RU

Чужий серед своїх: кримський варіант

28.01.2011, 13:10
Чужий серед своїх: кримський варіант - Фото
355ac1fa6d808ad06f5e10814c614410.jpg

Гучні затримання тривають: тепер - арешт екс-спікера Верховної Ради Криму. Слова замглави Адміністрації Президента Г.Герман про те, що за порушення закону відповість будь-хто, починають збуватися? Чи це розбирання між "своїми"?

Гучні арешти і затримання новою владою тривають. Так, на початку цього тижня стало відомо про затримання колишнього спікера Верховної Ради Криму, депутата кримського парламенту Анатолія Гриценка. У цьому випадку показовим є те, що екс-спікера не можна віднести до опозиційних політиків - в Криму він керував Ленінською районною організацією Партії регіонів.

Колишнього спікера підозрюють у причетності до незаконних операцій із земельними ділянками. Зокрема справа щодо А.Гриценка була порушена 21 січня. За даними прокуратури, йдеться про незаконне вилучення земель військового радгоспу "Азовський". Слідство вважає, що А.Гриценко, будучи главою Ленінської райдержадміністрації, здійснив дії, спрямовані на незаконне відчуження земель площею 4,8 тис. гектарів. Сума збитку, завданого діями чиновника, оцінюється у 23 млн. грн. Крім того, прокуратура АР Крим перевіряє законність здачі в оренду земельних ділянок на території санаторію Верховної Ради Криму "Росія".

Слід зазначити, що питання ринку землі у Криму - досить хвороблива тема. Періодично спливають факти нецільового використання, відчуження земель, передачі земельних ділянок, на яких розташовані здравниці або готелі, у користування мало відомим структурам, до того ж з порушеннями. Тому порушення кримінальної справи за фактами махінацій із землею можна було б розглядати як одне з багатьох у череді інших подібних порушень. Однак оскільки йдеться про вищу посадову особу, тим більше регіонала, поки не ясно, чи грає на руку новій владі така "принциповість" у питаннях правопорядку.

Хоч раніше заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман недвозначно дала зрозуміти, що в Україні за порушення закону будуть відповідати всі, незалежно від політичної належності. "Немає ніякої різниці, який пост ти займаєш. Не треба бігати по закордонах і кричати там про політичне переслідування. Ніхто нікого за політику не переслідує. Але за порушення законів тепер будуть відповідати всі. Це жорстка відповідь… Влада для того, щоб ти служив людям", - сказала вона.

Схоже, що слова Г.Герман на прикладі екс-спікера, якому не вдалося втікти від відповідальності, втілюються в життя. У прокуратурі ж Криму розповіли, що А.Гриценко все ж намагався "вислизнути" з рук правоохоронних органів під час затримання. "Як мені розповіли, він намагався обдурити працівників, які його затримували. Дав команду, щоб автомобіль, який стояв перед офісом, почав рух. Подумав, що всі працівники міліції будуть бігти за цим автомобілем. Але їх виявилося стільки, що знайшлося і для затримання Гриценка. Нічого цікавого - без погоні, стрільби і так далі", - розповів прокурор Криму Степан Моліцький.

Станом же на вчора Центральний районний суд Сімферополя постановив заарештувати депутата Верховної Ради Криму, колишнього спікера кримського парламенту А.Гриценка на два місяці.

Сам екс-спікер кримського парламенту категорично не погодився з рішенням суду, про що стало відомо, коли конвой провів його від будівлю суду до автомобіля. "Обвинувачення надумане, справа сфабрикована, я ні з чим не згодний", - заявив А.Гриценко на ходу.

У свою чергу адвокат заарештованого Віктора Овечкіна заявив, що збирається оскаржити рішення суду про взяття під варту свого підзахисного. "Ми вважаємо, що підстав (для арешту) немає. Прокуратура аргументує тим, що Гриценко може вчинити тиск на осіб, що беруть участь у справі, і на слідство. Але це шаблонні фрази, а не докази", - наголосив він.

Анатолій Гриценко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини