RU

Ати-бати, пройшли дебати

02.02.2010, 12:43

Першого лютого українські телеглядачі чекали на дебати обох кандидатів у президенти України - і лідера Партії регіонів Віктора Януковича, і нинішнього Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Але прийшла тільки Ю.Тимошенко

На "Першому Національному" в день теледебатів, першого лютого, для кандидатів у президенти України підготували дві трибуни. Але одна з них протягом усього прямого ефіру була порожньою. Хоч кандидат у президенти, який виступав за другою трибуною, мав велику кількість питань на адресу "порожнього місця".

Надії Центральної виборчої комісії побачити 1 лютого на телевізійних дебатах обох кандидатів у президенти України - і лідера Партії регіонів Віктора Януковича, і нинішнього Прем'єр-міністра Юлію Тимошенко, не виправдалися.

На "Першому Національному" дебатувала тільки Ю.Тимошенко. В.Янукович проігнорував виступ у телеефірі, хоч перший заступник голови ЦВК Андрій Магера попереджав, що теледебати - це важливий інструмент для кожного з кандидатів отримати підтримку тих виборців, які у першому турі проголосували за інших кандидатів.

Проте кандидат у президенти В.Янукович вважає "неприйнятним втягуватися у політичне марнослів'я і змагатися у брехні напередодні виборів".

Побачивши, що її опонента немає у студії, Ю.Тимошенко засмутилася. "Я хочу звернутися до всіх глядачів, які включили телевізор, щоб подивитися дискусію. Мені сумно, що таке відбувається, і сьогодні дебати, передбачені законом і рішеннями ЦВК, зірвані. Я сьогодні вимушена дивитися на порожнє місце, і бачити це порожнє місце, можливо для того, щоб потім порожнє місце не зайняло посаду Президента країни", - зазначила вона.

Під час свого виступу, через відсутність В.Януковича, Ю.Тимошенко свої питання і коментарі, крім глядачів, адресувала до "порожнього місця".

За словами Ю.Тимошенко, у нас є два Віктора Януковича. "Чому два? Тому що один Янукович - це рекламні ролики, це бігборди, це рекламна продукція, це спеціальні звернення для людей, які записані через такі пристрої, що називаються суфлерами. Це коли піар-команди кожного кандидата можуть пригладити, напомадити, вкласти йому у вуста правильні фрази. Тоді народ, країна, бачить кандидата, який просто є прекрасним. І ніхто не знає, що у нього всередині, який у нього рівень інтелекту, чим він дихає", - пояснила телеглядачам Прем'єр-міністр.

"Мені дуже шкода, що ми не змогли побачити іншого Віктора Федоровича Януковича. Не такого, як у рекламі, а справжнього. Як він жив, коли багато разів був Прем'єром, як він бачить майбутнє України", - додала Ю. Тимошенко. І наголосила: "Я не хотіла б, щоб лідером нашої нації, лідером нашого народу, лідером нашої країни став банальний боягуз".

Після заочного обміну "люб'язностями" з віртуально присутнім на теледебатах В.Януковичем Ю.Тимошенко перейшла до обговорення інших політиків.

Наприклад, під час теледебатів були порушені газові проблеми. "Коли я почула повідомлення кандидата в президенти Януковича про те, що він братиме участь у побудові "Північного потоку", я була просто шокована. Оскільки це пряма зрада національних інтересів", - наголосила Ю.Тимошенко.

Вона зазначила, що "Північний потік" - це газопровід, який буде транспортувати російський газ в Європу в обхід України. До того ж Прем'єр наголосила, що останні роки Україна "б'ється" над тим, щоб розвивати свої транзитні потужності, щоб відпала необхідність створювати газопроводи в обхід нашої країни. За словами Ю.Тимошенко, Україна може заробляти на ГТС щорічно щонайменше $3 млрд. "А "Північний потік" позбавляє Україну цих доходів", - наголосила Прем'єр.

Також Ю.Тимошенко не обійшла стороною тему щодо обрання Прем'єр-міністра у разі перемоги на виборах В. Януковича. Вона заявила, що найбільш вірогідною кандидатурою на пост Прем'єра є Микола Азаров. "Азаров - це і є батько корупції, який почав це у молодій державі, що проводила цю стратегію, і який потім залишив цю країну з конституційною реформою в такому розваленому стані", - зазначила кандидат у президенти.

Також Ю.Тимошенко розповіла про своє бачення майбутньої політики В.Януковича. Вона вважає, що під час реалізації державної політики лідер регіоналів будуватиме Україну для "своїх людей". "Україна для людей у вустах Віктора Януковича звучить зовсім інакше. Це Україна для яких людей? Це Україна для своїх людей", - наголосила Ю.Тимошенко.

Крім того, вона висловила побоювання про те, що у разі президентства В.Януковича країною будуть управляти ті, що "наглядають". Ю.Тимошенко процитувала слова екс-регіонала Василя Кисельова, який говорив, що при Президентові В.Януковичі "в кожній області України буде на що дивиться з Донецька". Вона також нагадала слова В.Кисельова, що йому загрожували, що "на третій день після перемоги Януковича його загорнуть в асфальт".

Прем'єр нагадала, що така система відбирає і експлуатує найкращі підприємства, бізнес, а хто не згодний - "закочують в асфальт". "Я хочу спитати, чому один з яскравих політиків Євген Кушнарьов, який почав формувати свою партію, що почав з Партії регіонів забирати найкращих представників промисловців, підприємців, чому саме йому не повезло, і саме в нього випадково двічі потрапили на полюванні?", - зазначила Ю.Тимошенко.

Обговорюючи життя Донецької області, вона заявила: "І я хотіла б, чітко розділити людей, які живуть в області і важко працюють, і їхнє життя не є солодким. І влада в Донецькій області, яка будувалася всі ці роки на крові, на розбраті, на тих, що "наглядають", на війні, яка закінчувалася сотнями вбитих людей".

Щодо всієї території України, а не тільки Донецької області, кандидат у президенти повідомила, що за узагальненим показником рівня життя Україна може потрапити до тридцатки країн світу. "За даними ООН, Україна перебувала на 85-ому місці в світі за інтегрованим індексом людського розвитку", - сказала вона.

У разі обрання її президентом, Ю.Тимошенко обіцяє "вивести Україну в тридцатку найпотужніших країн світу". "Там наше природне місце", - наголосила вона.

Ю.Тимошенко пояснила, що індекс розвитку формують людські прибутки, організація бізнесу, система податків, тривалість життя, рівень освіти і охорони здоров'я. Допомогти Україні в такому ривку, за словами Прем'єр-міністра, має те, що країна посіла 30-те місце у світі за рівнем інтелекту громадян.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин >>>
Віктор Янукович: біографія та добірка новин >>>
Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини