RU

Дочка Тимошенко налаштувала США проти Януковича

03.02.2012, 12:27
 Дочка Тимошенко налаштувала США проти Януковича - Фото
У Євгенії Тимошенко є всі підстави для того, щоб вважати цей візит до США успішним (Фото - прес-служба БЮТ)

Візит до Штатів порадував дочку Тимошенко: критика, що прозвучала на адресу Януковича, є найгострішою, з усього раніше сказаного про нього в США

Дочка екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко Євгенія виступила перед американськими сенаторами і розповіла їм про політичні переслідування в нашій державі. Крім дочки Тимошенко підкомітет з Європейським справах Сенатського комітету у закордонних справах також заслухав свідчення колишнього посла США в Україні, старшого наукового співробітника Інституту імені Брукінгса, Стівена Пайфера, виконавчого віце-президента Атлантичної ради Деймона Вілсона та старшого наукового співробітника Центру стратегічних і міжнародних досліджень Едварда Чау .

Головною метою слухань було знайомство американських сенаторів зі станом справ в Україні в цілому, і з справами Тимошенко і чиновників її уряду - зокрема. Втім, закордонні законодавці виявилися досить добре підкованими в українському питанні.

Так, голова підкомітету з європейських справ міжнародного комітету сенату конгресу США Джин Шахін заявила, що укладення колишнього прем'єра є незаконним і "суперечить принципам вільної та прозорої системи". При цьому вона підкреслила, що політично мотивовані справи проти опозиції в Україну перешкоджають прогресу Україні.

Разом з тим, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер закликав уряд США обмежити контакти з керівництвом України на вищому рівні і одночасно скласти списки осіб, причетних до переслідування колишніх членів уряду для введення відносно них візових санкцій.

За словами Стівена Пайфера, такий підхід не означає заморожування зв'язків з Україною. "Нормальне дипломатичне співробітництво має продовжуватися на більшості рівнів. Мішенню має стати вище керівництво в Києві, тобто ті, хто несе відповідальність за демократичний регрес України", - уточнив він.

Колишній посол США в Україні також поінформував Комітет закордонних справ Сенату США про те, незабаром після обрання Януковича президентом почали виникати питання щодо прихильності нової влади демократичним принципам і практикам.

Цей його тезу підтримав і директор Національної розвідки США Джеймс Клаппер. На його думку, українська демократія під керівництвом президента Януковича виявилася в облозі, Київ все більше і більше наближається до авторитаризму. Він назвав укладення Тимошенко лише одним прикладом цієї тенденції до авторитаризму. В цілому такий розвиток подій в Україні, за його словами, створює виклики американським інтересам.

У свою чергу дочка Тимошенко Євгенія, виступаючи в Конгресі, закликала США не забувати про політичних ув'язнених в Українуі й тиснути на адміністрацію Віктора Януковича заради повернення України на шлях демократії і реформ.

З усіх політичних ув'язнених Тимошенко-молодшу більшого всього хвилювала, звичайно, доля матері. "Мою матір незаконно посадили у в'язницю. Режим, який намагається зламати її, знущається над нею вже шість місяців", - зазначила вона.

Також вона розповіла сенаторам, що Юлія Тимошенко, у якої серйозні проблеми зі здоров'ям, утримується під відеоспостереженням в камері з постійно включеним світлом і що недавно вона втратила свідомість.

Пізніше Євгенія Тимошенко повідомила, що, крім усього іншого, в ході молитовного сніданку з президентом США Бараком Обамою передала Державному секретарю США Хілларі Клінтон лист від своєї матері. За результатами зустрічі вона повідомила, що США мають намір посилити тиск на Віктора Януковича.

У свою чергу заступник лідера партії  Батьківщина Григорій Немиря, який супроводжував дочку екс-прем'єра під час візиту, повідомив, що Конгрес США готує резолюцію, в якій вкаже на існування політичних в'язнів в Україну.

"Сьогодні ще у нас відбудеться зустріч в Палаті представників Конгресу США, готується проект резолюції щодо України. Ми бачили один з таких проектів, який пропонується прийняти в палаті представників, де вперше пропонується вжити стосовно Україна термін, який до цих пір вживався тільки по відношенню до Білорусі - "наявність в Україні політичних в'язнів". Ще один варіант, який пропонується - це заклик негайно звільнити Юлію Тимошенко та інших політиків ", - розповів він.

Також Євгенія Тимошенко заявила, що залишилася задоволена тією увагою, яку до неї проявили американські сенатори. Варто зазначити, що у неї є всі підстави для того, щоб вважати цей візит успішним. Мабуть, в ході слухань у Сенаті була озвучена сама різка критика, яка публічно звучала на адресу Януковича в США за весь час його президентства. А це, в свою чергу, дає підстави вважати, що результатом жорстких заяв стане їх рішуче втілення в життя.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини