RU
07.10.2013, 10:28

Люди тижня: Кличко, Тимошенко, Кузьмін і китайські чиновники

Український боксерський чемпіон Володимир Кличко переміг в Москві росіянина Олександра Повєткіна, екс-прем'єр Юлія Тимошенко може скоро вийти на волю, "головний інквізитор" влади Ренат Кузьмін відправлений на заслання, голови всіх основних українських церков підтримали європейську інтеграцію, міністр закордонних справ Литви заявив про теоретично можливу блокаду Калінінграда, китайські чиновники заборонили туристам колупатися в носі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

6/11

Хто:

Люди тижня: Кличко, Тимошенко, Кузьмін і китайські чиновники
міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус (на фото - ліворуч).

Чому: заявив про теоретично можливу блокаду Калінінграда (анклав РФ) у відповідь на тиск Росії.

Подробиці: за словами Лінкявічуса, Литва могла б заблокувати автомобільні та залізничні шляхи між Росією і Калінінградською областю, якщо Москва продовжить тиснути на своїх сусідів через зближення з Євросоюзом.

За словами міністра, Росія останнім часом почала безпідставно затримувати на своїй митниці поїзда з Литви, що завдає збитків державі. "Ми могли б так само застосувати ці ж заходи", - сказав Лінкявічус. "Як ви знаєте, Калінінградська область є ізольованим, географічно ізольованим регіоном, тому ми могли б застосувати деякі заходи", - зазначив він, додавши, що ніяких обговорень у цьому напрямку поки не було.

"Транспорт, ми могли б відрізати поїзда, але не тільки поїзда, а також постачання товарів, - що завгодно. Теоретично це можливо. Але це не обговорюється, це не наш спосіб мислення, це не наші методи", - уточнив Лінкявічус, давши зрозуміти, що Литва не прихильниця російських підходів у відносинах з сусідами.

Нагадаємо, Калінінградська область Росії є анклавом, розташованим між Польщею на півдні та Литвою на півночі і сході. У регіоні проживають 430 тис. осіб, і він має найбільший порт на Балтиці . Крім морських шляхів, є дорожнє і залізничне сполучення з Росією через Литву і Білорусь.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне