RU

Допомогти українцям і росіянам. Головні тези слухань Сенату США

16.01.2014, 13:07
Допомогти українцям і росіянам. Головні тези слухань Сенату США - Фото
7a5996aed67d01443bb8b79c159e79c8.jpg

Загальний висновок - санкції щодо української влади не реальність, але можливі, проблеми українців тісно пов'язані з планами Володимира Путіна

15 січня комітет з іноземних справ Сенату США провів слухання про наслідки політичної кризи в Україні. Виступаючі висловили підтримку Євромайдану, а також визнали, що адміністрація Білого дому веде недостатньо активну політику в напрямку допомоги українському народу.

Санкції проти представників української влади теоретично можливі, США "розглянуть широкий спектр засобів", якщо українська влада вдасться до насильства проти своїх громадян або заохотить насильство. Упустивши Україну, Захід власноруч перетворить Росію
Володимира Путіна в імперію і втратить контроль над регіоном - з цим згодні і республіканці , і демократи.

Допомогти українцям і росіянам. Головні тези слухань Сенату США
Збігнєв Бжеинський, політичний експерт, екс-радник президента США:

- Зближення України з Європейським Союзом неможливо зупинити. Плани Володимира Путіна створити Євразійський союз і затягнути в нього Україну - нереалістичні. Міжнародній спільноті необхідно активніше підтримати активістів Євромайдану. Навіть в оточенні Януковича є олігархи, яким невигідна Україна-провінція. Вони шукають діалогу з опозицією.

Націоналізм - це дуже заразна соціальна сила. Як тільки він звільнений, його не можна загнати назад. Те, що ми бачимо в Україні - це підйом. Українці відчувають себе українцями. Тому Путін тільки видає свою неосвіченість, коли говорить, що росіяни та українці - це єдиний народ. Ностальгія Путіна за минулим - це просто його втеча від реальності. Втім, якщо Україна буде підкорена, то Росія стане імперією.

У Путіна закінчуються гроші. Швидше за все, йому доведеться долати наслідки кризи. Є межі того, чим він може допомогти Януковичу. Він повинен утримуватися від спокуси використовувати силу в Україні, тому що відкусить більше, ніж зможе проковтнути. Українці міцний народ, і він не віддасть свою незалежність.

Допомогти українцям і росіянам. Головні тези слухань Сенату США
Віктория Нуланд, помічник держсекретаря США по Європі і Євразії:

- США розглянуть широкий спектр засобів, якщо ті, хто в Україні при владі, вдадуться до насильства проти своїх громадян або заохотять таке насильство.

На кожній зустрічі з українською владою порушується питання
Тимошенко. Звільнення екс-прем'єра було б потужним сигналом відданості України європейським шляхом, але, схоже, що президент Віктор Янукович не здатний зробити ці кроки.

Протестуючі Євромайдану - студенти, робітники, пенсіонери, священики, підприємці, акули бізнесу та поп-зірки - всі вони виступають за ті ж основні права, які близькі і нам в США.

Ми закликаємо український уряд довести правдивість того, що я чула від президента Януковича і глави МЗС
Кожари, конкретними діями і відновити підзвітність уряду, верховенства права в державі, а також інтеграцією з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом.

Як більшість українців  Сполучені Штати і наші партнери в Європейському Союзі прагнуть, щоб нинішнє протистояння було врегульовано політично, демократично і, перш за все, мирно. Останнє стосується і уряду, і протестуючих, і ми засуджуємо дії бунтарів у приміщення Київського суду 10 січня.

Допомогти українцям і росіянам. Головні тези слухань Сенату США
Джон Маккейн, сенатор, республіканець:

- США ведуть недостатньо рішучу політику щодо ситуації, яка склалася як в Україні, так і в усьому навколишньому регіоні. Росія тисне на країни, а ми даруємо Лаврову (міністру закордонних справ РФ, - ред.) приємні дрібниці. Я цього не розумію! Путін намагається відновити Російську імперію. Те, що він робить в Україні, ми бачили і в інших країнах-сусідах.

США повинні використовувати наявні способи допомогти Україні у важкій геополітичної ситуації. Може, треба протистояти Росії і таки заговорити про санкції (проти представників української влади, - ред.).

США не повинні залишати українців зі своїми проблемами один на один і повинні підтримати їх. Адже йдеться про країну, яка хоче в Європу. Росіяни відключають газ, підтримують корупцію -
син президента України пройшов шлях від дантиста до мільярдера.

Янукович помиляється, якщо думає, що кредит від Росії отримав за просто так.

Допомогти українцям і росіянам. Головні тези слухань Сенату США
Роберт Менендес, голова комітету у закордонних справах Сенату, демократ:

- Від цивілізаційного вибору України залежить не тільки її власна доля, а й геополітична ситуація в навколишньому регіоні. Без України Росія - східна держава, а з Україною - західна держава.

Якщо ми будемо продовжувати бачити залякування, знущання і іноді фізичне насильство над тими, хто стоїть на Майдані і тими, хто просто мирно намагається продемонструвати свої погляди і домогтися змін у країні, якщо уряд продовжуватиме піддавати їх репресіям - ми можемо розглянути, які санкції і візові обмеження можуть бути введені проти тих осіб в уряді, які діють проти мирних протестувальників.

Допомогти українцям і росіянам. Головні тези слухань Сенату США
Боб Коркер, заступник голови комітету з іноземних справ Сенату, республіканець:

- Обережність адміністрації США призвела до втрати дуже реальної можливості через Україну домогтися змін у Росії - не шляхом перетворення України в поступку Росії, а шляхом перетворення України в приклад. Наслідки для Росії від вільної і процвітаючої України, інтегрованої з Європою, були б величезні. Це, може, не в інтересах особисто Путіна, але це точно в інтересах російського народу.

*   *   *

Нагадаємо, 7 січня Сенат США прийняв резолюцію "на підтримку українського народу і його права на незалежне і демократичне майбутнє", в якій, зокрема, засудив рішення української влади застосувати насильство проти мирних демонстрантів і закликав негайно притягнути винних до відповідальності та звільнити затриманих учасників мирних демонстрацій. Сенат також заявив, що " у випадку подальшого державного насильства щодо мирних демонстрантів президент і Конгрес повинні розглянути, чи слід застосовувати цілеспрямовані санкції, в тому числі візові обмеження і заморожування активів щодо осіб, відповідальних за накази про насильство або вчинення насильства".

Нинішній розгляд у комітеті з закордонних відносин Сенату поки не призведе до яких-небудь практичних наслідків. Всі можливі пропоновані законодавчі кроки по Україні комітет повинен буде розглядати наступного разу, щоб у разі схвалення винести їх у майбутньому на розгляд всього складу Сенату. Крім того, законопроект аналогічного змісту повинна буде схвалити і Палата представників - для потрапляння на розгляд президенту США, який підпише або відхилить його.

У США введення санкцій проти осіб чи організацій є прерогативою виконавчої влади, до якої вона вдається без погоджень з Конгресом. При цьому імена тих, до кого застосовано санкції, не оприлюднюють.

Джерела: Громадське ТВ, ВВС Україна, Українська правда


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини