RU

How it works | Знайомтеся з редакцією політичних новин і текстів LIGA.net

28.04.2020, 15:31
How it works | Знайомтеся з редакцією політичних новин і текстів LIGA.net - Фото

Розповідаємо всі інсайди про політичну редакцію

Новини - це кров журналістики. Фундамент професії. І ми в суспільно-політичній редакції (СПР) LIGA.net 23 роки робимо новини й тексти добре (дані ІМІ). Сьогодні розповімо, хто ці люди, які так часто дратують вас одруками (ну, Ліга, скільки можна, найміть коректора!).

СКІЛЬКИ НАС В СПР

Новини пишуть 10 осіб.

Євген Пилипенко. Старший випусковий ранкової/денної зміни. Людина, яка відповідає за якість стрічки. А ще за більшу частину новин про космос, науку й медицину, які ви читаєте на Лізі. Фільтр на стрічці: як грубого, так і тонкого очищення. Завжди зайнятий і просить його сім разів клонувати, щоб все встигнути. В юності захопився боксом і покотився по похилій. Характер поганий. Неодружений.

Наталя Медведєва. Захоплюється архітектурою і Японією. А ще періодично розповідає вам про кіноновинки на вихідних.

Аріна Толіна. Дуже досвідчена журналістка, переселенка з Донбасу (тому ім'я змінено - їй доводиться іноді їздити на окуповані території).

Даша Мостова. Взагалі, Даша наш медіаюрист, але недавно під час відбору на стрічку раптово на відмінно здала тест. Тепер вона ще й новини пише - наш головний юрист на стрічці.

Вадим Ребрина. Старший редактор другої зміни. Дуже не любить поліцію. Але робить чудові новини на тему криміналу.

Марко Сировой. Наш регіональний журналіст. Працює з Харкова і розповідає детально про все, що відбувається в країні. Всебічно розвинений юнак. Любить робити огляди нової техніки ЗСУ. Часто пише про футбол. І робить більше всіх трафіку! Секрет Марка простий: "Мені часто допомагає кішка Зоська. Лежить біля ноутбука і дивиться, як я пишу новини".

Владислав Сердюк. Наш головний фахівець зі світової політики. Кращі новини та тексти на тему виборів в США - це він.

Денис Юдін. Спеціаліст з Росії. Він переїхав з Москви й дуже добре знає, що відбувається в РФ.

Анастасія Тугай. Новачок. Свіжа кров, яка нас змушує ворушитися. І відповідає за контент в соціальних мережах.

Олександра Шмикова. Душа редакції. Відповідає за наш фотобанк і намагається навести красу на сайті (на жаль, ми не завжди піддаємося її спробам).

Ще у нас є чудова команда перекладачок на чолі з Ольгою Коптєвою. Вони займаються українізацією Ліги, і цей процес триває постійно.

Суспільно-політична редакція робить і тексти. Ви швидше за все читали наш текст про Телеграм-канал, який написав політичний спецкор Юрій Смірнов.

Ви читали наші тексти про церкву, коронавірус і фейки, написані соціальним спецкором Валерією Кондратовою.

Керує редакцією Петро Шуклінов, фахівець зі спецслужб.

ЯК МИ РОБИМО НОВИНИ

Альфа і Омега новин - це редакційний кодекс. Можна було б показати його тут, але навіщо вам 20 сторінок дрібним шрифтом. Редкодекс описує буквально кожен крок нашої роботи: права, обов'язки, правила, заборони й закріплює гарантії редакційної незалежності.

Головна відмінність новин Ліги - ми не женемося за трафіком і нейтральні по відношенню до будь-яких політичних сил.

На Лізі немає джинси, немає клікбейту, немає жовтих заголовків, немає інтригуючих заголовків (ми, правда, намагаємося не допускати такого).

Кожен редактор робить близько восьми новин за зміну. Хоча на ринку нормальна ситуація, коли редактор зобов'язаний зробити в два рази більше. І у випадку з колегами - це сильно впливає на фактчекінг

У нашому випадку у редактора на стрічці досить часу, щоб перевірити інформацію, зателефонувати, домогтися коментаря. Це забезпечує якість. Ми часто не даємо інформацію просто тому, що не знайшли достовірних підтверджень. А чутки і плітки на Лізі неможливі.

Поточна робота на стрічці координується в Microsoft Teams, де журналісти в чаті своєї редакції (у нас їх кілька) закидають заголовки новин, які збираються зробити (щоб не взяв хтось інший).

Редактора на стрічці самі шукають інформаційні приводи, перевіряють інформацію, вичитують новини і випускають їх.

У роботі ми використовуємо багато корисних сервісів. Один з найбільш корисних - IO Technologies. Він забезпечує нам якісну аналітику: перегляди, переходи по посиланнях в тексті, переходи з соцмереж, звідки люди прийшли і куди пішли далі, а також на якій частині тексту ви закінчили читати й багато іншого.

ЩО ДАЛІ

Ми ввели donation, щоб зберегти колектив. Надалі ми плануємо повністю перейти на українську мову (в процесі), забезпечити підписникам відключення реклами та розширити кругозір Ліги новими форматами. Якщо ви оформите щомісячну підписку на будь-яку суму прямо зараз - ви допоможете нам зберегти колектив.

У вас залишилися питання? Задавайте в коментарях. Або переходьте читати стрічку новин - ми ж уже стільки всього написали там.

Ще більше про редакцію читайте тут: Хто ми, що ми робимо й на що просимо ваші гроші

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини