RU

Генпрокуратура вийшла до Волги

20.07.2011, 11:26
Генпрокуратура вийшла до Волги - Фото
0daa14aa071e247aa01b22f679b0c8f0.jpg

Вчора Генпрокуратура за здійснення злочину, пов'язаного з корупцією, затримала голову Держфінпослуг. Політики та експерти в цій події одразу ж розпізнали складну систему сигналів, однак їх значення кожний витлумачив на свій лад

Вчора слідчий Генеральної прокуратури України спільно з працівниками Служби безпеки за здійснення злочину, пов'язаного з корупцією, затримали і доправили до ізолятору тимчасового утримання голову Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Василя Волгу (на фото).

На даний момент у справі проводяться необхідні слідчі дії. Що до чого – в прокуратурі так і не пояснили. Пізніше стало відомо, що декількома днями раніше співробітники Генпрокуратури затримали двох підлеглих Волги - директора департаменту юридичного забезпечення Держфінпослуг Євгена Гантимурова та екс-помічника керівника відомства Олега Чернушенко.

Політики та експерти в цій події одразу розпізнали складну систему сигналів, однак їх значення кожний для себе і для громадськості витлумачив по-своєму. Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов заявив, що це попереджувальний сигнал Росії. "Волга тісно був пов'язаний з Росією. І я думаю, що це (затримання, - ред.) - мотив подати сигнал росіянам про те, що час, коли прислухалися до їх побажань з приводу тих чи інших призначень, може й закінчитися - якщо Росія не піде на ряд поступок і буде грубо заманювати Україну в Митний союз, в тому числі і шляхом шантажу, збільшення торгових бар'єрів», - сказав він.

Віце-спікер Микола Томенко висловив упевненість в тому, що це сигналізує про внутрішньовидову боротьбу за вигідні посади і фінансові потоки у провладних колах. "Тобто ті, хто прийшли до влади, борються між собою за вигідні посади, борються за фінансові потоки - це абсолютно очевидно, тому що це не перший такий арешт, і попередній арешт екс-голови Верховної Ради Криму, й інші арешти мали місце. Очевидно, що всередині команди Віктора Януковича говорять, що ви рік попаслися на державному бюджеті, тепер ми вже робимо перегляд команди і те, що ви підтримали нас на президентській кампанії, не означає, що ви на цих посадах вічно", - пояснив він.

У провладній Партії регіонів наполягають на тому, що це сигнал про серйозну і тривалу боротьбу з корупцією, яка широко охопить всіх, чи це колишній прем'єр, чи це ставленик діючого уряду. "Це перше затримання керівника фактично регулятора, чиновника досить високого рівня", - сказав, зокрема, регіонал Василь Горбаль.

У свою чергу політолог Сергій Таран упевнений, що це сигнал: закон вибірково може бути застосований до кого завгодно. А одне затримання одного Волги, з його слів, ще не означає, що влада активно взялася за викорінювання корупціонерів зі своїх лав.

А ось на думку генерального директора Асоціації страхувальників України Леоніда Хоріна, затримання не містить в собі будь-якого прихованого підтексту. Це просто цілком логічне завершення діяльності на займаній ним з 22 березня 2010 року посади. З його слів, Волга на посту голови Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг діяв непрофесійно: "Якщо якісь лозунгові наміри з поліпшення звучали, то вони абсолютно не мали ніякої практичної основи. Це були абсолютно кулуарні заходи".

Голова Асоціації страхувальників зазначив, що в момент призначення на посаду у Василя Волги не було відповідного досвіду. "Міг би радитися з фахівцями в цій області, але і цього не робив. Він з усіма пересварився - зі страховими компаніями, з операторами ринку. Він опинився на самоті", - розказав Хорін.

Що характерно: роботу на цьому посту Волга почав з гучної заяви про те, що він сам розбереться з масштабною корупцією, яка гальмувала роботу Держфінпослуг, починаючи з 2003 року. З його ж слів, саме масштабна корупція перетворювала таке поважне відомство на "шарашкіну контору". В остаточному результаті, перевірки особливо серйозних порушень в роботі відомства не виявили.

Проте почав визрівати скандал навколо самого Василя Волги. Спочатку голова Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва Михайло Бродський в листі до прем'єр-міністра Миколи Азарова заявив про незадовільне виконання Держфінпослуг основних завдань, поставлених урядом. Пізніше, зі слів того ж Бродського, стало відомо, що скандал закінчився "перемогою дерегуляції". Однак практично відразу після цього в ЗМІ просочилися чутки про те, що в найближчому майбутньому голову Держфінпослуг буде відсторонено від посади.

На даний момент відомо, що жодних обвинувачень Волзі поки не пред'явлено. У вищих колах же активно обговорюють можливі варіанти заміни, не приховуючи впевненості у тому, що одним затриманням ця справа не закінчиться.

Василь Волга: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини