RU

Банкова готує відставку чотирьох губернаторів

01.11.2011, 14:10
Банкова готує відставку чотирьох губернаторів - Фото
Президент Віктор Янукович може завізувати декілька резонансних кадрових рішень

Завтра на засіданні Кабміну, крім низки міністрів, у відставку можуть відправити губернаторів Львівщини, Тернопільщини, Одещини та Запорізької області

Як стало відомо кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ від двох незалежних джерел, завтра на розширеному засіданні Кабінету міністрів за участю президента Віктора Януковича, крім уже проанонсованого звільнення кількох міністрів, може відбутися і відставка чотирьох губернаторів. Йдеться про голову Одеської обласної держадміністрації Едуарда Матвійчука, Запорізької - Бориса Петрова, Тернопільської - Валентина Хоптяна і губернатора Львівської області - Михайла Цимбалюка.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли про те, що у відставку будуть відправлені деякі міністри уряду Миколи Азарова. У числі вірогідних кандидатів на звільнення називалися міністр фінансів Федір Ярошенко, міністр екології Микола Злочевський, глава оборонного відомства Михайло Єжель, міністр освіти Дмитро Табачник і голова МОЗ Олександр Аніщенко.

Щодо реальних мотивів, за якими у відставку можуть бути відправлені зазначені чиновники, остаточної ясності немає. Офіційно гучні відставки можуть бути пояснені провалами в роботі всіх названих чиновників. За наявності політичної волі знайти ці провали, за теперішніх часів, нескладно. Проте намічену апаратну сутичку можна розглядати в контексті протистояння владних угруповань.

Нагадаємо, в червні цього року Банкова вже готувала серію відставок, аналогічну нинішній. Влітку разом з віце-прем'єром з питань ЖКГ Віктором Тихоновим оточення президента планувало прибрати з постів двох губернаторів. Питання виникали і щодо міністрів охорони здоров'я та оборони. У результаті команді глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна вдалося пролобіювати тільки відставку екс-губернатора Луганщини Тихонова. Причому дограти комбінацію до кінця, домігшись призначення на пост віце-прем'єра з ЖКГ близького до Льовочкіна члена Народної партії Сергія Гриневецького, не вдалося. Як відомо, більше ніж через місяць кулуарних переговорів вакантну посаду зайняв губернатор Донецької області Анатолій Близнюк. Так що, якщо у відставку відправляться всі названі персонажі, то рішення про те, хто замінить їх у кріслах, буде прийматися досить довго.

Втім, говорити про те, що плановані гучні відставки вирішені наперед, було б зарано. Якраз сьогодні до вечора це питання буде вирішуватися в канцелярії президента.
Сергій ВИСОЦЬКИЙ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини