RU

Допит міністрів Тимошенко

02.08.2011, 09:54
Допит міністрів Тимошенко - Фото
c665aa5b3a0b286f91ea8d401422a798.jpg

Учора в столичному Печерському суді відбувся черговий раунд розгляду по суті кримінальної справи, порушеної стосовно екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. На порядку денному значилися свідчення екс-міністрів, зміна адвоката і відведення судді

Учора в столичному Печерському суді відбувся черговий раунд розгляду по суті кримінальної справи, порушеної стосовно екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. На порядку денному значилися свідчення екс-міністрів, зміна адвоката і відведення судді.

День почався з того, що Тимошенко заявила: президент Віктор Янукович дав команду заарештувати її до Дня незалежності. "Суддя весь час вимагає, щоб я встала, хоча насправді його зобов'язали мене посадити. До 24 серпня. Янукович хоче подарунок до Дня незалежності… У радянські часи до ювілеїв аврально гнали об'єкти, а зараз - сфальсифіковані кримінальні справи. Такий Янукович: суміш "совка" і криміналітету", - написала вона на своїй сторінці в Twitter згодом. У той же час, Тимошенко запевнила, що ці плани Януковича, так само, як і всі інші, будуть зруйновані.

У ході засідання екс-прем'єр традиційно попросила суд замінити їй адвоката - на Юрія Сухова. Згідно із заявою, Тимошенко також просила надати своєму адвокату мінімальний термін - два місяці - на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Адвоката замінили, в наданні часу для ознайомлення відмовили. Потім Сухов подав Кірєєву заяву про відведення. Суд пішов у нарадчу кімнату, подумав, и у відведенні себе (також, загалом-то, традиційно) відмовив. Після цього почався допит свідків.

Почався він з екс-міністра оборони Юрія Єханурова, якого допитували більше п'яти годин. У ході свого виступу Єхануров заявив, що підозрює Тимошенко в залежності від російської сторони і признався у неприязному ставленні до неї.

Зокрема Єхануров зазначив, що позиція російської сторони на газових переговорах взимку 2009 року була дуже жорсткою. Українська сторона, з його слів, не мала сильної позиції. "Підписати такі угоди можна було тільки в умовах, коли ти в чомусь залежний", - сказав Єхануров, додавши, що викладає свою суб'єктивну точку зору.

Тимошенко та її адвокат, в свою чергу, наполягали на тому, що саме газова угода 2006 року (коли уряд очолював Єхануров), по якій компанія Росукренерго стала посередником між Нафтогазом і Газпромом в поставках газу до України, створила умови, які призвели до газової кризи 2009 року.

Адвокат Тимошенко також поцікавився, чи немає у свідка неприязного ставлення до підсудної. Зокрема, він спитав, за яких обставин Єхануров був звільнений з Кабінету міністрів, і чи не підіймалася тема корупційних порушень в очолюваному ним міністерстві (в 2009 році Єхануров опинився в центрі скандалу зі зловживаннями в оборонному відомстві, - ред.). Єхануров зазначив, що в цьому випадку він не допускає жодних емоційних випадів і намагається об'єктивно викладати ситуацію.

Коли Тимошенко спробувала з'ясувати у Єханурова, чи відомо йому, що генерал Олійник був засуджений у справі, не пов'язаній з ЄЕСУ, в ході невеликої суперечки Єхануров зазначив: "Враховуючи наші з вами приязні, в лапках, відносини... я толерантно відповідаю на питання".

Треба зазначити, що Тимошенко від свідчень Єханурова також задоволення не отримала. "Протягом п'яти годин допитували в суді Єханурова, який в свій час канонізував Росукренерго. Бе-бе, ме-ме... "Плакуча верба" з дачі Фірташа, - прокоментувала вона. Більш того, екс-прем'єр зазначила, що його свідчення не можуть бути взяті до уваги, оскільки він упереджений і вмотивований. "Зараз він не є свідком об'єктивності, він є свідком, який стоїть на позиції тіньової корупційної структури Росукренерго. Тому ми будемо заявляти про те, що його свідчення в справі не можуть бути прийняті до уваги, оскільки він є упередженим і мотивованим", - сказала вона.

Після Єханурова суд взявся за наступного свідка обвинувачення у справі - екс-міністра транспорту і зв'язку Йосипа Вінського. Ще до допиту він повідомив журналістам, що виступав проти підписання газових контрактів, і звернув увагу на те, що всі члени українського уряду, які були проти, згодом пішли з Кабміну - він, Юрій Єхануров і Віктор Пінзеник.

У ході свого виступу екс-міністр більш детально виклав свою точку зору. Він заявив, що газова тема вимагає політичного рішення, оскільки суду складно буде визначити, чи було в діях Тимошенко перевищення службових повноважень. "У нас газ - політична тема, а політична тема вимагає політичних рішень. Політичне рішення повинна приймати уповноважена особа", - наголосив він.

Вінський звернув увагу на те, що під час газової кризи кінця 2008 - початку 2009 року політреформа ще не була завершена і чітко не були розподілені повноваження між президентом і прем'єр-міністром. Прем'єр-міністр був главою виконавчої влади, але не мав при цьому всієї повноти повноважень. "У нас непрості відносини з Юлією Володимирівною, але я не знаю, як хто-небудь інший вийшов би з цієї ситуації", - додав Вінський.

Екс-міністр наголосив, що подібні питання будуть виникати доти, поки не буде реформований НАК Нафтогаз України, і питання поставок російського газу не перейде на рівень виключно господарюючих суб'єктів. "Я думаю, що через певний проміжок часу в цьому залі ми можемо судити іншого прем'єр-міністра. Поки не буде реформований НАК Нафтогаз, ми будемо стикатися з цією проблематикою", - зазначив він.

Коментарів від Тимошенко з приводу його свідчень не було.

Власне, на Вінському цей судовий день і закінчився. Суддя Родіон Кірєєв дав два дні новому адвокату Тимошенко на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, оголосивши перерву в засіданні до 4 серпня 10:00.

Сам же Сухов заявив, що не знає, чи відбудеться судове засідання у справі Тимошенко в четвер, оскільки у нього на цей же день призначено судове засідання, в якому він виступає адвокатом Анатолія Макаренка. При цьому адвокат не виключив, що одне із засідань буде перенесено.

Тимошенко також заявила, що буде вимагати продемонструвати в судовому засіданні 147 годин відеозапису допитів по порушеній проти неї кримінальній справі. За її словами, з цих матеріалів буде видно, що записи в протоколах свідків не відповідають реальним допитам, зафіксованим у відеозаписі.

Ще одна, кумедна, особливість засідання – на цей раз прокурор Лілія Фролова була стилізована під Тимошенко: вона прийшла з косою, укладеною навколо голови. в залі суду її поява викликала бурхливу реакцію, присутні знімали її на мобільні телефони. Підсудна - екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко - також прийшла на засідання з косою.

У БЮТ побачили в цьому явну ознаку того, що "різні люди намагаються багато в чому перехопити стиль і методи як особисто Юлії Тимошенко, так і опозиції". Так, принаймні, заявив бютівець Андрій Шевченко. При цьому він наголосив, що насправді сила Тимошенко – не в косі.

Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини