RU

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів

30.10.2014, 10:15
Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів - Фото
Звільнений Слов'янськ

Результати виборів в звільненій частині Донбасу показують: Банкова пішла назустріч регіоналам із сумнівною репутацією, допустивши реанімацію ПР

На дострокових виборах до Верховної Ради майже завершена обробка електронних протоколів. Зараз вже відомо, навпроти чиїх імен і яких політичних партій поставили відмітки у виборчих бюлетенях жителі контрольованих силами АТО міст. Дива не сталося - за підсумками виборів Донбас як і раніше в переважній більшості підтримує представників Партії регіонів, які змінили партійну вивіску на Опозиційний блок.

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
Донецька область. Слов'янськ. У місті, яке до звільнення бійцями АТО вважався оплотом бойовиків і російських диверсантів і де був розташований штаб одного з ватажків Гиркина-Стрєлкова, на виборах перемагає кандидат сформованого колишніми регіоналами так званого Опозиційного блоку, чоловік екс-міністра соцполітики Наталії Королевської Юрій Солод (на фото). Після обробки 100% голосів в окрузі №47 його результат - 34,17%. Зі значним відривом від самовисуванця Валентина Рибачука (16,88%) в Раду потрапляє людина, яка обіцяла з білбордів "продовжити програму О.Азарова". Раніше від Слов'янська обирався син Азарова, який зараз покинув країну, частина його активів на Заході заморожена. Для забезпечення перемоги прем'єрського сина Слов'янськ в 2012 році отримав десятки мільйонів гривень із центрального бюджету. За рахунок яких грошей Солод збирається виконувати програму Азарова? Очевидно, більшість його виборців  не замислювалася над цим питанням.

Опозиційний блок в окрузі №47 після обробки 100% електронних протоколів перемагає з результатом 35,08%. Блок Порошенка підтримали 18,44% виборців, а третє місце дісталося непрохідний Комуністичної партії (13,70%). Втім, ситуація за списками не виглядає однозначною: сумарний результат БПП, Народного фронту та інших партій Майдану зіставимо з результатом ОБ.

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
Краматорськ. Після підрахунку 100% електронних протоколів в 48 окрузі перемогу з перевагою всього в півтори тисячі голосів здобув самовисуванець, генеральний директор ПАТ Енергомашспецсталь Максим Єфімов (34,12%). Результат його опонента - народного депутата нинішнього скликання Юрія Боярського, ставленика гендиректора і співвласника Новокраматорського машинобудівного заводу Георгія Скударя - склав 31,15%. Кандидат від Блоку Порошенка Володимир Ржавський виявився третім (10,89%). Місцеві ЗМІ оцінюють перемогу Єфімова як кінець багаторічного політичного домінування в Краматорську впливового регіонала Скударя. Деякі експерти вважають (див. нижче), що переможець виборів не чужий екс-губернатору Близнюку.

Серед політичних партій в Краматорську, як і в переважній більшості округів Донецької області, перемогу здобув Опозиційний блок (35,17%). На другому місці - Блок Порошенка (16,24%), на третьому - КПУ (11,59%).

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
Маріуполь. В 57 окрузі після опрацювання 100% протоколів переміг (64,16%) з величезним відривом від найближчого переслідувача - самовисуванця Олександра Романюка (8,81%) - народний депутат нинішнього скликання Сергій Матвієнков. Член фракції Партії регіонів, Матвієнков балотувався як самовисуванець. Його ім'я значиться в списку депутатів, які підтримали диктаторські закони 16 січня. Тепер стараннями маріупольських виборців дорога в нове скликання парламенту йому знову відкрита.

Опозиційний блок в 57 окрузі отримав 61,09% голосів виборців. Лише 9,83% підтримали Блок Порошенка і 6,51% - КПУ.

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
У другому маріупольському окрузі (№58) не менш переконливо перемагає співвласник корпорації Індустріальний союз Донбасу, Сергій Тарута, який встиг побувати губернатором Донецької області - на момент обробки 96,96% електронних протоколів він набирає 59,88% голосів, його найближчий конкурент - Ігор Решетняк від Блоку Порошенка - 8,31%. Тарута очолював одну з двох найскладніших з урахуванням війни в Україні областей протягом семи місяців. На початку жовтня президент звільнив його з посади голови Донецької ОДА, призначивши на місце Тарути генерала армії Олександра Кіхтенка.

Розклад по партіях в 58 окрузі відрізняється від ситуації по Донецькій області в цілому: більшість голосів (53,02%) отримав Опозиційний блок. Президентський Блок Порошенка знову другий - 12,6%, комуністів підтримали 7,19% виборців.
Маріуполь показав найвищий результат голосування за ОБ в Донбасі та в цілому по країні 

Результат ОБ по Маріуполю зрозумілий: на двох металургійних комбінатах в місті, що належать Рінату Ахметову і Володимиру Бойку (частка менше 5% в Метінвесті) працюють близько десяти тисяч городян. Директорат цих підприємств прийняв живу участь в агіткампанії ОБ.

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
Волноваха. Округ №60 з центром у Волновасі - єдиний в Донецькій області, де перемога дісталася кандидатові від Блоку Порошенка. Депутат міськради Дмитро Лубинець підтримував Україну з самого початку війни і отримав 48,18% голосів виборців за підсумками обробки 100% електронних протоколів. Друге місце з результатом 27,7% дісталося самовисуванцю, нинішньому народному депутату від Партії регіонів Олександру Риженкову, який очолював в Раді комітет з питань фінансів і банківської діяльності. До слова, син Риженкова Юрій - гендиректор, голова правління Метінвест-холдингу Ріната Ахметова.

Обробка всіх електронних протоколів в окрузі №60 також вказує на перемогу Блоку Порошенка- за нього проголосували 37,79% виборців. На другому місці з результатом 28,95% голосів - Опозиційний блок, на третьому - КПУ (8%).

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
Луганська область. За результатами обробки 73,68% електронних протоколів перемогу в Сєвєродонецьку (округ №106) практично без опору з боку опонентів здобув кандидат від Опозиційного блоку, колишній глава найбільшої державної енергетичної компанії Нафтогаз України, близький до Дмитра Фірташа Євген Бакулін (43,82%). Самовисуванці Михайло Івонінн і Сергій Самарський з великим відставанням практично розділили друге місце (13,22 і 13,12 відсотків відповідно). Кримінальне провадження стосовно Бакуліна, обвинуваченого в розкраданні коштів в особливо великих розмірах, було закрито Генпрокуратурою 19 вересня. Проте того ж дня ГПУ скасувала постанову про закриття справи. Таким чином, провадження щодо Бакуліна залишається відкритим, але вибори він вже виграв. Зазначимо, що закон забороняє Центрвиборчкому реєструвати кандидатами громадян, які мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята. У Бакуліна судимості поки немає. Він - звільнений під заставу фігурант кримінальної справи про мільярдні розкрадання в газовій сфері.

На момент підготовки матеріалу було оброблено 73,68% протоколів по партіях в 106 окрузі. Соціологи стверджують, що після обробки половини протоколів вже можна визначити переможця. На даному етапі в Сєвєродонецьку лідирує Опозиційний блок (46,75%). Блок Порошенка - на другому місці з результатом 12,94%, Комуністична партія України - третя (9,02%).

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
Лисичанськ. Округ №107 з центром в Лисичанську включає також частину Стаханова, частину Первомайська та частину Попаснянського району. За результатами підрахунку 100% електронних протоколів колишній регіонал, колишній мер Лисичанська, народний депутат нинішнього скликання Сергій Дунаєв, набрав 37,76% голосів. Його опонент - самовисуванець Віталій Шведов - набрав удвічі менше (18,06%) голосів виборців.

Дунаєв в Раді був заступником голови комітету з питань правової політики. Партію регіонів та однойменну парламентську фракцію разом з іншими депутатами групи
Сергія Тігіпка покинув в квітні 2014-го. Як і його колега Сергій Матвієнков, проголосував за диктаторські закони 16 січня. Тепер Дунаєв знову опиниться у Верховній Раді.

Розклад по партіях в Лисичанському окрузі наступний: Опозиційний блок - 33,78%, КПУ - 14,54%, Блок Порошенкоа - 13,32%.

З проханням прокоментувати результати голосування у звільнених містах Донбасу кореспондент ЛІГАБізнесІнформ звернувся до журналістів і блогерів, які добре знають новітню політичну і кримінальну історію регіону:

Сергій Іванов, луганський журналіст і блогер, в минулому слідчий прокуратури:

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
Висока лояльність вкрай невисокої кількості виборців, що прийшли на дільниці, до представників так званого Опозиційного блоку є свідченням фальсифікацій даних виборів, тотального підкупу електорату та інших порушень чинного законодавства України, на які українські правоохоронні органи традиційно закрили очі. Патріотична частина Донбасу давно виїхала і голосувала в інших місцях, а на місці залишилася інертна, аполітична, але критична маса виборців, які готові подарувати свій голос кому завгодно за умовну гречку.
Сам факт можливості участі у виборах людей, причетних до репресій на Майдані та розпалювання війни в Донбасі, є злочинною халатністю керівництва українських правоохоронних органів 

Крім того, слід розуміти, що сам факт можливості участі у виборах людей, причетних до репресій на Майдані та розпалювання війни в Донбасі, є злочинною халатністю керівництва українських правоохоронних органів, які або продалися за гроші, або отримали команду від вищих інстанцій, що керувалися якимись прагматичними мотивами. Коротше кажучи, за цих покидьків проголосували тому, що їх не посадили і залишили їм гроші, за які вони купили собі місця.

Сергій Гармаш, головний редактор донецького інтернет-видання ОстроВ

Брудно, як при Януковичі. Чому в Донбасі вибрали регіоналів
В основному результати голосування по Донбасу - це результат домовленостей між Опозиційним блоком і Блоком Порошенкк, а не реальний вибір виборців. У більшості округів Донецької області БПП відверто зливав виборчі комісії регіоналам шляхом заміни людей місцевих організацій цих партій людьми Партії регіонів. У Слов'янську, наприклад, де балотувався чоловік Королевської Юрій Солод, напередодні виборів був замінений голова, 5 членів і навіть айтішник окружкому. В результаті з 18 членів окружної комісії 16 були з луганською пропискою. Схожа ситуація була і в Маріуполі, і на інших округах.

Результати були заздалегідь вирішені наперед і нинішні парламентські вибори в Донбасі були не менш брудними, ніж при
Януковичі.
26 жовтня в Донецькій області не виборці вибирали своїх депутатів, а Порошенко призначав собі опозицію на вимогу Москви і Вашингтона. Результат цих договорняків буде плачевним, оскільки він посилив ізоляцію Донбасу, остаточно занурив його в розряд "ватного" ​​регіону, "за який не варто битися", де живуть "виродки" 

26 жовтня в Донецькій області не виборці вибирали своїх депутатів, а Порошенко призначав собі опозицію на вимогу Москви і Вашингтона. Тому говорити про реальане волевиявлення людей складно. Звичайно, у жителів Донбасу не з'явилося за останні півроку причин полюбити київську владу - вони не бачать ніяких позитивних змін свого життя, тому цілком могли проголосувати за Опозиційний блок. Але це вибір без вибору: люди незадоволені владою, але вони також незадоволені і минулою владою. А вибирати довелося саме між владою, опозицією або людьми Коломойського. Всі прекрасно розуміли, що у кандидатів, альтернативних новій і старій владі, не було жодних шансів. Так і вийшло. Усі переможці-мажоритарники - або від влади або від опозиції. Окрім, можливо, Краматорська, але там теж переміг кандидат, не чужий колишньому губернатору Близнюку і екс-генпрокурору Пшонці.

Мене, до речі, дуже здивував великий відсоток голосів у Костянтинівці незалежного кандидата Валерія Панасовського. Це приклад того, що люди хотіли альтернативи. Але на окрузі, де балотувався близький до Борису Колеснікова регіонал Омельянович, у когось іншого шансів виграти практично не було. І так скрізь.

В Волновасі виграв кандидат від влади - тому що він від влади і тому що це сільський район, де можна зробити потрібну явку. Ну і там виявилася слабкою команда його опонента-регіонала. Крім того, в Донбасі, який Партія регіонів заразила сепаратизмом, досі немає ніякої спеціальної інформаційної політики, немає кадрової політики. Тут ті ж місцева влада, які провокували сепаратизм, ті ж менти, що мріяли про російські зарплати, та ж корупція, тільки тепер ще й війна додалася. Так звідки чекати тут проукраїнських настроїв? Вибори в Донбасі - це показник повного провалу "східної" політики нашої влади. Або, точніше, її відсутності. Результат цих договорняків буде плачевним, оскільки він не тільки знову, по суті, реанімував Партію регіонів, але посилив ізоляцію Донбасу, остаточно занурив його в розряд "ватного" ​​регіону, "за який не варто битися", де живуть "виродки" - хоча цей образ ліпиться штучно. Мабуть, занадто багатьом потрібна війна на Донбасі, на яку можна списати дуже багато чого.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини