RU

Діагноз Тимошенко: таємниця за сімома печатками

22.11.2011, 10:32
Діагноз Тимошенко: таємниця за сімома печатками - Фото
1c21a818fb24faf68c31f04b4e35a0f9.jpg

"Гарячою" темою минулого тижня став стан здоров'я Юлії Тимошенко. Захист екс-прем'єра заявив про погіршення її здоров'я

"Гарячою" темою минулого тижня став стан здоров'я екс-прем'єра України Юлії Тимошенко (на фото), яка чекає на рішення апеляційного суду в Лук'янівському СІЗО.

14 листопада перший заступник лідера фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявив, що Юлію Тимошенко хочуть вбити в СІЗО. Кожем'якін наголосив, що влада намагається морально, психологічно і фізично знищити Тимошенко, використовуючи такі методи, як фальсифікація діагнозу і допити в камері в лежачому положенні.

17 листопада захисник Тимошенко, народний депутат від БЮТ Сергій Власенко заявив про погіршення її здоров'я. Він заявив, що у Тимошенко температура близько 38 градусів і вона продовжує наполягати на огляді своїм лікарем. Депутат припустив, що у неї ангіна. "Я хочу відзначити, що вчора стан здоров'я людини, яка без будь-яких підстав зараз знаходиться в слідчому ізоляторі, Юлії Володимирівни Тимошенко, різко погіршився, у неї висока температура, близько 38 градусів. Незважаючи на це, вона не отримує будь-якого медичного обслуговування", - сказав Власенко.

Крім того, Власенко нагадав про те, що близько 25 днів тому захист Тимошенко почав вимагати допуску до неї лікаря, якому вона довіряє. До сьогоднішнього дня цю вимогу не виконано.

Він також заявив про неприпустимість проведення тривалих допитів своєї підзахисної. Він наголосив, що в її стані, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, такі дії класифікуються як тортури. "Коли людину, яка 14-й день не встає з ліжка, якій не встановлено діагноз, тому що для встановлення діагнозу потрібно вивезти людину в лікарню, де є, скажімо, МРТ, і з цією людиною проводять слідчі дії - на моє глибоке переконання, це є тортурами", - заявив він.

Наступного дня партія Батьківщина закликала організацію Червоний хрест втрутитися в ситуацію з Тимошенко. Перший заступник голови партії Олександр Турчинов зазначив, що у зв'язку з погіршенням стану здоров'я Тимошенко, керівництво партії зверталося до представників СІЗО, до суду, Міністерства охорони здоров'я, але результату це не дало, і медичної допомоги екс-прем'єр не отримує. "Тому керівництво партії Батьківщина змушене звернутися з відкритим листом до міжнародного комітету Червоного хреста, європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, а також у міжнародну організацію Лікарі без кордонів. Ми інформуємо ці організації про ситуацію, яка склалася з Юлією Тимошенко і просимо втрутитися", - сказав він.

Тим не менш, швидше відреагували в українському МОЗ. Фахівці відомства обстежили Тимошенко і встановили діагноз, наскільки це було можливо без інструментального обстеження. "Призначено лікування, вона отримує це лікування, а щоб обстежити її рентгенологічно і провести обстеження на МРТ, для всього цього необхідно доручення, рішення апеляційного суду міста Києва. Ми готові надати допомогу, якщо отримаємо рішення апеляційного суду", - сказав міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко.

Він зазначив, що Тимошенко в даний час знаходиться в установі пенітенціарної системи, і саме ця система визначає, коли і кого допускати для обстеження та надання медичної допомоги.

Вчора Юлію Тимошенко відвідала уповноважений парламенту з прав людини Ніна Карпачова. Вона без попередження навідалась в СІЗО і прийшла до висновку, що екс-прем'єр перебуває у вкрай важкому стані. "Стан Тимошенко вкрай важкий, вона не могла піднятися з ліжка, коли спілкувалася зі мною. Їй потрібно обстеження і лікування за межами СІЗО. Крім того, я вважаю абсолютно неможливим проведення слідчих дій у камері СІЗО, це єдиний випадок за час незалежності Україна", - сказала Карпачова.

Втім, у Державній пенітенціарній службі України із заявами не погодилися. За словами тюремників, інформація про нібито безпорадний стан Тимошенко є викривленою і не відповідає дійсності. "Враховуючи надані Юлією Тимошенко скарги на стан здоров'я, керівництво Лук'янівського СІЗО постійно (зі збереженням конфіденційності) намагається надати кваліфіковану медичну допомогу (в тому числі за участю її особистого лікаря і медичної сестри). Однак, незважаючи на це, Тимошенко систематично відмовляється від проведення запропонованих досліджень, у тому числі лабораторних та інструментальних, що порушує порядок отримання медичної допомоги особами, взятими під варту", - сказали в прес-службі відомства.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини