми цікавий вигляд

Вчора ввечері в Україні закрилися виборчі дільниці – країна закінчила вибирати тих, хто має очолити місцеві органи влади. Центральна виборча комісія сподівається отримати перші результати голосування від територіальних комісій вже сьогодні. Але навіть результати, представлені екзіт-полами, мають вельми цікавий вигляд, іноді, – несподівано.

Як свідчать результати екзіт-полу, проведені компанією GfK Ukraine на замовлення партії "Єдиний центр", більшість мандатів на місцевих виборах в Україні отримає Партія регіонів. На другому місці у загальному рейтингу - "Батьківщина". Зокрема Партія регіонів у середньому по Україні набрала 36,21% голосів виборців, ВО "Батьківщина" - 13,1%, "Фронт змін" - 6,84%, Компартія - 5,85%, ВО "Свобода" - 5,11%, "Сильна Україна" - 4,29%.

До списку "невдах" цієї виборчої кампанії, яким не вдалося подолати трьохвідсотковий бар'єр (у середньому по країні, ситуація в окремих регіонах для цих партій більше надії подає) потрапили "Наша Україна" Віктора Ющенка - 2,25%, Народна партія Володимира Литвина - 1,83%, Соцпартія - 1,71%, "Єдиний центр" - 1,55%, партія "Удар" - 1,26%, Українська народна партія - 0,75%, "За Україну!" - 0,45%, "Цивільна позиція" - 0,23%.

Проти всіх проголосували 7,21% громадян. До того ж, за словами представників компанії, похибка їхніх результатів екзіт-полу не перевищує 2,5 %.

Влада такими показниками залишилася задоволена. "Партія регіонів закріпила позиції у центрі країни і не втратила у західних областях. Це відрадно", - заявив голова Партії регіонів, Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

До того ж він наголосив, що не бачить трагедії в тому, що де-небудь можуть перемогти представники опозиційних партій – працювати будуть з усіма.

Особливе задоволення глави уряду викликав той факт, що вибори пройшли вільно і демократично. Без застосування адмінресурсу і порушень, що особливо приємно. "Ну, немає порушень. Що ми їх, повинні були вигадати. Ви що хотіли, щоб скло били, гранати висаджували? Абсолютно нормально пройшли вибори", - сказав він.

Відсутність яскраво виражених порушень, начебто підтверджують і міжнародні спостерігачі. Місія спостерігачів міжпарламентської асамблеї СНД заявила, що все було організовано добре. Правда, деяких її представників збентежив той факт, що "зараз всі бюлетені надруковані українською мовою". Але тут вже їм довелося терпіти – політика держави, все-таки.

А ось спостерігачі міжнародної місії CIS-EMO засмутилися, що їм довелося членам українських виборчих комісій пояснювати основи українського ж виборчого законодавства. І, незважаючи на те, що остаточний вердикт з проведення місцевих виборів вони винесуть тільки сьогодні вдень, за попередніми даними, CIS-EMO не помітила нічого, що дало б мотив визнати вибори такими, що не відбуваються.

Зате багато чого такого помітили представники опозиції. Так, ВО "Батьківщина", ще не дочекавшись результатів голосування, оголосила про свій намір оскаржити їх в судах. У відповідь на це Прем'єр-міністр великодушно дозволив опозиції скаржитися куди завгодно і пообіцяв їм в цьому не заважати.

Водночас перший заступник глави партії Олександр Турчинов зазначив, що про реальні результати виборів можна буде говорити, коли будуть підписані виборчі протоколи. "Традиційно в умовах України найбільші фальсифікації відбуваються під час підрахунку голосів і ми прогнозуємо це. Цей сумний процес вже почався", - сказав він.

А ось лідер партії "Фронт змін" не тільки старанно підраховує і фіксує всі можливі порушення, але й збирається розповідати про усіх порушників Президенту. Поіменно про кожного. Мотивує він це тим, що раз уже глава держави пообіцяв, що всі порушники будуть особисто відповідати за фальсифікації, так нехай дотримується слова.

З підрахунком порушень, до речі, також не все зрозуміло. Їхня кількість пропорційно зростає у десятки разів – залежно від тих, хто рахує. У МВС, станом на 23:00 попереднього дня, надійшло 93 повідомлень про події, пов'язані з виборчим процесом. У "Фронті змін" їх нарахували більше півтисячі. А у партії "За Україну!" – 1153.

Вельми цікаво виглядають також перші результати виборів мерів міст. Відносно зрозуміло і передбачувано все виходить у Львові і у Донецьку. Львів’яни не захотіли активно голосувати за представника Партії регіонів, в результаті нинішній мер Львова Андрій Садовий благополучно обійшов свого головного суперника, регіонала Петра Писарчука. Тут екзіт-пол показав лише незначні відмінності у результатах.

Така ж ситуація виникла і у Донецьку. Нинішній мер міста, регіонал Олександр Лук’янченко з великим відривом обігнав кандидата від прогресивних соціалістів Володимира Марченка. Примітно, що серед виборців Донецька другим за популярністю, після О.Лук’янченка, виявився пункт "не підтримую жодного з кандидатів".

Веселіше вийшло в Одесі. Тут результати вийшли діаметрально різні. Дані екзіт-полу, проведені Одеською філією Інституту Горшеніна свідчать, що за представника Партії регіонів Олексія Костусєва проголосували 47,6% одеситів, тоді як нинішнього мера Едуарда Гурвіца підтримали 33% виборців. Водночас опитування, яке провів Російський Центр політичних технологій, показав, що Е.Гурвіц отримав 47,4%, а О.Костусєв - 36,3% голосів.

Ще більш забавно ситуація виглядає з виборами в Харкові. За результатами екзіт-полу, проведеного компанією GfK Ukraine, кандидат від ВО "Батьківщина" на посаду Харківського міського голови Арсен Аваков "обійшов" свого суперника, регіонала Геннадія Кернеса майже на 4%. А.Аваков отримав підтримку 34,73% виборців, Г.Кернес - 30,89%.

Але Г.Кернесу такі результати не сподобалися. І він заявив, що не знає, "яким способом робилася ця соціологія". "Ми також провели свою соціологію, свій екзіт-пол, згідно з яким у Авакова 31,9%, у Кернеса – 33,4%", - сказав політик.

Водночас глава Центрвиборчкому Володимир Шаповал заявив: "Хотілося б, щоб всі результати були до кінця наступної п'ятниці, тобто до суботи".

Місцеві вибори – 2010


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини