RU

"Cadillac" у подарунок

19.10.2010, 14:10
25fbf1f4114a2c74785d5b1922808d7b.jpg

Історія з "Cadillac Escalade", який Міністерству внутрішніх справ подарував невідомий меценат, добігла кінця. Після тривалих з’ясувань того, звідки машина вартістю у декілька сотень тисяч гривень взялася у міліції, шикарний джип переїхав у МЗС

Історія з престижним автомобілем "Cadillac Escalade", який Міністерству внутрішніх справ подарував невідомий меценат, нарешті добігля кінця. Після тривалих з’ясувань того, звідки машина вартістю у декілька сотень тисяч гривень взялася у міліції, шикарний джип переїхав у Міністерство закордонних справ. Хоч на багато питань з приводу вельми нетипового для правоохоронців транспортного засобу відповіді досі немає.

Всю "кашу" заварив народний депутат від НУНС Геннадій Москаль, відомий своїм умінням "розкопувати" секрети, що ретельно зберігаються. Саме він у кінці липня заявив про купівлю дорогого автомобіля для глави МВС Анатолія Могильова. За словами політика, "Cadillac Escalade" коштував 1 млн. грн.

"Мені стало відомо про купівлю УДАІ ГУМВС України в Київській області автомобіля "Cadillac Escalade" 2010 року випуску, кузов N1GYUKDEF3AR161904, вартість якого з урахуванням сплати усіх обов'язкових платежів перевищує 1 млн. грн. Надалі цей автомобіль був переданий у МВС України для обслуговування Міністра внутрішніх справ", - розповів парламентарій. "За інформацією, що є, придбання цього автомобіля відбулося з порушенням законодавства - без проведення тендера і без надання дозволу Кабінетом Міністрів України", - додав він.

І поїхало. У МВС, певно, почали заперечувати тягу до красивого життя, а обґрунтували все практичною необхідністю. Відомство заявило, що "Cadillac" "був безвідплатно переданий у березні цього року підрозділам міліції Київської області для обслуговування іноземних делегацій, які прибувають в Україну з офіційними візитами, у зв'язку з тим, що у більшості випадків закордонні гості потрапляють в Україну через головний аеропорт держави - "Бориспіль" (Київська область)".

"З огляду на те, що цей транспортний засіб є найновішим у системі МВС, заступник Міністра внутрішніх справ з тилового забезпечення 22.06.2010 року прийняв рішення щодо передачі його до центрального апарату МВС України з метою забезпечення супроводу іноземних делегацій по всій території держави", - сказано у повідомленні.

Однак Г.Москаль таким поясненням не задовольнився. Він заявив: "Повідомлення прес-служби МВС про те, що це авто отримане як благодійна допомога від приватної невідомої особи, я трактую як отримання хабара Міністерством внутрішніх справ для Міністра Анатолія Могильова". "Тому що у Законі "Про міліцію" (стаття 24 "Фінансування і матеріально-технічне забезпечення міліції") чітко сказано, за яких умов міліція може отримувати благодійну допомогу: "Підприємства, установи і організації за згодою трудових колективів можуть виділяти кошти додаткові, транспорт та іншу техніку, необхідну для правоохорони громадського порядку і боротьби із злочинністю". Де ви бачите в цій статті приватних осіб? Тільки підприємства можуть виділяти допомогу, та й то за згодою трудових колективів! Це означає, що повинен бути протокол зборів цього колективу на клопотання або звернення органів внутрішніх справ", - наголосив депутат.

"Згідно із законом "Про міліцію", прийом благодійних внесків від фізичних осіб заборонений. Це трактується, згідно з Кримінальним кодексом, як давання хабара", - нагадав політик.

"Водночас у приватних бесідах деякі керівники управлінь внутрішніх справ зізналися, що вони "скидалися" грошима, для того щоб зробити подарунок Могильову на день народження. За їхніми словами, за ці кошти і був куплений автомобіль для міністра", - додав парламентарій.

Але МВС здаватися не збиралося. Міністр А.Могильов заявив, що позашляховик його відомству був переданий законно і продавати авто він не збирається. "З погляду закону, все проведено законно", - наголосив чиновник.

Водночас А.Могильов спростував інформацію про те, що ціна автомобіля сягає мільйона гривень. За його інформацією, реально машина коштує майже вдвічі менше.

До того ж чиновник відмовився конкретизувати, хто саме подарував "Cadillac" міліціонерам. "Щодо цієї людини було проведено розслідування повне, він не має ніяких проблем із законом, абсолютно", - сказав він.

Після цього інтрига продовжувала наростати. Все той же Г.Москаль заявив, що "Cadillac" Міністру внутрішніх справ подарував житель Броварів Сергій Руденко. "Руденко Сергій Михайлович, живе у Броварах, не має ні телевізора, ні квартири, ні машини, не займається бізнесом. Це підставна особа. Це (ніби дарування МВС "Cadillac") корупційна схема. Хто такий Руденко Сергій Михайлович? Нічого про нього немає", - сказав політик.

Він пояснив, що при купівлі автомобіля є обов'язкові платежі, які повинен сплатити покупець. "Якщо ви купили машину, то повинні обов'язково заплатити, згідно із законом, 3-відсотковий внесок від вартості машини у Пенсійний фонд. І чомусь у пенсійний фонд не Руденко платить, а платить управління ДАІ Київської області! І всі інші платежі здійснює ДАІ. Де логіка тоді?" - зазначив депутат.

Під натиском цифр А.Могильов, мабуть, замерз. Він вирішив більше не сперечатися і пообіцяв, що передасть скандальний "Cadillac" у МЗС. "У нас у МЗС є відділ щодо зустрічей іноземних делегацій. Я передам "Cadillac" туди, щоб він зустрічав іноземні делегації. У разі потреби будемо його звідти брати", - сказав він.

Коментуючи інформацію Г.Москаля щодо того, що "Cadillac" за документами був подарований МВС фізичною особою, в якого немає навіть телевізора, А.Могильов відповів: "Що робити, якщо якась фірма вирішила подарувати, але сама прямо не хоче дарувати? У них є водій, і вони дарують через нього".

І ось довгоочікуваний день настав. Міністерство внутрішніх справ передало автомобіль у Міністерство закордонних справ. Про це повідомив знову ж невгомонний Г.Москаль з посиланням на офіційну відповідь з МЗС, яку він отримав на своє депутатське звернення. "Оброблено питання передачі у тимчасове безвідплатне користування автомобіля марки "Cadillac Escalade", кузов IGYUKDEF3AR161907, 2010 року випуску, для проведення офіційних і протокольних заходів високого рівня. Підписана відповідна угода між МВС і МЗС", - сказано у документі.

Як-то кажуть, приїхали.

Транспорт, логістика: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини