RU

Еволюція настрою. Що говорив Янукович про Росію і ЄС

01.10.2013, 13:08
Еволюція настрою. Що говорив Янукович про Росію і ЄС - Фото
Раніше про Євросоюз Янукович говорив мимохідь, а про Росію - з придихом. Тепер все інакше

Як змінювалися зовнішньополітичні орієнтири і уподобання нинішнього президента України за останні десять років

"Євроінтеграція - безальтернативний вектор зовнішньої політики України", - так говорить Віктор Янукович через два з половиною роки перебування на посту президента. "Бажання українського народу відродити відносини з Росією буде в основі політики. Я зроблю все, щоб російська мова була другою державною", - говорив Янукович своїм виборцям до того, як в'їхав в кабінет на Банковій. Редакція ЛІГАБізнесІнформ представляє хронологію трансформації думки того, кого на передвиборних білбордах називали "послідовнім".

Примітно, що, наприклад, вираз "ми не бідні родичі", яке в 2004-му Янукович вживав по відношенню до Євросоюзу, в 2013-му він вже використовує, щоб охарактеризувати непрості українсько-російські взаємини.

Варто відзначити, що в часи активної проросійської риторики нинішній президент України утримувався від критики євроінтеграції, попросту ігноруючи цю тему. Сьогодні ж прозахідна риторика президента доповнюється різкими висловлюваннями на адресу північного сусіда.

Янукович - про Росію

2004 рік: "Російська мова повинна бути діловою мовою на території України і другою державною".

"Що стосується Росії. Ви знаєте, що останнім часом ми багато робимо для того, щоб ці відносини значно поліпшити, і на їх основі будувати сильну економіку".

2005 рік: "Ми виступаємо за визнання російської мови другою державною мовою. Наше гасло: дві мови - один народ. Не може мова Пушкіна, Чехова, Толстого, Гоголя, Буніна вивчатися в українських школах як іноземна".

2009: "Перше, що ми зробимо, прийшовши до влади - відродимо нормальні, добросусідські, рівноправні і взаємовигідні відносини з нашим стратегічним партнером Росією. Такі відносини, які відкриють перспективи для обох держав. Бажання українського народу відродити відносини з Росією, відродити економіку України буде в основі політики стосовно Росії. І цю політику я буду здійснювати, як тільки прийду до влади".

"Я зроблю все, щоб російська мова була другою державною".

2010 рік, після перемоги на виборах: "Я не є кремлівською маріонеткою".

"Я відчув велике бажання розпочати нову сторінку у відносинах України та Росії. І пан Медведєв, і пан Путін налаштовані на те, щоб перегорнути ту стару сторінку і почати нову, динамічну сторінку в наших відносинах".

"Без сумніву, ефективному розвитку економіки України сприятимуть поглиблення і розширення відносин з нашими стратегічними партнерами. У першу чергу, це стосується Російської Федерації".

"У 2010 році пульс українсько-російських відносин б'ється рівно і впевнено".

2011 рік: "Ми не бідні родичі. І не хочемо бути, і не будемо ними ніколи. Ми - незалежна держава. Ми платимо на 100 % цю безмежну ціну (за газ, - ред.). І зовсім не потрібно радіти тому, що вони в 2009 році знайшли спосіб змусити Тимошенко підписати цю угоду. Коли нам погано і наші друзі радіють - це нехороша ознака. І якщо розмовляти з нами з позиції сили і ультиматумів, це не принесе успіху".


2013 рік: "Пропозиції, які до нас надійшли (з приводу перегляду газового контракту, - ред.), вони для нас незручні, принизливі, і ми на них не підемо. Ми не можемо торгувати країною, це наш принцип".

"У Росії чиновники розуміють, що газовий контракт несправедливий по відношенню до України . Ми ніколи не погодимося , щоб цей контракт діяв далі . Чи не можемо торгувати країною, це наш принцип".

"Україна вже почала купувати газ на європейському ринку, який значно дешевше. Ми і надалі будемо йти тим шляхом, якщо ми не знайдемо спільну мову з нашими російськими партнерами".

Янукович - про Євросоюз

2003 рік: " В останні роки ми робимо все, щоб гармонізувати українське і європейське законодавство. Нашим стратегічним завданням є інтеграція з ЄС і вступ до НАТО".

2004 рік: "Росія і Україна повинні не заважати, а взаємодоповнювати і допомагати один одному. Євросоюз не повинен нас роз'єднувати".

"Ми не хочемо виглядати в очах Європи бідними родичами, які намагаються поправити своє матеріальне становище за рахунок європейських платників податків".

"Коли мені говорять, що треба негайно вступати до Європейського Союзу, ми добре розуміємо, що як тільки це зробимо, відразу з нашими зарплатами станемо неконкурентоспроможними" .

2006 рік: "Ми будемо наближатися до ЄС не гаслами, а конкретною кропіткою роботою. Маю на увазі, насамперед, реформування української економіки, адаптацію законодавства до європейських стандартів та забезпечення гідних умов життя громадян за європейськими канонами".

2011 рік: "Україна активно інтегрується в Європейський Союз. І цей стратегічний напрям зафіксовано, у тому числі, й у моїх неодноразових заявах як президента України. Я хотів би, щоб про це усі пам'ятали. Чи існує право на дискусію з цього питання? Для мене як для президента - ні. Для всіх, хто представляє владу - ні. І це категорично".

2012 рік: "Тональність та, яка є сьогодні з боку Європи, вона, безумовно, нас хвилює, але ми ведемо діалог і ми дивимося, як мовиться, в очі. Нам немає чого ховати, чи приховувати. Політика робить свою справу на всіх рівнях. Ми не втратили відносини з жодною європейською країною. Ні з однією.Іі прийде час, і це буде дуже скоро, я в цьому переконаний , і все стане на свої місця".

"Я розчарований передчасними висновками деяких європейських політиків, які не розуміють глибину проблеми і поспішають робити політичні заяви. Ця практика відштовхує мене від Європи".

2013 рік: "На сьогодні я не бачу ніяких перешкод для підписання цього документа (угоди про асоціацію, - ред.). Умови, які були нам висунуті з боку Європейської комісії, будуть виконані. Європейський вибір України закріплений в законі "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" і не підлягає сумніву".

"Створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом допоможе Європі вийти з кризи".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини