RU

Депутатське побоїще

17.12.2010, 10:50
Депутатське побоїще - Фото
d78b95b137629e00a8d5a9357442cd4d.jpg

У четвер ввечері у парламенті регіонали силою захопили президію, яку блокували депутати від БЮТ. Внаслідок бійки п'ятеро бютівців потрапили у лікарню. БЮТ планує звернутися до Генпрокуратури з вимогою залучити регіоналів до відповідальності

У четвер ввечері у Верховній Раді регіонали силою захопили президію, яку блокували бютівці. Колотнеча між депутатами тривала недовго. Проте внаслідок бійки п'ятеро бютівців потрапили у лікарню.

За словами депутата Андрія Шевченка, регіонали напали на бютівців несподівано. "Для нас це була несподіванка, оскільки ми не готувалися до штурму, тим більше до такого", - сказав нардеп.

Слід зазначити, що все-таки бютівці підозрювали недобре. Так, після закінчення робочого дня у Верховній Раді народний депутат від БЮТ Євген Суслов попросив журналістів залишитися. "У нас є інформація про те, що зараз буде фізичне втручання з тим, щоб винести народних депутатів", - сказав він.

Як саме відбувалися події у четвер ввечері, детально розповів А.Шевченко. За його словами, приблизно о 18:15 всі депутати від Партії регіонів вийшли з сесійної зали Верховної Ради. Члени фракції БЮТ залишилися у ложі президії парламенту і ложі уряду для того, щоб згідно з рішенням фракції, ночувати у сесійній залі до ранку і в п'ятницю продовжити блокування.

"Представники Партії регіонів зібралися у кулуарах за президією у залі нарад на третьому поверсі. Їх було 60-70 осіб. О 19:03 вони несподівано напали на депутатів БЮТ. Спочатку вибили двері президії парламенту, які були заблоковані кріслом з боку сесійної зали. У залі погасили центральне світло і залишили усього декілька світильників", - розповів А.Шевченко.

"Першими влетіли Саламатін, Царьов, Волков, Злочевський та інші. Саламатін схопив крісло, яким блокувалися двері, почав замахуватися ним на людей і кинув його убік трибуни, де був депутат Волинець, якому кріслом розбили голову", - зазначив депутат. Він додав, що у час колотнечі М.Волинцю також вивихнули щелепу.

Крім депутата М.Волинця, дісталося від регіоналів ще чотирьом бютівцям. У бійці постраждали Є.Суслов, Василь Кравчук, Юрій Гнаткевич і Володимир Бондаренко. За словами останнього, всі постраждалі перебувають у лікарні, до того ж у двох з них стан дуже важкий.

А.Шевченко додав, що Ю.Гнаткевичу регіонали сильно побили обличчя і завдали численних ударів по тілу. "У Василя Кравчука - струс мозку", - повідомив депутат.

Народний депутат від НУНС, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко вважає, що колотнечу в парламенті спланували зазделегідь. За словами нардепа, регіонали, які захопили президію парламенту, були "не просто депутатами-регіоналами, а передусім це була команда Віктора Януковича". А.Гриценко зазначив, що серед регіоналів був Дмитро Саламатін. "Його (Д.Саламатіна, - ред.) викликали у парламент для мордобою, тобто колотнеча була спланованою", - заявив депутат.

Найближчим часом бютівці планують звернутися до Генеральної прокуратури з вимогою залучити регіоналів до відповідальності. "Депутати нашої фракції, які по-звірячому були побиті депутатами Партії регіонів, вже зняли побої", - повідомив заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина", прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв. "І ми обов'язково звернемося до криміналістів, а також до відповідних органів, зокрема у ГПУ, щоб ті, хто скоїв злочин, обов'язково були притягнуті до відповідальності", - заявив політик.

Крім того, С.Соболєв повідомив, що фракція вимагатиме, щоб спікер Володимир Литвин особисто поніс відповідальність. За словами політика, ймовірно, саме В.Литвин давав наказ службі охорони відкрити всі доступи для депутатів-регіоналів до сесійної зали з боку кулуарів спікера, внаслідок чого і сталася бійка.

Діяльність української опозиції: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини