RU

Лозинський в останній межі

18.11.2010, 10:35
Лозинський в останній межі - Фото
2a428964741af0334ddf419a4098432a.jpg

Справа скандального екс-парламентарія від БЮТ Віктора Лозинського, схоже, вийшла на фінішну пряму. Звичайно, про повне його закінчення можна буде говорити лише після виголошення вироку, але вже перейдений важливий рубіж: матеріали справи передані до суду

Справа скандального екс-парламентарія від БЮТ Віктора Лозинського, схоже, вийшла на фінішну пряму. Вона тягнулася майже півтора року і за цей час встигла ознаменуватися найнесподіванішими перипетіями. Почалося все з повідомлення про те, що в червні 2009 року депутат у компанії правоохоронців вбив жителя Кіровоградської області Валерія Олійника. Потім було пояснення В.Лозинського, що він просто захищався, далі - пропозиція бютівців нагородити його за виявлену мужність, після того - позбавлення депутатської недоторканості, втеча, довгі розшуки, нарешті, здача з повинною і розслідування. Звичайно, про повне закінчення справи можна буде говорити лише після виголошення вироку, але вже перейдено важливий рубіж: справа Лозинського передана до суду.

Отже, на початку березня глава прес-служби Генеральної прокуратури України Юрій Бойченко повідомив, що В.Лозинський здався правоохоронним органам. За словами чиновника, колишній депутат сам прийшов у Головне слідче управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ.

Однак у квітні тогочасний Генеральний прокурор Олександр Медведько заявив, що В.Лозинський відмовляється від надання свідчень. "Вже допитано більше півтора тисяч свідків, проведено близько 50 експертиз. Тому в квітні ми пред'явимо обвинувачення в остаточній редакції, у тій, в якій воно піде до суду, і оголосимо про закінчення слідства. Я вважаю, що розслідування проведене у повному обсязі, об'єктивно, і щодо цієї кримінальної справи забезпечено виголошення судом обвинувального вироку стосовно Лозинського, так і всіх фігурантів", - сказав тоді Генпрокурор.

Пізніше О.Медведько озвучив обвинувачення, пред'явлене екс-парламентарію: "Остаточне обвинувачення Лозинському в тому, що здійснив злісне хуліганство, умисне вбивство з хуліганських мотивів Валерія Олійника, завдавши при цьому тілесні пошкодження середнього ступеня тяжкості, незаконне зберігання пістолета з патронами, незаконне заволодіння транспортним засобом і його знищення шляхом підпалу".

У червні начальник Управління з особливо важливих справ Генпрокуратури Олександр Дегтярев повідомив, що своєї провини колишній депутат не визнає. "Слідчі дії з Лозинським закінчені, допити вже не проводяться, своєї провини він не визнав, але зараз, як і інші співучасники злочину, знайомиться з матеріалами справи відповідно до статті 218 КПК України", - сказав він. До того ж чиновник запевнив, що доказів провини В.Лозинського, що є у ГПУ, більш ніж досить.

До того ж в історії В.Лозинського з'явилися нові деталі. Вже у листопаді один із трьох адвокатів В.Лозинського Роман Денисюк зазначив, що захисники екс-нардепа просять слідство, щоб до нього пустили лікаря, оскільки В.Лозинський скаржиться на серце. "Віктору Лозинському в 2006 році робили операцію на серці в Інституті ім. Амосова, і відтоді йому треба регулярно обстежуватися у кардіолога", - сказав юрист.

Р.Денисюк також заявив, що у справі немає якоїсь експертизи, яка доводить причетність В.Лозинського до вбивства селянина В.Олійника. "Всі обвинувачення будуються тільки на свідченнях інших людей, які були присутні під час вбивства (колишні правоохоронці Михайло Ковальський і Євген Горбенко)", - вважає адвокат.

"Ніяких експертиз, що доводять, що Лозинський стріляв із зброї, немає. Зате у документах фігурує карабін "Benelli", який ніби належить Лозинському. Цю зброю приніс єгер Перепелиця (зараз під арештом) у розібраному вигляді і дав свідчення, що він сам стріляв з нього в Олійника. Слідство ж стверджує, що з карабіна все-таки стріляв Лозинський", - додав він. Адвокат зазначив, що підозрюваний хоче подивитися цю зброю, "щоб пересвідчитися, чи не зроблена там фальсифікація якоїсь деталі з відбитками Лозинського".

Наступного дня екс-депутат був шпиталізований з болем у серці. Медики поставили діагноз - ішемічна хвороба і гіпертонічна криза. "Можливо, усвідомивши у повному обсязі, що доведеться повною мірою відповідати за скоєне, Лозинський сильне запереживав, внаслідок чого піднявся тиск і забарахліло серце. Будемо сподіватися, все увійде у норму", - сказав старший слідчий з особливо важливих справ ГПУ. Зараз стан здоров'я В.Лозинського задовільний, він перебуває під наглядом лікарів.

16 листопада колишній народний депутат та інші обвинувачені закінчили ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. "Обвинувальний висновок у зазначеній справі підписаний першим заступником Генерального прокурора Ренатом Кузьміним", - зазначили у ГПУ.

І, нарешті, 17 листопада Генеральна прокуратура передала кримінальну справу щодо В.Лозинського до Вищого спеціалізованого суду з цивільних і кримінальних справ. Справа передана до суду для визначення підсудності.

Ще невідомо, яким буде вирок екс-парламентарію, але вже те, що справу не спустили на гальми, дає підстави сподіватися, що справедливість переможе. Це буде, напевно, перший випадок покарання посадової особи такого високого рівня, до того ж без всякої політики. Характерно і те, що депутат отримає вирок за злочин, породжений почуттям безкараності і вседозволеності "сильних світу цього". Можливо, для інших це стане серйозним попередженням.

Справа Лозинського: добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини