RU

Хто очолив комісії Київради

25.06.2014, 15:26
Хто очолив комісії Київради - Фото
Депутати поки змушені засідати в колонній залі Київради. Зал засідань потребує капітального ремонту після Майдану

Хто контролюватиме бюджет і власність столиці, як виглядають ці люди і чим запам'яталися

19 червня Київрада створила 15 постійних комісій, більшість керівних посад у них зайняли представники УДАРу. Комісії міськради суттєво впливають на розподіл ресурсів, власності і бюджету столиці. За чисельністю депутатів у тій чи іншій комісії легко простежити, якими питаннями в Києві завідувати найвигідніше. Традиційно багато депутатів хочуть працювати на благо городян у комісіях по бюджету, транспорту, землі і власності. Охочих витрачати час і сили на питання освіти, молоді, спорту та боротьби з корупцією значно менше.

У нинішній Київраді без сюрпризів - землею та бюджетом керуватимуть забудовники, регуляторну політику для бізнесу формуватимуть близькі до влади бізнесмени. На чолі комісії з питань власності - керівник юридичної компанії, а соціальним захистом киян довірили займатися пастору "Посольства Божого". 10 з 15 комісій очолили представники УДАРу. Найчастіше це самостійні фігури з багатою біографією, які навряд чи будуть підкорятися партійній дисципліні, якщо рішення УДАРу і мера Києва
Віталія Кличка підуть врозріз з їх особистими планами. Нижче - огляд керівників комісій столичної міськради.

Комісія з питань бюджету (17 депутатів)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Андрій Странніков, УДАР (2 у партійному списку)

Депутат Київради 4-го і 6-го скликань (2002-2006 і 2010-2013), соратник Віталія Кличка з 2006 року. З 2006 по 2010 рік очолював фракцію Блоку Віталія Кличка Дніпровської райради в Києві. У минулому скликанні Київради також працював у бюджетній комісії. Вважається неформальним лідером київських ударівців.

Куди цікавіше особа першого заступника.

Хто очолив комісії Київради
Ним став мажоритарник Вадим Столар, який переміг в окрузі №31 на Оболоні. Це молодий, але вже дуже досвідчений політик і бізнесмен, який встиг побувати в різних партіях. З 2006 по 2010 рік Столар був депутатом Київської обласної ради від Нашої України. Той склад обласних нашоукраїнців запам'ятався конфліктом з центральним апаратом партії з причини своєї неконтрольованості - під прапором Ющенка до облради пройшли не ідейні "помаранчеві", а фігури, які опинилися в силах придбати місце у списку. Більшість з них незабаром перейшли в Партію регіонів.

Не став винятком і Вадим Столар - з квітня 2010-го по грудень 2012 він був народним депутат VI скликання від Партії регіонів (№212 у виборчому списку, став нардепом після переходу частини регіоналів у виконавчу владу).

З фігурою Столара пов'язують столичні скандали. Його звинувачували у підкупі виборців Оболонського району, починаючи з 2012 року (Столар програв мажоритарні вибори до парламенту кандидату від Батьківщини
Олександру Бригинцю, незважаючи на значний фінансовий ресурс своєї передвиборчої кампанії). Ще один відомий скандал - партнерство Столара в будівництві офісного центру біля метро "Театральна", на місці колишнього скверу. Проект був зупинений владою під тиском громадськості. Вадим Столар також є співвласником бізнес-центру "101 Tower".

Комісія з питань містобудування, архітектури та використання землі (20 депутатів)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Володимир Прокопов, УДАР (№29 у партійному списку)

За даними ЗМІ, Прокопов - креатура нинішнього начальника Державного управління справами Сергія Березенка, який у 2008 році пройшов до Київради під №7 у списку Блоку
Черновецького. На президентських виборах 2014 Березенко року працював у вінницькому штабі Петра Порошенка.

Володимир Прокопов в минулому - член партії Собор
Анатолія Матвієнка, який сьогодні грає в команді президента Порошенка і навіть був його довіреною особою в Івано-Франківській області.

Місце роботи Прокопова - заступник директора департаменту контролю з використання та охорони земель Держінспекції сільського господарства. За сукупністю інформації про молодого ударівці можна сказати, що земельна комісія Київради підконтрольна швидше президенту Порошенку, а не меру Києва Віталію Кличку.

Серед заступників земельної комісії - забудовники і колишній регіонал:

Хто очолив комісії Київради
Максим Микитась, №21 в списку УДАРу, забудовник, президент будівельної корпорації Укрбуд.
Хто очолив комісії Київради
Петр Шилюк - №2 списку партії Єдність, екс-президент Київміськбуду.
Хто очолив комісії Київради
Сергій Левада - депутат-мажоритарник, який переміг в окрузі №7 (Дарницький район). Екс-регіонал, бізнес-партнер колишнього народного депутата від Партії регіонів і глави столичного осередку ПР Василя Горбаля.

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
До 2012 року Горбаль і Левада були співвласниками ТОВ "Українська інвестиційно-інжинірингова компанія".

Комісія з питань власності (14 депутатів)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Юрій Береговий. 1 у списку УДАРу. Колишній депутат від Блоку Черновецького, член "молодої команди". Адвокат, керуючий партнер адвокатського об'єднання "ДІФА".
Хто очолив комісії Київради
Заступник - Сергій Федорченко, 22 в списку УДАРуПідприємець, заступник гендиректора ТОВ "Дельфін".Комісія з питань освіти і науки (3 депутати)

Ця комісія виявилася настільки непопулярною, що для роботи в ній не знайшлося навіть покладеної за регламентом кількості депутатів. Про те, що в комісії має працювати не менше п'яти осіб заявив на засіданні екс-мер Києва Олександр Омельченко Але, всупереч особливій думці політичного старожила, комісію з освіти і науки, як і деякі інші, сформували на трьох.

Хто очолив комісії Київради
Глава - Наталія Шульга, 1 в списку Самопоміч, вчений-біолог, президент Українського наукового клубу.


Комісія з питань охорони здоров'я та соціального захисту (3 депутати)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Юрій Крикунов, 16 в списку УДАРу. Крикунов в 2012 році безуспішно намагався стати народним депутатом по мажоритарному округу на Оболоні. Незважаючи на домовленості між опозиційними Батьківщиною, УДАРом та Свободою, не зняв кандидатуру на користь більш рейтингового Олександра Бригинця і програв. За даними видання Наші гроші, в 2004-му мав відношення до фірми Укрінвопромінвест, яка тоді ж отримала від Укрзалізниці близько 18 млн.грн. для проведення екологічного аудиту. Експерти назвали цю суму значно завищеною.

Хто очолив комісії Київради
Заступник - Богдан Ганноха, депутат-мажоритарник від округу 17 (Деснянський район). Балотувався від УДАРу. Колишній підлеглий депутата від Блоку Черновецького минулого скликання Валерія Сергійчука. Керував однією з його громадських приймалень. За даними ЗМІ, Ганноха - один з пасторів "Посольства Божого".

Комісія з питань транспорту і зв'язку (7 депутатів)

Хто очолив комісії Київради

Глава - Ігор Піковський, 7 в списку УДАРу. У 2008 році працював заступником голови Держмитслужби під керівництвом  Валерія Хорошковського. Сьогодні обіймає посаду голови наглядової ради ЗАТ Промзв'язок.Хто очолив комісії Київради
Заступник - Олексій Гриценко, 1 в списку Громадянська позиція. Один з лідерів Автомайдану. Старший син кандидата в президенти-2014, екс-міністра оборони Анатолія Гриценка.


Комісія з питань екологічної політики (7 депутатів)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Роман Андрійко. Генеральний директор телеканалу 24, що належить сім'ї мера Львова  Андрія Садового.


Комісія з питань місцевого самоврядування, місцевих і регіональних відносин (3 депутати)

Ще одна комісія, сформована в порушення регламенту, який прописує наявність не менше 5-ти депутатів в комісії.

Хто очолив комісії Київради
Глава - Олександр Бродський, мажоритарник-самовисуванець від округу 59 у Шевченківському районі. Людина Віктора Пилипишина. Глава компаній Торгова рада і Макс-Торг 2011, власник торгових точок в підземних переходах на Хрещатику, Майдані Незалежності та інших центральних районів.


Комісія з питань інформаційної політики та реклами (8 депутатів)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Олена Матузко, №27 в списку УДАРу. Квота Порошенка, піар-директор 5 канала.
Хто очолив комісії Київради
Заступник - Дмитро Бондаренко, 3 в списку Громадянської позиції. Генеральний директор ГК ЛІГА.Комісія з питань ЖКГ та ПЕК (8 депутатів)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Олександр Клюс. 5 списку УДАРу. У минулому скликанні - теж представляв Блок Кличка, пройшов до Київради під №8. До міськради минулого скликання потрапив як член Української соціал-демократичної партії України, яку Кличко використовував для створення свого блоку. У 1994-1998 роках Клюс був мером Гадяча (Полтавська область).


Хто очолив комісії Київради
Заступник - Олена Галушка. 4 у списку партії Нове життя. Ця партія за підсумками виборів отримала 3 мандати в Київраді та Галушка стала депутатом завдяки тому, що 1 списку Леся Оробець відмовилася складати мандат народного депутата. Втім, Олена - помічник-консультант Лесі Оробець, так що право голосу на засіданнях у столичній раді у народного депутата, так чи інакше, залишилося.


Комісія з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики (9 депутатів)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Анатолій Карпенко, 20 в списку партії УДАР. Підприємець, президент компанії ЗАТ Полюс (кафе, продуктові магазини). Глава суспільства власників житла Деснянського району.Заступник - Олексій Кириченко, 8 в списку Радикальної партії. Потрапив до Київради завдяки тому, що 1 списку - Олег Ляшко залишився народним депутатом. Кириченко - помічник-консультант Ляшка, а також начальник відділу продажів будівельної компанії "ІНГ ЛСК-БУД".

Комісія з питань регламенту та депутатської етики (5 депутатів)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Олександр Черніков. Депутат-мажоритарник від округу 18 (Деснянський район). Балотувався від УДАРу. Чиновник з великим досвідом - працював на посадах заступника голови Шевченківської РДА та начальника Головного управління з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю КМДА.


Заступник - Юрій Братищенко. УДАР, мажоритарник від округу 16 (Деснянський район). Підприємець, ТОВ "ЮКО-ДАР". Єдине, чим Братищенко трохи наслідив в політиці - в 2010 році на президентських виборах працював у виборчій комісії №216, як представник кандидата  Віктора Януковича..

Комісія з питань культури і туризму (4 депутати)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Ігор Луценко, 3 в списку Батьківщини. Громадський активіст, відомий борець з незаконною забудовою столиці та захисник пам'яток архітектури. Ледь не позбувся життя під час Майдану-2014, коли в ніч на 21 січня був вивезений в ліс і побитий невідомими.Хто очолив комісії Київради
Заступник - Валентин Мондрієвський. УДАР, переміг в окрузі №39 на Подолі. Колишній прес-секретар прем'єр-міністра України Юрія Єханурова, який працював з ним ще з часів Дніпропетровського губернаторства.


Комісія з питань сім'ї, молоді та спорту (3 депутати)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Віталій Даниленко, УДАР. Переміг в окрузі №23 (Дніпровський район). Глава дитячо-юнацької спортивної школи "Школи боротьби".Комісія з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією (3 депутати)

Хто очолив комісії Київради
Глава - Ігор Мосійчук, 5 у списку Радикальної партії. Активіст націоналістичного об'єднання "Патріот України", фігурант справи про "васильківських терористів" - відсидів у СІЗО 2,5 роки. У січні 2014 був засуджений до шести років ув'язнення, але після перемоги Майдану в лютому того ж року звільнений рішенням Апеляційного суду Київської області.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини