RU

Другий раунд львівських провокацій вирішили посилити єврейським питанням

21.06.2011, 19:00
Другий раунд львівських провокацій вирішили посилити єврейським питанням - Фото
68526c50acb7e2fceefb9f863b0a8b85.jpg

Завтра у Львові багато хто чекає повторення подій, що відбулися 9 травня. Маловідомі єврейські організації вирішили відзначити у місті день початку Великої вітчизняної війни

Україна завмерла в очікуванні 22 червня. Завтра у Львові цілком можуть повторитися події, що відбулися 9 травня. Вперше, до того ж, саме у столиці Галичини буде відзначено не тільки День Перемоги у Великій вітчизняній війні, але й день її початку. Маловідомі одеські формування "Євреї проти антисемітизму" і "Євреї проти Гурвіци" вже подали відповідні заявки у міську раду.

Не відстали від єврейських організацій і комуністи. Позавчора лідер Компартії Петро Симоненко заявив про те, що його політична сила не відмовляється від намірів провести святкові заходи до дня початку Великої вітчизняної війни 22 червня у Львові, а також планує провести там антифашистський конгрес інтелігенції.

Природно, ці заяви невідкладно прокоментувала популярна на Західній Україні партія "Свобода". Праві спрогнозували, що у день початку Війни єврейські організації спробують покласти провину за загиблих євреїв на "нелюдей українських націоналістів, шухевичів, бандеровців та інших фашистських покидьків". У зв'язку з цим, свободівці вимагали від суду заборонити одеським євреям відзначати у Львові 22 червня.

Проте лідер націоналістів Олег Тягнибок, певно, не особливо сподіваючись на українську Феміду, підготував також запасний варіант - масштабний мітинг. На його думку, масовість львів’ян допоможе попередити злі наміри "гастролерів", які можуть приїхати у місто до 22 червня. "Як ви думаєте, чому вони вчепилися за 22 червня, що їм треба у Львові? Через те, що їм не вдалося реалізувати своїх підлих планів 9 травня. Ми разом із вами зупинили зухвалу провокацію, яка була запланована", - звернувся до львів’ян Тягнибок.

У свою чергу, президент "Українського єврейського комітету", колишній бютівець, а нині регіонал, Олександр Фельдман назвав учасників вірогідної акції провокаторами і закликав легітимні, на його думку, єврейські організації публічно засудити подібні політичні спекуляції. На думку політика, дії одеситів не мають нічого спільного ні з єврейською спільнотою, ні з боротьбою з антисемітизмом і фашизмом, ні з вшануванням пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни. "Це груба спроба дискредитувати єврейську спільноту України, втягнути Україну в черговий скандал і підгравати ВО "Свобода" у розкрученні міжрегіонального і міжнаціонального протистояння", - заявив Фельдман.

А ось, на думку партії "Наша Україна", провокації до 22 червня готуються поза Україною. У зв'язку з цим, політична сила закликала громадськість до мудрості і виваженості. "Разом ми повинні відкинути інспіровані спроби протипоставити українських людей і відхилити спроби нав'язати нашому народу брехливі сталінські тлумачення історії Другої світової війни. Як єдиний народ, ми повинні бути разом. І у цьому головна застава, що окупація і тоталітарне минуле ніколи не повторяться", - сказано у заяві помаранчевих.

Впевненість у зовнішньому характері львівських баталій висловив також народний депутат від БЮТ Ігор Гриньов. "Я глибоко переконаний, що ці події були кимось зрежисовані. Інше питання, чому провокації вдається здійснювати, чому їх не запобігають. Я впевнений, що багатьом людям ці зіткнення вигідні", - наголосив Гриньов.

Хай там як, але Львівська міськрада намагається уберегти своє місто від можливих побоїщ. Мер Львова Андрій Садовий рекомендував політичним силам не проводити окремі акції без узгодження зі владою, а юридичне управління львівського виконкому підготувало позов про заборону одеським гостям мітингувати у місті. "Ми просимо суд заборонити всі акції. Йдеться про те, що проведення акцій може бути заборонено виключно судом і з метою забезпечення громадського порядку. Юридичне управління Львівської міськради має підстави вважати, що проведення акцій 22 червня може спричинити загрозу суспільній безпеці", - сказано у документі.

На здивування аналогічну політику заявляє також виконавча гілка влади. Так, глава Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк 22 червня у Львові діятиме спільний координаційний штаб, до складу якого увійдуть представники правоохоронних органів і громадських організацій. "Наше спільне завдання - забезпечити спокій під час заходів 22 червня. Головне - політичним силам громадським організаціям і громадянам не піддаватися на провокації", - заявив Цимбалюк.

Коментуючи тривожні очікування, начальник головного управління МВС у Львівській області Богдан Щур заявив, що правоохоронні органи зроблять все, щоб запобігти провокації і заворушенням.

Чи так спокійно буде, як запевняють місцеві органи виконавчої влади, - побачимо завтра. А поки, чітко проглядається лише деяка театральність чергового нагнітання обстановки, і як не дивно користь цієї істерії для всіх, крім львів’ян.

Росія чергового разу заговорила в Європі про загрозу українського нацизму. Партія регіонів радіє тому, що суспільство хоч ненадовго відвернулося від "вихваляння" її реформ. "Свобода" задоволена роллю єдиного захисника української національної ідентичності. На цьому фоні позитиву завтра чекати явно не доводиться.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини