RU

Латиноамериканське турне Януковича: пролітаючи над Європою

26.10.2011, 10:43
Латиноамериканське турне Януковича: пролітаючи над Європою - Фото
bc92f552497d4ccf503a299bc4bdc6ab.jpg

На фоні помітного охолодження відносин України з Євросоюзом Віктор Янукович відправився шукати друзів в Латинській Америці. Зокрема український лідер відвідав Кубу, де перейшов на "ти" з Фіделем Кастро

Європа вимагає від Віктора Януковича припинити переслідування опозиції і поважати демократичні цінності. Той, в свою чергу, заявляє про незалежність українського правосуддя і пропонує не втручатися у внутрішні справи країни. Віктору Януковичу стає все важче знаходити спільну мову з Європою.

Підтвердженням цьому може служити той факт, що український президент так і не відвідав Брюссель, як раніше планував. Замість нього на конференцію "20 років Незалежності України: виклики майбутнього" поїхав перший віце-прем'єр-України Андрій Клюєв.

Крім того, Янукович дорікнув ЄС тим, що він ставиться до України не по-партнерськи. Він заявив, що Україні необхідна така угода з Європейським Союзом, яка б чітко передбачала перспективу членства в цій міжнародній організації. "Ми ставимо питання, щоб в цій угоді була відображена перспектива України вступу в Європейський Союз. Якщо цієї перспективи не буде, вона буде пустою. Вона навіть, ну я скажу, буде негативно впливати на процес євроінтеграційний. Тобто, мотивації немає в цій угоді. Складається таке враження, що ми, як бідні родичі, просимося, а нас не пускають", - наголосив Янукович.

Варто зазначити, що науковий директор Школи політичної аналітики Національного університету Києво-Могилянська академія Олексій Гарань допустив ірраціональну реакцію президента на охолодження відносин з ЄС. Політолог констатував, що Янукович загнав себе в глухий кут. "Важко говорити про те, що відбувається в голові у Януковича. Ми бачимо, що останнім часом відбувалися ірраціональні дії, які, насправді, ослабляли позиції президента. Тобто на цей ультиматум можлива і ірраціональна реакція. Мовляв, ну і добре, ми припиняємо переговори з ЄС і повертаємося в бік Росії", - заявив політолог.

Невдовзі після заяв експерта, 18 жовтня, прем'єр-міністр України Микола Азаров в ході засідання глав уряду країн СНД в Санкт-Петербурзі підписав угоду про створення зони вільної торгівлі. Він висловив надію, що підписаний договір про зону вільної торгівлі в рамках СНД набере чинності з січня 2012 року. Договір про ЗВТ також підписали Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова і Киргизія. Не підписали договір Азербайджан, Туркменістан та Узбекистан.

Фінансовий експерт Віктор Суслов, коментуючи цю подію, заявив, що угода про зону вільної торгівлі з державами СНД - це перший крок на шляху вступу України в Митний союз.

Ще одним напрямом зовнішньої політики Януковича стало латиноамериканське турне. 10 жовтня український лідер прибув на Кубу, де з ним одразу на "ти" перейшов революційний лідер країни Фідель Кастро. Після бесіди з команданте Янукович зауважив, що ще в молоді роки багато чув про кубинського лідера від космонавта Георгія Берегового, з яким дружив Кастро. "Я порівняв Кастро з Георгієм Береговим - і вони дійсно в чомусь з ним схожі, по-перше, душею не старіє, душею молодий", - сказав Янукович.

Згідно з повідомленням прес-служби президента України, Янукович в бесіді з Кастро обговорив питання співпраці України і Куби, зокрема питання фундаментальних досліджень в мікробіології. "Ми обговорили питання фундаментальних досліджень - в мікробіології, попередженні і лікуванні важких захворювань. Ми домовилися, що Україна і Куба по цілому ряду напрямів медичної співпраці укладуть угоди... особливо з лікування і реабілітації онкохворих", - зазначив глава української держави.

Завершивши візит на Кубу, Янукович відправився в Бразилію, де провів зустрічі з представниками бразильских ділових кіл і української общини Бразилії. Диверсифікація двосторонньої торгівлі між Україною і Бразилією відповідає інтересам бізнесу в обох країнах. Таке переконання висловив президент України Віктор Янукович під час зустрічі з представниками ділових кіл Бразилії. З його слів, мова йде передусім про високотехнологічне виробництво - продукцію хімічної промисловості і металургії, авіа- і суднобудування, обладнання для машинобудування і енергетики. "Україна відкрита для діалогу з бразильским бізнесом на всіх рівнях - від малих і середніх підприємств до найбільших корпорацій... Запрошую вас відвідати Україну з метою налагодження партнерських контактів з українськими компаніями, обговорення можливостей і знаходження подальших шляхів розвитку взаємовигідної ділової співпраці", - резюмував Янукович.

Коментуючи ці складні перипетії зовнішньої політики Януковича, нардеп від БЮТ Андрій Шкіль зазначив: "Янукович пролетів над Європою. Буквально і фігурально".

Проте, європейський політичний бомонд все ще залишає Україні можливість продовження євроінтеграції. Вчора всі фракції Європарламенту прийняли резолюцію, якою закликали Єврокомісію не блокувати ратифікацію угоди про асоціацію України з ЄС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини