RU

Команда "фас" за команду "кругом": афганці заявляють про гоніння

22.02.2012, 11:06
Команда
Сказали "Кругом!" і повернулись задом до голови держави (фото - nkn.org)

Вчора голова організації ветеранів-афганців "Ніхто крім нас" Олександр Ковальов заявив, що влада віддала команду покарати його

Вчора вночі голова громадської організації афганців "Ніхто крім нас" Олександр Ковальов на своїй сторінці в Facebook заявив, що українська влада починає проти нього гоніння. За словами громадянського активіста, його вирішили "покарати" через акції, влаштованої афганцями з "Ніхто крім нас" 15 лютого.

Тоді під час покладання квітів до пам'ятника воїнам-афганцям у Києві з нагоди річниці виведення військ з Афганістану ветерани демонстративно обернулися спиною до президента Віктора Януковича. За словами очевидців, афганці, вишикувавшись в 50 метрах від пам'ятника, при появі глави держави демонстративно розгорнулися до нього спиною по команді "Кругом!", відданої одним з активістів. В організації заявили тоді, що таким чином ветерани висловили "ставлення до системи, яка позбавляє їх законних пільг", маючи на увазі рішення Конституційного суду про право Кабміну скорочувати соцвиплати.

У той же час, коментуючи акцію, глава українського союзу ветеранів Афганістану Сергій Червонописький, покладали квіти разом з владою, висловив жаль з приводу того, що "деякі афганські організації політизували вшанування пам'яті воїнів, загиблих в Афганістані". Один з владних "возлагателей" - прем'єр-міністр Микола Азаров також висловив обурення акцією, різко розкритикувавши учасників. "Мізерну частину вас намагаються використати провокаторами проти тієї влади, яка все робить для того, щоб вирвати країну з цього хаосу", - сказав прем'єр.

Як заявив за декілька днів глава "Ніхто крім нас" Ковальов, вже на наступний день після демонстрації свого ставлення до влади в компанію, співзасновником якої він до недавнього часу був, прийшли податківці з перевіркою, провели п'ять обшуків. Афганець розповів, що його попередили дуже інформовані джерела: "з самого верху дана команда закрити всі господарюючі структури, якщо її засновники пов'язані з НКН і можуть підтримувати НКН".

За словами Ковальова, ще двох підприємців, в тому числі й з Донецької області, які співчувають організації, викликали в МВС і "жорстко профілактувати, погрожували фактично".

"Крім того, мені сказали, що МВС дана команда шукати будь-яку компрометуючу мене інформацію. А сьогодні мені прямо сказали старі знайомі співробітники МВС, що мені краще виїхати з країни. Сказали, що на мене дана команда    "Фас!", - зазначив афганець.

Також лідер "Ніхто крім нас" повідомив, що за ним постійно їздить якась машина, а всіх, хто заходить в столичний офіс його організації, фотографують, телефони прослуховуються.

Міністерство внутрішніх справ відреагувало на оприлюднену інформацію оперативно й дуже різко. У відомстві Віталія Захарченка спростували всі заяви Ковальова. Буквально: "Всі висловлювання Ковальова не відповідають дійсності і є брехнею". І це при тому, що в заяві лідера "Ніхто крім нас" далеко не всі висловлювання стосуються сфери впливу МВС.

Податківці теж відхрестилися від звинувачень у тиску на активіста-афганця, хоча і не були настільки категоричні, як міліція. В ДПСУ повідомили, що заява про тиск і обшуки з боку податківців, озвучена Ковальовим, не відповідає дійсності. У податковій підкреслили, що їх співробітники "не проводили обшуки на підприємствах, де сьогодні засновником є ​​Олександр Ковальов". До слова, сам Ковальов як раз відзначав, що обшуки й перевірки були у компанії, співзасновником якої він вже не є.

Як би там не було, щоб зрозуміти, хто говорить правду, а чиї заяви "не відповідають дійсності", багато часу не знадобиться. І якщо факт стеження і прослуховування довести може бути не так просто, то перевірки та обшуки на підприємствах навряд чи можна влаштувати непомітно й приховати.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини