RU

Голодовка Луценка та її наслідки

11.05.2011, 09:00
Голодовка Луценка та її наслідки - Фото
1817a9c640604e9f53e48a55e3db96cc.jpg

У Партії регіонів голодовку екс-міністра внутрішніх справ України розцінили як піар, за допомогою якого захист політика намагається відтягнути розгляд його справи до парламентських виборів. Однак медицина таких хвороб або симптомів, як піар, не знає

Пройшло майже три тижні відтоді, як колишній міністр внутрішніх справ України, лідер партії "Народна самооборона" Юрій Луценко оголосив голодовку, заявивши, що це єдиний доступний йому метод боротьби. Як був сприйнятий цей вчинок, до чого він призвів?

Практично відразу після заяви Ю.Луценка про початок голодовки у Партії регіонів розцінили крок екс-міністра як "піар". Наприклад, нардеп-регіонал Владислав Лук’янов заявив, що голодовками свого підзахисного адвокати Ю.Луценка намагаються затягнути розгляд справи, щоб уникнути винесення судом рішення до виборів парламенту. "Луценко боїться відповідати перед судом згідно із законом за свої дії. Він хоче швидше сховатися за депутатську недоторканість. І його відмова від їжі також спрямована на затягування процесу. Зараз він чекає рішення лікарів про необхідність його лікування. А це також затягне час розгляду його справи у суді по суті", - заявив В.Лук’янов.

Більше того, спочатку влада сам факт голодовки зробила предметом дискусій. У результаті, дані про режим харчування заарештованого політика стали надходити найсуперечливіші. Так, 29 квітня, через тиждень після оголошення голодовки, Генпрокуратура заявила, що Ю.Луценко продовжує харчуватися так само, як і всі інші ув’язнені київського СІЗО.

Трохи пізніше відомство озвучило вже іншу інформацію: ніби з 1 травня Ю.Луценко "добровільно приймає харчову калорійну суміш". У свою чергу, нардеп від "Народної самооборони" Юрій Гримчак підтвердив, що Ю.Луценко їсть "калорійну поживну суміш", але заявив, що роблять це примусово. Крім того, дружина Ю. Луценка Ірина уточнила, що примусове годування її чоловіка "є нічим іншим, як тортурами, оскільки використовується "біла рідина, що смердить за метр, яку Генпрокуратура у своїх повідомленнях чомусь називає "поживною калорійною сумішшю".

Зрештою Генпрокуратура здалася і пообіцяла, що більше не буде примусово годувати Ю.Луценка. Водночас лікарі розповіли політику про шкоду подальшого голодування, однак він вирішив не припиняти голодовку. Колишній міністр внутрішніх справ заявив, що буде продовжувати голодовку поки не вирішиться ситуація з його утриманням у СІЗО. "Я або вийду звідси нормальною людиною, мене нічого тримати під вартою, або мене винесуть вперед ногами", - сказав Ю.Луценко.

Вчора дружина політика повідомила, що її чоловік втратив 19,5 кг і важить 85 кг. За її словами лікарі діагностували у Ю.Луценка інтоксикацію організму, проблеми з серцем, цукровий діабет, а також ураження печінки, підшлункової, наднирників і нирок. "Ми його щойно бачили… Хлопці, він одягнутий у спортивний костюм, джинси, куртку, все що можна. Його морозить і у нього постійно кружляється голова", - сказала І. Луценко. У зв'язку з цим, Ю.Гричак зазначив, що "якщо деякі депутати від Партії регіонів вважають голодовку Ю.Луценка піаром, то могли б самі спробувати так попіаритися". "У нас скоро будуть вибори, тому спробуйте так попіаритися, тому що у вас обличчя ширші за телевізор", - запропонував політик.

Ймовірно, тривожна інформація про стан здоров'я політика багатьох вразила. У результаті, навіть уповноважений Верховної Ради з прав людини від Партії регіонів Ніна Карпачова пообіцяла письмово звернутися до Генпрокурори Віктора Пшонки з проханням вжити щодо Ю.Луценка запобіжний захід .

Вчора стало відомо, що Ю.Луценку стало гірше і він був доставлений у Київську міську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги (ЛШД) - цивільна медична установа на вул. Братиславській. Голодовка політика, можливо, закінчилася (хоч опозиційно політик попереджав, що готовий "йти до крайньої межі"). А ось чи закінчилося для опозиціонера перебування у СІЗО - це питання залишається відкритим. Поки ж незрозуміло, яких наслідків голодовки екс-міністра буде більше: політичних чи медичних.

Арешт Луценко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини