RU

Курс Порошенка. Ключові тези послання президента парламенту

04.06.2015, 15:48
Курс Порошенка. Ключові тези послання президента парламенту - Фото
7bc32f1e8d102e8b54fc4483c3f8138b.jpg

Президент України розповів депутатам про головні напрямки своєї політики

Сьогодні президент України Петро Порошенко звернувся зі щорічним посланням до Верховної Ради України. Нижче - ключові цитати з виступу президента.

Про термін придатності уряду Яценюка

"Восени члени уряду відзвітують про виконану роботу, розглянемо проміжні результати. Під мікроскопом буде розглянута діяльність кожного міністра і проведено - я не уникаю цього, можливо - і переформатування Кабінету міністрів".

Про загрозу війни зі Сходу

"Зберігається колосальна загроза відновлення широкомасштабних бойових дій з боку російських терористичних угруповань. Зараз на території України знаходяться 14 російських батальйонно-тактичних груп, які загальною чисельністю перевищують 9 тисяч військовослужбовців. Концентрація російських військових поблизу державного кордону - у півтора рази більше, ніж рік тому. Так званий Росвоєнторг продовжує постійно поставляти не тільки боєприпаси, продукти харчування, речове майно та паливо, а й новітню зброю і найсучаснішу військову техніку".

Про бюджет оборони

"У зв'язку з перманентною загрозою розгортання Росією повномасштабної війни проти України забезпечення обороноздатності нашої держави надовго залишиться нашим ключовим пріоритетом. І як би не було важко, в бюджеті на 2016 рік ми знову підемо на збільшення витрат на оборону, бо інакше ми країну не захистимо".

Про комунальні тарифи

"Вимагаю до початку опалювального сезону зробити актуалізацію норм споживання тепла для будинків без приладів обліку теплової енергії. Для таких будинків слід зробити перерахунок, виходячи з фактичної тривалості і температури попереднього опалювального сезону. Це дозволить перенести від 10 до 15% уже сплачених коштів за тепло на минулу зиму в якості авансу на наступний сезон".

Про приватизацію

"У нас залишається більше 1800 підприємств. Життєво необхідні для держави - не більше двохсот. Звичайно, ми не будемо продавати Укрзалізницю або оборонні підприємства, але хто мені може пояснити, для чого державі аж 14 кінних заводів, які також заборонені до приватизації? Велика частина підприємств, внесених до списку заборонених до приватизації, протягом двох десятків років не отримали жодної копійки інвестицій в основний капітал і приречена на програш у конкурентній боротьбі. Вони не виживуть, якщо не отримають ефективні прямі інвестиції і ефективний менеджмент з боку як вітчизняних, так і західних інвесторів".

Про війну з олігархами

"Курс на деолігархізацію буде продовжений з позиції моєї самодостатності і моєї незалежності. Чого б мені це не коштувало. Приватний бізнес повинен управляти тільки своїми власними підприємствами, а не пастися в державних підприємствах, поглинаючи бюджетні потоки. У відповідь на політику держави ("закон про 50+1% акцій", закон про ринок газу, рішення РНБО про ринок електроенергетики та вугілля) ті, хто підлягає деолігархізації, озброїлися загальнонаціональними каналами і "лупить" по мені з інформаційних "Градів". Крім того, у багатьох з них є зручний і лояльний політичний проект, з якого вони мріють виростити спокійну перспективу для себе, але жахливе майбутнє для України".

Про інтеграцію в НАТО

"Право прийняття остаточного рішення у цій чутливій і надзвичайно важливій сфері належить виключно українському народу - на референдумі. Але курс залишається незмінним, наше завдання - повне досягнення всіх необхідних для вступу в НАТО критеріїв, які, до речі, значною мірою збігаються з критеріями для членства в Євросоюзі".

Про зниження газової залежності від РФ

"Україна досягла енергетичної безпеки та диверсифікації поставок палива. У країні на газовому ринку немає більше посередників, які десятиліттями паразитували у цій сфері. Монополії і шантажу Газпрому покладено край. Якщо в першому кварталі 2014 року залежність України від російського газу перевищувала 90%, то в першому кварталі 2015 року частка російського газу становила 37%.

Про критику та самокритику

"Мене часто запитують, чи задоволений я роботою уряду - ні. Чи задоволений я роботою Верховної Ради? Очевидно, також ні. Скажу більше, я незадоволений і своєю роботою. Мені не доводиться скаржитися на брак критики в ЗМІ, але ніхто мене не критикує більше, ніж я сам. Знаєте чому? Тому що народ усіма нами дуже незадоволений"

Звільнення онлайн


"Перспектива безвізового режиму раніше реальна для України, незважаючи на зовнішню агресію. Ми повинні докласти для цього максимум зусиль. Зараз мені доповіли, що звільнений керівник Державної міграційної служби. Саме по лінії цього відомства до нас була найбільша кількість претензій".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини