RU

День Соборності: у столиці все спокійно

20.01.2011, 12:45
День Соборності: у столиці все спокійно - Фото
d295f172186997c45d62b3757cb00f71.jpg

Вперше за багато років підготовку до святкування Дня Соборності активно обговорювали всі. І тільки тому, що одного прекрасного дня МВС Анатолій Могильов заявив, що має інформацію про заплановане цього дня кровопролиття у Києві

Вперше за багато років підготовку до святкування Дня Соборності широко і з інтересом обговорювали і політики, і засоби масової інформації, і громадськість. Можливо, це свято цього року і не привернуло до себе такої уваги, якби одного прекрасного дня Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов у своєму виступі в парламенті не заявив: "У нас є інформація, що на 22 число, коли акція протесту планується, планується кровопролиття у місті Києві. Кровопролиття! Говорять про те, що "ми готові до того, щоб створити акцію, щоб потім перед всім світом показати, що відбувається в Україні". Я вас всіх попереджаю: ми всі ці факти потім задокументуємо, сил і коштів для цього вистачить, і потім кожний, хто це робив, буде відповідати перед законом. Доведемо, що закон один для всіх".

Водночас Міністр не уточнив, хто саме готує кровопролиття у це свято, для святкування якого опозиція запросила всіх охочих на Майдан Незалежності.

Слова глави МВС справили враження. Все-таки, не щодня політики такого рівня заявляють про підготовку до таких неприємних явищ, як кровопролиття. Так що, реакція була миттєвою.

Більшість вельми справедливо помітили, що маючи у своєму розпорядженні подібні факти треба звертатися не до депутатів, і до Генпрокуратури. "Я думаю, що Міністр повинен не провокувати ситуацію, а не допускати провокацій, і якщо у нього є неспростовні докази того, що хтось готує кровопролиття, треба дати свідчення Генеральному прокуророві, а не виступати у Верховній Раді і не сіяти паніку щодо таких заходів", - сказав віце-спікер Микола Томенко.

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко у свою чергу додав, що "якщо Міністру теоретично відомо про факти підготовки кровопролиття, він повинен негайно провести професійне розслідування і зробити надбанням гласності того, хто готує це кровопролиття, - влада, Партія регіонів, "Наша Україна", якась конкретна фізична особа і так далі". До того ж він зазначив, що розцінює слова А.Могильова як бажання взяти на переляк людей, щоб вони не брали участі в акціях протесту проти дій влади. У цьому його підтримав і заступник глави фракції БЮТ Сергій Соболєв, який заявив, що влада просто намагається нав'язати українцям думку про терористичну обстановку в Україні, щоб виправдати репресії.

Відреагувало на слова глави МВС і підконтрольне йому відомство. Доблесні співробітники української міліції пообіцяли докласти усі зусилля, щоб не допустити порушень громадського порядку під час масових акцій 22 січня. Але на всякий випадок попросили громадян виявляти високу культуру і повагу до навколишніх, щоб уникнути можливих ексцесів і непорозумінь.

Протягом заданої теми співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, посилаючись на вказівку МВС, яка є в його розпорядженні, заявила, що міністерство планує ряд заходів щодо недопущення з регіонів у столицю автобусів з учасниками акцій, запланованих на 17 і 22 січня.

Коментуючи цю інформацію С.Соболєв традиційно заявив, що провладним структурам метод недопуску будь-кого куди-небудь давно сподобався, вони цим займалися, займаються і будуть займатися.

Водночас А.Могильов пояснив, що розпорядження про посилення безпеки громадян під час заявлених опозицією акцій протесту 17 і 22 січня видано з метою уникнення можливих провокацій, і запевнив, що міліція не буде перешкоджати приїзду громадян на ці заходи. Пізніше у відповідь на слова Є.Захарова прес-служба МВС поширила заяву, в якій йшлося, що Міністерство буде з'ясовувати, яким чином у ЗМІ потрапили "сфальсифіковані документи від імені відомства про забезпечення громадського порядку під час масових заходів, які можуть відбутися 17 і 22 січня у Києві". До того ж повідомлялося, що відомство вельми серйозно налаштовано вирішити питання притягнення до відповідальності винних у цьому осіб. Аж до захисту у судовому порядку ділової репутації правоохоронного відомства.

Водночас глава парламентського Комітету з питань свободи слова і інформації, народний депутат від БЮТ Андрій Шевченко заявив, що Президент Віктор Янукович повинен відреагувати на слова Глави МВС про можливе кровопролиття у Києві 22 січня. Тому що такі заяви, як мінімум, лякають.

І глава держави відреагував. Вустами свого представника у Верховній Раді Юрія Мірошниченка Президент закликав українців у День Соборності подивитися один на одного з любов'ю. І з повагою. Свято єднання, як-не-як.

Пізніше глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін розповів про програму святкування Дня соборності України і 92-ої річниці проголошення Акту возз'єднання УНР і ЗУНР. Все традиційне: покладення квітів до пам'ятників, урочисті збори у палаці "Україна", будова "живих ланцюгів" (правда, це вже з неофіційної частини програми), концерт на Майдані Незалежності, і грандіозний салют. Ніякого кровопролиття у списку урочистих заходів не зазначено.

На цьому кровопролитна тема була закрита. Юлія Тимошенко перенесла свої збори на Софійську площу (тому що авторитетні люди попросили). Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк організував власну акцію, але пообіцяв делегувати на захід до Ю. Тимошенко представників своєї партії.

Все тихо. Правда, наостанок, регіонал Андрій Пінчук ще раз заявив, що всі урочистості з нагоди Дня Соборності у Києві пройдуть мирно і на належному рівні, а Ю.Тимошенко своїм "перекладанням з хворої голови на здорову" нічого не доб'ється. Але ця заява залишилася без відповіді.

Організатори віче 22 січня на Софійській площі Києва з нагоди Дня Соборності України чекають понад 10 тисяч осіб, і обіцяють, що все буде спокійно, як і має бути у День Соборності. До того ж вони також зазначили, що якби влада була мудрішою, то сама б забезпечила приїзд людей на свято у Київ.

Хоч якоюсь мірою влада саме це і зробила. Принаймні, завдяки словам А.Могильова багато хто запам'ятав, що День Соборності святкується саме 22 січня.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини