RU

Буде сидіти. Ключові цитати ТВ-інтерв'ю Януковича

27.11.2013, 15:53
Буде сидіти. Ключові цитати ТВ-інтерв'ю Януковича - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)

Про що сказав і що дав зрозуміти президент України в двогодинному телеінтерв'ю напередодні саміту ЄС у Вільнюсі

У розпал багатотисячних акцій протесту, учасники яких вимагають підписати угоду про асоціацію України з ЄС, президент Віктор Янукович дав інтерв'ю провідним телеканалам країни, в якому недвозначно дав зрозуміти - підписання не буде. Принаймні, не в Вільнюсі, і не 29 листопада 2013-го. Президент, судячи з усього, хотів дати зрозуміти всім: він не боїться майданів, довіряє своєму уряду і силовикам. Янукович збирається залишатися на посту президента якомога довше, тому асоціація - питання друге. ЛІГАБізнесІнформ наводить основні тези виступу президента.

Про Євромайдан

"Я знаю, що таке майдани, і я аплодую людям, присутнім на площі без партійних прапорів, але... сьогодні ми слабкі і виснажені. Не зовсім здорові. Економіка хворіє. Підписання цієї угоди - що воно нам дає? Якісь блага для України? Поки що нічого, крім петлі, ми там не бачимо".

Про силовиків

"Не важливо, хто і з якими слоганами порушує закон. Якщо одягнути прапор ЄС і бити людей або намагатися захопити приміщення - це порушення закону. Закони порушувати нікому не можна і на це повинна реагувати міліція. Правоохоронна система повинна забезпечити безпеку не тільки тих людей, які вийшли на площі  а й тих, хто живе поруч".

Про тристоронні переговори з Росією і ЄС

"Щоб ми могли врегулювати ці відносини, треба сісти за стіл переговорів у форматі трьох учасників цього процесу, розглянути всі спірні питання. Вони не можуть бути розглянуті вже після того, як буде підписано угоду (про асоціацію з ЄС, - ред.). Вони можуть бути розглянуті тільки до цього".

Тимошенко залишається у в'язниці

"Сьогодні Україна платить за Тимошенко Росії борги за газ, який вона реалізувала на території України, а кошти перевела в офшорні зони. На ці питання потрібно, щоб відповіді дав суд. Але яким би не була відповідь суду, Україна сьогодні платить 405 млн. доларів. Платять платники податків. Ми шукаємо, де взяти ці кошти. Чому ми повинні платити?".

Загрози Євросоюзу

"Україна може вийти з Третього енергопакету Європейського союзу через підтримку ЄС будівництва газопроводу Південний потік. Південний потік може призвести до подальшого падіння прокачування російського газу через ГТС України. Якщо впадуть менше 60 млрд. куб. м, то під питанням буде рентабельність ГТС".

Про переговори з МВФ

"Наші розрахунки на те, що нам допоможе Міжнародний фонд, закінчилися нічим. Я особисто вів переговори з МВФ на високих рівнях і в Україні, і в США. Ми отримали негативну відповідь".

Тим часом, євромайдани в центрі Києва об'єдналися в єдину безстрокову акцію протесту. До саміту у Вільнюсі залишився один день.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини