RU

Голодовка від Луценка

22.04.2011, 09:20
Голодовка від Луценка - Фото
14db80cb58f269da49cc77b055cb56f1.jpg

Суд продовжив термін перебування під вартою екс-глави МВС Юрія Луценка до 26 травня. У відповідь на це політик вирішив оголосити голодовку, назвавши її "єдиним знаком протесту" проти порушення прав. Якщо екс-міністр не передумає, то голодувати він почне вж

У четвер Апеляційний суд Києва продовжив термін перебування під вартою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до 26 травня. У відповідь на це Ю.Луценко вирішив оголосити голодовку, назвавши її "єдиним знаком протесту" проти порушення своїх прав. Якщо екс-міністр не передумає, то голодувати він почне вже сьогодні.

"Юрія Луценка залишили за ґратами. Заарештували, тому що він повільно знайомився зі справою. Зараз він закінчив ознайомлення, але це суду нецікаво", - зазначила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Вона вважає несправедливим рішення суду про продовження утримання Ю.Луценка під вартою. За словами Ю. Тимошенко, суд взагалі не мав підстав для утримання екс-глави МВС під вартою.

"Єдина підстава, яка була для його арешту (це те, що він не читає справу), взагалі зникла. Він просто сказав: я прочитав справу, що тепер мені робити у в'язниці? Але київський Апеляційний суд не потребував ніяких підстав для того, щоб тримати його під арештом", - наголосила лідер "Батьківщини".

Ю.Тимошенко висловила впевненість у тому, що Ю.Луценку "повернуть чесне ім'я", заявивши, що Європейський суд з прав людини прийняв справу Ю.Луценка за пришвидшеною процедурою розгляду. "Ми всі сподіваємося на позитивне рішення", - зазначила політик, додавши, що "європейська інстанція поставить на місце українську владу, яка приватизувала українське правосуддя".

Сам Ю.Луценко заявив, що голодовка - це єдина форма протесту проти порушень його прав, яка у нього є. Політик повідомив, що попереджав слідчих про можливу голодовку. "Мене незаконно затримали, незаконно мстять. Це все незаконно, але мене ніхто не хоче слухати. Тому останнє, що мені залишається, так захищати свою свободу", - заявив екс-міністр.

Він наголосив, що голодувати буде доти, поки витримає його організм. Крім того, Ю.Луценко збирається домагатися суду присяжних у своїй справі, "оскільки має на це конституційне право".

За рішенням суду, незважаючи на те, що Ю.Луценко закінчив ознайомлення з матеріалами справи, усі необхідні процесуальні дії ще не завершені, оскільки зі справою не встиг ознайомитися колишній водій Ю. Луценка Приступлюк, а також сторона захисту. Присутні у залі депутати сприйняли рішення суду залишити Ю.Луценка під вартою криками "Ганьба!".

Напередодні депутати від "Народної самооборони" Юрій Гримчак передав до Генеральної прокуратури підписи понад 60 народних депутатів, які вимагають звільнення з-під варти Ю.Луценка у зв'язку з тим, що він вже закінчив знайомлення з матеріалами справи. Ю.Гримчак зазначив, що підписи соратники Ю.Луценка збирали у Верховній Раді. Свої підписи поставили представники БЮТ, НУНС, представники групи "Реформи заради майбутнього", позафракційні і навіть один представник Партії регіонів.

За словами Ю.Гримчака, у прокуратури були три підстави для арешту Ю.Луценка: він давав інтерв'ю, ніби розголошуючи дані досудового слідства і створюючи у громадськості враження своєї невинності, не визнавав своєї провини і не давав свідчень, а також - недостатньо швидко знайомився з матеріалами справи.

"Ми перерили Кримінальний і Кримінально-процесуальний Кодекси і ніде такої підстави немає - людина дає інтерв'ю та її можна затримати - ні! Знову ж, відкриваємо Конституцію, і там написано: кожний має право не давати свідчень проти себе. І згідно із законом, ніхто не має права обмежувати обвинуваченому час ознайомлення його із матеріалами справи. На сьогодні жодна з цих підстав не є юридичною, а також логічною підставою", - заявив депутат.

Він також нагадав про обіцянку Генпрокуратури звільняти з-під варти колишніх високопоставлених чиновників уряду Тимошенко, які закінчать ознайомлення із матеріалами справи. Ю.Гримчак зазначив: "Прокуратура - досить серйозна організація, і ми сподіваємося, що вона буде сама виконувати свої рішення".

Юрій Луценко: біографія та добірка новин>>>
Арешт Луценка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини