RU
07.10.2013, 10:28

Люди тижня: Кличко, Тимошенко, Кузьмін і китайські чиновники

Український боксерський чемпіон Володимир Кличко переміг в Москві росіянина Олександра Повєткіна, екс-прем'єр Юлія Тимошенко може скоро вийти на волю, "головний інквізитор" влади Ренат Кузьмін відправлений на заслання, голови всіх основних українських церков підтримали європейську інтеграцію, міністр закордонних справ Литви заявив про теоретично можливу блокаду Калінінграда, китайські чиновники заборонили туристам колупатися в носі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

3/11

Хто:

Люди тижня: Кличко, Тимошенко, Кузьмін і китайські чиновники
колишній перший заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін.

Чому: "головний інквізитор" Партії регіонів і президента Віктора Януковича головою держави відправлений працювати в РНБО - традиційне місце заслання всіх, хто свою справу вже зробив.

Подробиці: в РНБО Кузьмін призначений заступником секретаря. Чутки про його можливу відставку з'явилися в засобах масової інформації минулого тижня. Пізніше стало відомо, що Генпрокуратура реорганізувала Головне слідче управління з розслідування особливо важливих справ, яке тривалий час курирував Кузьмін. На його основі утворено Головне слідче управління Генпрокуратури, його очолив Олександр Каліфіцький.

Кузьмін в Генеральній прокуратурі курирував розслідування найрезонансніших кримінальних справ. Під його керівництвом направлені до суду справи ек -прем'єра
Юлії Тимошенко, екс -міністра внутрішніх справ  Юрія Луценка, колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука. Саме Кузьмін порушив кримінальну справу стосовно колишнього президента Леоніда Кучми в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Рада національної безпеки і оборони, де тепер працюватиме Кузьмін, вважається "органом заслання" - туди відправляють чиновників, які з якоїсь причини не влаштовують владу на колишній посаді. Зараз РНБО очолює колишній перший віце-прем'єр
Андрій Клюєв. За однією з версій, Клюєва відправили на заслання в РНБО через конфлікт між впливовими фігурами в Кабміні і в оточенні президента Януковича. Правда, у РНБО є й інша назва - "лава запасних". Той же Клюєв нещодавно став заступником голови Партії регіонів і незабаром очолить президентську виборчу кампанію Януковича. Раніше заслана в РНБО Раїса Богатирьова дочекалася свого часу і повернулася "у справу" вже на пост віце-прем'єра-міністра охорони здоров'я. Можливо, ще знадобиться Банковій і Кузьмін.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне