"Людям треба дати право на зброю". Інтерв'ю Кривоноса -за хвилину

13.03.2019, 16:42
Джерело фото: скріншот

Коротко переказуємо найцікавіше

Полковник Сергій Кривонос дав інтерв'ю проекту KRYM Володимира Федорина. Інтерв'ю було записано до того, як Кривонос знявся з виборів президента на користь Петра Порошенка  й зайняв посаду заступника секретаря Радбезу України. Всі інтерв'ю переказує LIGA.net

1. Зрада Януковича. "Те, що відбулося в Криму - це зрада. Зрада, яка готувалася багато років... Ми могли протистояти цьому. Військові були готові й знали свої маршрути. Але не дали наказ... 31 січня 2014 року частину ЗСУ було приведено до вищого ступеню боєготовності. Це в тому числі стосувалося частин спецпризначення. Тоді стало ясно, що війна неминуча. Наші підрозділи були висунуті уздовж кордону з РФ і в Крим. Ми готувалися відбивати агресію. Це було в період, коли Янукович ще був при владі. Але політичне рішення прийнято не було і ініціативу віддали зеленим чоловічкам".

2. Російські шовіністи. "Вони не братній народ - ми давно це розуміли, коли зустрічалися з ними на міжнародних змаганнях. Великоруський шовінізм у них пер через край... Смішно дивитися на таких військових".

3. Розвідник і спецназівець - це не професія. "Це стиль життя. Це зовсім інший менталітет, ніж у всіх інших. Я пройшов усі посади - від солдата до першого заступника начальника Сил спецоперацій. У розвідці усі рівні. Твій успіх, твоє життя - все це залежить від успіху інших. Всі мої підрозділи завжди виходили на перше місце, завжди ставали найкращою командою.

Читайте також: Денис Бігус: Пашинський і Гладковський - конкуренти з розпилу оборонки

4. Порошенко не створив систему оборони. "Моє висунення в президенти було для багатьох успіхом. Нараду начальники збирали - як я так посмів піти в президенти! Напевно, Конституцію не читали. При всьому позитиві Порошенка в частині того, що він зробив для ССО, але свита його дискредитує. Є величезна кількість питань, які треба вирішити. Ігнорувати їх не можна... За п'ять років ми повинні були створити систему, яка б не дозволила Росії серйозно загрожувати Україні... Армія повинна бути повністю професійною... Поки що цього немає".

5. Люди повинні бути озброєні. "Право на зброю - для всього народу. Народ повинен бути озброєний... Коли людина має зброю - вона відчуває себе впевненіше як громадянин. Зростає і відповідальність. Ми повинні перебудувати Україну, щоб ми стали суспільством вільних усвідомлених громадян, здатних захищати свою країну, дім і оточення".

6. У роботі з людьми - рівняння на Коновальця. "Реальний приклад з нашої історії. На початку 20-х років українські націоналісти під керівництвом Євгена Коновальця проводили роботу з молоддю в Західній Україні, завдяки чому пізніше десятки тисяч людей пішли воювати проти Червоної армії. Це історичний приклад".

7. Лобі зброярів. "Не я вносив гроші (застава кандидата в президенти). Я не самовисуванець. Гроші вносила партія. Левова частина вносилася розробниками української зброї... Олігархи не допомагали".

8. Про Гриценка. "Він був міністром оборони. Він думав, що робив все добре. Але він полковник, який все життя служив в навчальних закладах або технічних. А я - бойовий полковник, пройшов всі сходи знизу-вгору".

LIGA.net - інформаційний партнер проекту KRYM

Читайте також: "Я спокійний. Буде новий президент". Інтерв'ю Авакова - за хвилину

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини