RU

Голодування Луценка: акція без результатів?

24.05.2011, 09:50
Голодування Луценка: акція без результатів? - Фото
38ee4ad1ae06dad03a57089301c15a85.jpg

Луценко припинив голодування, що тривало місяць. За цей час політик втратив понад 20 кг ваги, але так і не зміг добитися якихось юридичних наслідків

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко (на фото) припинив голодування, що тривало місяць. За цей час політик втратив більше 20 кг ваги, але так і не зміг добитися якихось юридичних наслідків.

Напередодні попередніх слухань у справі Ю.Луценка, 23 травня, захист політика вкотре закликав Печерський суд Києва змінити запобіжний захід для свого підзахисного і випустити його з-під варти. Адвокат колишнього міністра Ігор Фомін заявив, що Ю.Луценко може бути відпущений під підписку про невиїзд, на поруки народних депутатів, або випущений під заставу. Крім того, захисник попросив Печерський суд звернутися через Верховний Суд в Конституційний з проханням розтлумачити норму про розгляд справи судом присяжних.

Крім того, сам Ю.Луценко вимагав відводу судді Печерського райсуду Сергія Вовка. Своє рішення екс-міністр мотивував тим, що не довіряє служителю Феміди. "Я не довіряю Вам і вашій професійності. Зараз всі учасники засідання підтримали відвід судді (з боку Луценка)", - сказав він.

Проте, суд відхилив як клопотання захисту про зміну запобіжного заходу для Ю. Луценко, так і клопотання про відвід судді. Більше того, після суду екс-міністра відправили не в лікарню, а назад в СІЗО. "Він пройшов медичне обстеження, і з відповідними рекомендаціями він надалі буде перебувати у слідчому ізоляторі", - вказали у прес-службі Державної пенітенціарної служби України.

У свою чергу в таборі Ю.Луценка рішення суду сприйняли із здивуванням. Так, член партії "Народна самооборона", народний депутат України Юрій Гримчак вважає, що суд навіть не розглядав клопотання про зміну запобіжного заходу, він її просто продовжив з анекдотичним формулюванням "в зв'язку з відсутністю обставин".

Адвокат підсудного висловив жаль з приводу того, що суд серед інших клопотань відхилив ідею ініціювати розгляд справи Ю.Луценка присяжними. "Після сьогоднішнього засідання абсолютно очевидно, чому Ю.Луценко хотів, щоб його справу розглядав суд присяжних: жодне наше клопотання, незважаючи на те, що вони були обґрунтованими… Ми ж підтверджували кожний факт, про який ми говорили… Жодне наше клопотання не було задоволене", - обурився адвокат. І.Фомін наголосив, що суд присяжних передбачений Конституцією України.

Дружина екс-міністра внутрішніх справ Ірина Луценко назвала попереднє слухання у справі свого чоловіка чистилищем і заявила, що знає "замовника" утримання Ю.Луценка під вартою. "Ніяких правових підстав тримати Луценка під вартою немає. Я роблю короткий висновок: це чисте замовлення. Ми знаємо, хто замовник. Ми будемо працювати з Європейським судом", - заявила І.Луценко.

У свою чергу, Віце-прем'єр-міністр - міністр інфраструктури Борис Колесніков порадив Ю.Луценкові не політизувати свій захист на судовому процесі. "Я вважаю, що Юрій має зібрати в собі сили, щоб себе захистити. Саме захистити і концентрувати своїх адвокатів на пошуки аргументів невинності, а не на політичні заяви", - заявив чиновник. На його думку, якщо адвокати Ю.Луценка "глибоко розберуть ті правопорушення, в яких його звинувачують, він може добитися певного позитивного результату для себе".

Коментуючи ситуацію, Ю.Луценко заявив, що відмовився приймати їжу, щоб довести відсутність в Україні чесного правосуддя, але попередній розгляд його справи вкотре це продемонстрував.

Багато громадян України це твердження і без голодування політика вважали "секретом Полішинеля". Водночас, на міжнародній арені особливого резонансу протестна акція Ю.Луценка не викликала. Ймовірно, її результати зможемо остаточно оцінити тільки лише на чергових парламентських виборах.

Арешт Луценко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини