RU

"Чорні дні" глави Верховного Суду

08.02.2011, 13:00
a782398a4b72b1aef93ebc8178500e16.jpg

Сам глава ВСУ, незважаючи на ситуацію, що склалася, заявив, що не бачить підстав для того, щоб піти у відставку. До того ж В.Онопенко висловив сумнів у тому, що з його відходом щось може змінитися у судовій системі

У кінці 2010 року Голова Верховного Суду України Василь Онопенко презентував книгу за назвою "Мені судилося...", в якій він за допомогою документів, виступів і інтерв'ю відобразив "тернистий" шлях судової системи. Тоді ще В.Онопенко не підозрював, що в книзі не вистачає ще одного ненаписаного розділу, який стосувався б його особистих взаємовідносин з вітчизняним правосуддям.

Так, минулого тижня була поширена інформація про те, що Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу щодо молодшої дочки голови Верховного Суду України - Ірини.

Згідно з повідомленням, 1 лютого у ГПУ звернувся громадянин Валерій Ксензенко із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності І.Онопенко та її чоловіка Володимира Котлярова за підозрою у шахрайстві.

Подружжя запідозрили у тому, що вони не повернули позичені $300 тис., за іншими даними $250 тис., частина з яких ніби знадобилася голові ВСУ "для вирішення якогось питання".

У відповідь на це сам глава ВСУ, не заперечуючи, що позов про повернення коштів зараз розглядається Печерським районним судом Києва, зазначив, що таким чином на нього намагаються чинити тиск. Він також наголосив, що не має стосунку до грошей, які ніби були позичені для нього.

У самої ж Генпрокуратури заявили, що не мають ніяких претензій до В.Онопенка, який не є звинуваченим або підозрюваним в жодній із кримінальних справ, що є у провадженні прокуратури. Водночас там зазначили, що Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури проводить досудове слідство у кримінальній справі проти дочки глави ВСУ.

Як зазначили у ГПУ, проводиться досудове слідство у кримінальній справі проти І.Онопенко та її колишнього чоловіка Володимира Котлярова про заволодіння шляхом шахрайства грошовими коштами Валерія Ксензенка в іноземній валюті в сумі, еквівалентній 2,4 млн. грн.

Чому Генпрокуратура так завзято взялася за сім'ю глави Верховного Суду висловив припущення політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко. "Ймовірно, його (Онопенка, - ред.) хочуть замінити на когось, хто має донецьку прописку і хто лояльний до влади", - сказав він.

За словами експерта, влада поводиться, як у свій час більшовики. "Це стара тактика більшовиків, коли заручниками беруть родичів тих, кого вважають своїми опонентами", - зазначив він.

Свою думку щодо "справи Онопенка" висловила і лідер партії "Батькивщина" Юлія Тимошенко. Вона вважає, що влада намагається примусити В.Онопенка звільнити посаду глави Верховного Суду через кримінальне переслідування його дочки і зятя. І таким чином, забезпечити повний контроль над судовою системою України. "Для того щоб завершити так звану "судову реформу", Янукович дав команду ліквідувати, по суті справи, Верховний Суд як інстанцію, яка розглядає касаційні подання. Тобто виключили Верховний Суд з процесу розгляду справ, тому що Верховний Суд - найнезалежніша інстанція, найбільш адекватна, яка формується так, що Президент впливати своїми незаконними дорученнями на цю інстанцію просто не міг", - сказала вона.

Сам глава ВСУ, незважаючи на ситуацію, що склалася, заявив, що не бачить підстав для того, щоб піти у відставку. "Я вважаю, що у мене немає сьогодні підстав подавати у відставку. Тому що Конституція, закон чітко передбачають, коли я можу подати у відставку", - сказав він.

До того ж В.Онопенко висловив сумнів у тому, що з його відходом щось може змінитися у судовій системі. "Прийде хтось інший на моє місце, щось зміниться, у нього з'являться повноваження? Я думаю, що ні. Проблема в іншому - необхідно давати повноваження не мені, а давати повноваження Верховному Суду", - зазначив він.

Василь Онопенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини