RU

Конфлікт в Україні прийняв небезпечний поворот. Огляд ЗМІ

20.01.2014, 12:46
Конфлікт в Україні прийняв небезпечний поворот. Огляд  ЗМІ - Фото
Заворушення на вул. Грушевського в Києві 19 січня (фото - ЕРА)

Події в Києві знову опинилися в епіцентрі уваги світових засобів масової інформації

Прийнявши від Росії фінансову допомогу в розмірі 20 млрд. доларів, Україна зробила крок у бік від запланованої угоди про асоціацію з ЄС. Проте лише зараз стало очевидно, що Київ не тільки взяв російські гроші, а й перейняв російську форму авторитаризму, пише The Financial Times.

Видання нагадало, що 16 січня Партія регіонів протягнула у Верховній Раді пакет законів, які, на думку експертів, можуть перетворити Україну на поліцейську державу. Вони були прийняті в першому читанні, без консультацій та обговорення, а вже наступного дня, незважаючи на тиск з боку ЄС і США, Янукович їх підписав, йдеться в статті.

Нові закони можуть бути використані не тільки для придушення антиурядових виступів, а й для того, щоб перешкодити українцям вибрати нового президента в березні 2015 року. Вони роблять неможливими мітинги проти порушень на виборах, що забезпечили Віктору Януковичу перемогу на виборах 2004 року.

Багато законів стали реакцією на недавні протестні акції Майдану, продовжує автор публікації. "Півроку тому ніщо не віщувало такого розвитку подій, - зазначає видання, - проте після того, як Янукович зрозумів, як сильно Росія може нашкодити українській економіці і вдарити по його падаючій популярності, Путін (президент РФ  Володимир Путін, - ред.) зумів купити його вірність".

Росія допомогла сусідам не тільки грошима, а й досвідом придушення протестів, що спалахнули після парламентських виборів 2011 року. Багато нових українських законів схожі на ті, що були прийняті в Росії. Деякі нагадують законодавство ще більш авторитарної Білорусії  підкреслює The Financial Times.

Принципова відмінність України від Росії чи Білорусі - це сильне громадянське суспільство, зазначає видання. Ніколи на вулиці Москви не виходили сотні тисяч людей, як у Києві під час Помаранчевої революції або на піку недавніх протестів.

Вашингтон і Брюссель поки утримуються від введення проти українських чиновників цілеспрямованих санкцій. "Проте вони ще можуть передумати, особливо якщо Янукович застосує нові драконівські закони, щоб очистити вулиці Києва", - підсумовує автор статті.

Політичний конфлікт між Януковичем і прихильниками демократії європейського зразка прийняв небезпечний оборот у вигляді наростаючих репресій і запеклих зіткнень на вулицях, - пише The Wall Street Journal.

Мета Путіна полягає в тому, щоб не пустити Україну до Європи, це є частиною його планів з відновлення "великої Росії", вважає видання. "Адміністрація Обами повинна ввести адресні санкції проти лідерів режиму і провідних бізнесменів, які його підтримують. Те ж повинен зробити ЄС. Чітке пояснення того, яка буде ціна за репресії Києва, може ізолювати Януковича і викликати розкол у його колі", - йдеться в статті.

"У Заходу є моральний обов'язок - виступити на підтримку мирних демонстрантів, так само як і стратегічна зацікавленість у тому, щоб на східних кордонах Європи та НАТО з'явилася стабільна і вільна Україна", - підсумовують журналісти.

Десятки тисяч демонстрантів у неділю приєдналися до табору протесту, розбитому на Майдані Незалежності два місяці тому, при цьому оратори і протестувальники висловлювали своє невдоволення опозиційними політиками за те, що вони не змогли взяти на себе роль явних лідерів і розробити дієву стратегію", - пише The Washington Post.

"Недільна демонстрація стала першою з тих пір, як президент Янукович підписав пакет драконівських законів, що обмежують свободу слова, інформаційні ЗМІ, право на збори і користування інтернетом. Його дії викликали новий спалах гніву опозиції ", - йдеться в статті.

У матеріалі вказується, що деякі демонстранти хотіли б отримати такого лідера, як американський проповідник і борець за громадянські права Мартін Лютер Кінг. І в нинішніх умовах в Україні такі лідери можуть з'явитися.

У Росії прокремлівські ЗМІ повідомили про крайнощі активістів Майдану, які знову пішли на штурм органів влади, повідомляючи про "жах "революційного Києва. Телеканал  Росія 1 в матеріалі, присвяченому Україні, повідомив, що "над Майданом ставлять експеримент" . "Мирна" демонстрація вже дістала всіх киян, не кажучи про бруд. Найжахливіше, що Європа підтримує те, що ніколи не допустила б у своїх столицях", - зазначає ЗМІ.

Нагадаємо, 19 січня в Києві відбулися сутички між протестувальниками і міліцією на вулиці Грушевського, після чого один з лідерів опозиції -  Віталій Кличко - поїхав до Януковича. Сторони домовилися розпочати сьогодні переговори. Головним парламентером з боку влади призначений секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв, якому приписують прийняття рішень про розгін демонстрантів на Майдані Незалежності в Києві в ніч з 29 30 листопада 2013 року.

Масові акції протесту в Києві тривають з 21 листопада 2013 року, після того, як уряд України прийняв рішення призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС - за тиждень до саміту Східного партнерства, на якому вона могла бути підписана.

За матеріалами:  inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини