"Більше ніяких бізнес-партнерів". Інтерв'ю Порошенка - за хвилину

09.04.2019, 14:01
Петро Порошенко (скріншот відео)

Порошенко про кадрові помилки, план Зеленського щодо Донбасу і, звичайно, про аналізи

У понеділок, 8 квітня, кандидат в президенти  Петро Порошенко став гостем програми Свобода слова на телеканалі ICTV. Протягом цілої години чинний президент стояв біля центрального мікрофона і розповідав про загрози і виклики для України. За що критикує Зеленського, коли запрацює Антикорупційний суд і як потрібно змінюватися владі: найважливіше - в десяти коротких тезах переказує LIGA.net.

Поважає Зеленського, але як актора. "Я поважаю Володимира Зеленського, як прекрасного актора. Більш того, я не стверджую, що він любить Путіна або спілкується з ним. У мене немає цієї інформації. І може він щиро хоче задекларувати, щоб Україна рухалася в ЄС і НАТО. Але декларацій недостатньо".

Запитує у Зеленського, навіщо вести переговори з бойовиками. "Якщо він намагається самостійно поїхати і говорити з Путіним, то, з чим він звідти повернеться? Що означає" Я буду вести переговори з лідерами (він навіть не сказав "так званих") ЛНР і ДНР "? Це означає, що Росію вивели, Росія вже не агресор, санкції проти Росії не треба вводити. Чи можу я їхати і говорити з ними чи ні? Ні. Тому що руйнується світова солідарність навколо України".

А про прямі переговори з Путіним без посередників потрібно забути. "А потім буде" Так я поїду і з Путіним віч-на-віч зустрінуся". А де наші партнери по нормандському формату, де Європейський Союз, де США? Якщо ти йдеш і залишаєшся без союзників, то руйнується все те, що було зроблено. Хоча скажеш, що "мінські домовленості нас не влаштовують". А всі санкції базуються саме на мінських домовленостях".

Читайте також: "З Росією треба говорити". Інтерв'ю Зеленського - за хвилину

Не стверджував, що Зеленський - наркоман. "Я не стверджую, що Володимир Зеленський є наркоманом. Не стверджую і не стверджував, тому що я не маю для цього ніяких підстав. Я наполягаю на праві громадян України мати 100%-ві гарантії, що майбутній президент і верховний головнокомандувач гарантовано не є залежним від наркотиків".

Порошенко п'є, не просихаючи? Це фейк. "Я був здивований, коли почув звернення від Володимира, що ми повинні пройти дослідження. Тому що це фейки російської пропаганди, що Порошенко п'є, не просихає. Нещодавно моя дружина Марина сказала, що бачила мене п'яним тільки один раз за 35 років. Я обурився і запитав: "Коли?". Вона говорить: "Це було ще до весілля, ти не пам'ятаєш".

На цьому тижні збирається запустити антикорупційний суд. "На цьому тижні повинен бути підписаний мій указ, і ми повинні запустити Антикорупційний суд. Блискуче проведено конкурс за участю ради міжнародних експертів. Кращі судді, науковці та адвокати, які є гарантом того, що країна зміниться".

Більше не буде призначати на посади бізнес-партнерів. "Були очевидні помилки в призначенні тих чи інших прізвищ. Я не буду називати вам прізвища. Але хочу підкреслити наступне: ніяких бізнес-партнерів, ніяких близьких людей Петром Порошенком більше призначено не буде, поки він є президентом. У тому числі під час другого терміну".

Потрібно приймати закон про імпічмент. "Я твердо переконаний, що цей закон потрібен. Так само, як і закон про тимчасові слідчі комісії. Я впевнений, що в парламенті має відбутися дискусія з цього приводу і цей закон потрібно приймати. Як відповідальність президента в разі порушення Конституції та скоєння злочину. Я готовий делегувати своїх представників, щоб обговорити і приймати збалансовану і компромісну версію".

Сьогодні Україна - найсильніша за всю історію. "За ці п'ять років вдалося зробити дуже багато. Сьогодні Україна точно набагато сильніше, ніж п'ять років тому, і, можливо, сильніше, ніж за всю свою історію. Вона має гаранта своєї незалежності і суверенітету - армію. Проведено ряд реформ, починаючи від безвіза і закінчуючи угодою про асоціацію з Європейським Союзом".

Влада повинна бути більш відкритою. "Ми повинні змінити кадрову політику. Ми повинні продемонструвати набагато більшу відкритість і діалог, починаючи від громадськості та активістів і закінчуючи розумінням проблем простого громадянина... Саме це я, в першу чергу, почув, як висновок після першого туру".

Читайте також: "Я отримав найважчий урок". Інтерв'ю Порошенка - за хвилину

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини