RU

Аж до довічного: які терміни загрожують сепаратистам в Україні

08.04.2014, 16:22
Аж до довічного: які терміни загрожують сепаратистам в Україні - Фото
Харківські сепаратисти. фото - mvs.gov.ua

Порівняльна таблиця правок до статей ККУ, що встановлюють відповідальність за сепаратизм, диверсії, шпигунство і допомогу ворогу

З 8 квітня бути сепаратистом в Україні ще небезпечніше. Верховна Рада посилила відповідальність за державну зраду, шпигунство і посягання на територіальну цілісність країни.

За проект змін до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за вчинення злочинів проти основ нацбезпеки України проголосував 231 народний депутат. Закон набуде чинності наступного дня після публікації в офіційних виданнях. Навряд чи Олександр Турчинов зволікатиме із підписанням документа . Очевидно, до кінця тижня зміни набудуть чинності.

За сепаратистські дії, в результаті яких загинули люди, можна отримати довічний термін  а мінімальний термін позбавлення волі за перехід на бік ворога і державну зраду - 12 років.

ЛІГАБізнесІнформ наводить порівняльну таблицю змін до національного законодавства - які терміни погрожували сепаратистам до і після сьогоднішнього голосування в Раді.

Посягання на зміну меж території або державного кордону України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій (ст. 110 КК України)
Було Стало
обмеження волі до трьох років або позбавлення волі на той же термін позбавлення волі на строк від 3 до 5 років


Сепаратистські дії, вчинені представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі
(ст. 110 КК України)
Було Стало
Обмеження волі від 3 до 5 років або позбавлення волі на той же термін позбавлення волі від 5 до 10 років


Сепаратистські дії, в результаті яких загинули люди (ст. 110 КК України)
Було Стало
Позбавлення волі від 7 до 12 років
Позбавлення волі від 10 до 15 років або довічно


Державна зрада: шкода суверенітету України, державної безпеки, перехід на бік ворога, шпигунство (ст. 111 КК України)
Було Стало
Позбавлення волі від 10 до 15 років Позбавлення волі від 12 до 15 років


Диверсія: вибухи, підпали, руйнування або пошкодження об'єктів з метою ослаблення держави і т.д.
(ст. 113 КК України)
Було Стало
Позбавлення волі від 8 до 15 років Позбавлення волі від 10 до 15 років


Шпигунство: передача або збирання з метою передачі іноземним агентам державної таємниці України, якщо ці дії вчинені іноземцем або особою без громадянства (ст. 114 КК України)
Було Стало
Позбавлення волі від 8 до 15 років Позбавлення волі від 10 до 15 років


Захоплення вокзалу, аеродрому, порту, станції або іншого транспортного підприємства (п.2. ст.279 КК України)
Було Стало
Позбавлення волі від 2 до 5 років Позбавлення волі від 2 до 5 років

Також в КК вводиться стаття 114-1 "Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань". Тепер перешкоджання в особливий період діяльності Збройних Сил карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. Якщо подібні дії призвели до загибелі людей, інших тяжких наслідків - від 8 до 15 років.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини