RU

"Чинник страху" для Тимошенко

15.10.2010, 15:10
bb96ce7755f46498fa8f217e1b474ca2.jpg

Поки неясно, що робитиме нинішня влада представленими висновками аудиторської перевірки - чи піде за цим порушення нових кримінальних справ, або ж результати аудиту стануть швидше "чинником страху"

Вщухли пристрасті, пов'язані з ініційованою нинішньою владою перевіркою діяльності попереднього уряду, готові спалахнути знову. Вчора представники фірми "Trout Cacheris" оприлюднили результати аудиту діяльності Кабміну Юлії Тимошенко. Результати виявилися невтішними для екс-прем'єр-міністра України.

Зокрема аудитори виявили докази шахрайства і нецільового використання державних коштів в Україні з 2008 року по перший квартал 2010 року. Згідно з висновками аудиторської перевірки, вищі посадові чини використали 2,3 млрд. грн., отриманих від продажу квот у рамках Кіотського протоколу, для приховання серйозного дефіциту в пенсійній системі України напередодні президентських виборів 2010 року. Також були виявлені випадки використання офшорних підставних компаній і фіктивних договорів для продажу автомобілів і медикаментів українському уряду за завищеними цінами.

Крім того, в аудиті згадується про маніпуляції договорами з Державним матеріальним резервом, зокрема, з цукру, а також випадки несанкціонованого використання коштів для реалізації програм реєстрації землі "з метою отримання політичної вигоди напередодні президентських виборів". Як зазначив адвокат фірми М.Макдугал, в звіті аудиторів можна побачити перелік угод, "які ведуть безпосередньо до Ю.Тимошенко та інших членів уряду".

Прихильники Ю.Тимошенко, природно, негайно відреагували на ці "обвинувачення". Екс-віце-прем'єр-міністр в уряді Ю.Тимошенко Григорій Немиря, наприклад, заявив, що аудит колишнього уряду ніщо інше, як спроба політичного тиску на опонентів нинішнього Президента. "Це політично мотивовані кроки, мета яких - дискредитувати опозицію, зокрема, і напередодні місцевих виборів 31 жовтня. Саме тому ми вважаємо це дійство продовженням очевидної практики тиску на опонентів режиму Януковича", - сказав він.

Слід зазначити, що Г.Немиря більше стосувався самої фірми-аудитора, і меншою мірою суті представлених результатів перевірки. По-перше, зазначив він, "жодного аудитора у цій команді немає". По-друге, нагадав він, клієнтами фірми були відома Моніка Левінські, а також визнаний диктатором Президент Конго і конгресмен Уільям Джефферсон, якого звинувачували у хабарництві і відмиванні "брудних" грошей". Крім того, увагу екс-віце-прем'єр-міністра залучила вартість послуг аудиторів, які не розкриваються.

З іншого боку Г.Немиря нагадав, що агентство розслідувань "Kroll", також залучено у цьому аудиті, у 2001 році було залучено до розслідування причетності Президента Леоніда Кучми до замовлення вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, та "на швидку руку зробило висновок, що ніхто з представників влади, нинішньої на початку 2000-х років, не причетний до вбивства журналіста".

Однак народний депутат, перший заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов по-своєму витлумачив сумніви Г.Немирі у правомірності проведення аудиту зазначеною фірмою. За його словами, Ю.Тимошенко поставила перед Г.Немирею, її "сірим кардиналом", нову "бойове завдання": "Він повинен кинути всі гроші БЮТ, ті, що залишилися, на дискредитацію дій влади і результатів аудиту за кордоном". І у цій справі Немиря, що став адвокатом влади, яка накрала, не гидуватиме ніякими засобами. Ось як вони працюють", - наголошує політик.

Поки неясно, що нинішня влада робитиме з висновками аудиторської перевірки, чи піде за цим порушення нових кримінальних справ проти колишніх чиновників і самої Ю.Тимошенко, або ж результати аудиту будуть служити швидше "чинником страху" проти екс-прем'єра.

Також до кінця незрозуміла позиція самої Ю.Тимошенко по суті виявлених порушень. Спікери екс-прем'єра поки що в основному акцентують увагу на "сумнівності" фірми, яка проводила аудит, і лише пунктирно стосується питань діяльності колишнього уряду, аудиторів, що потрапили "під приціл". Сама Ю.Тимошенко з цього питання поки мовчить.

До речі, цікаво, що на початку березня 2010 року уряд Ю.Тимошенко сам прийняв рішення звернутися до Міжнародного валютного фонду, Всесвітнього банку і Єврокомісії для проведення аудиту діяльності Національного банку і Кабміну за періоди 2006-2007 і 2008-2009 років - це той час, коли прем'єрами були як Ю. Тимошенко, так і В.Янукович.

Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини