RU
09.08.2013, 14:57

Хабарні скандали. Хто з українських VIPів попав під слідство

В Україні високопоставлених чиновників ловлять на хабарах рідко. Ще рідше судять, дають термін і відправляють до в'язниці. Редакція ЛІГАБізнесІнформ згадала найгучніші хабарні скандали останніх п'яти років, фігурантами яких стали голова не рядового суду, голови двох центральних органів виконавчої влади, заступник міністра і  зовсім недавно - тричі народний депутат і ректор податкового університету.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

4/5

Колишнє рибне місце

Хабарні скандали. Хто з українських VIPів попав під слідство

Богдан Преснер, в різні роки займався на чиновницьких посадах то лісом, то рибою, в березні 2010 року був призначений заступником міністра навколишнього природного середовища. А вже 1 червня опинився в центрі корупційного скандалу - був затриманий при отриманні хабара в особливо великому розмірі (у той же день і звільнений з міністреского посту). Пізніше повідомили, що заступник міністра взявся за гроші поклопотатися про призначення когось на посаду обласного рівня по лінії Мінприроди.

Міністерство, яким тоді керував
Віктор Бойко, відразу ж після арешту чиновника спробувало його вигородити. "Відомо, що Преснер був у вирі політичних подій Львівщини як переконаний прихильник Партії регіонів. У Мінприроди він прийшов саме з цієї області, де у нього залишилося багато "доброзичливців". Схоже, саме звідти ростуть "ноги"звинувачень..." - було сказано в заяві прес-служби міністерства в день арешту Преснера 1 червня. Але буквально наступного дня виявився звільнений і сам міністр Бойко.

Досудовим слідством було встановлено, що Преснер у травні 2010-го вимагав хабар в сумі $200 тис. і отримав її частину - $100 тисяч. У жовтні 2011 року Солом'янський райсуд Києва засудив екс-заступника міністра до дев'яти років позбавлення волі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.