RU

Антикорупційна лірика від Януковича

09.06.2011, 10:00
Антикорупційна лірика від Януковича - Фото
dbbda95d6a6d28c8902858bf5caf4b58.jpg

Президент дав офіційний старт боротьбі з корупцією, підписавши напередодні відповідний закон. До того ж міжнародні організації раніше вже заявили, що Янукович благополучно провалив антикорупційну кампанію, а експерти цей закон вважають пустишкой

Президент України Віктор Янукович дав офіційний старт боротьбі з корупцією, підписавши напередодні відповідний закон "Про принципи запобігання і протидії корупції в Україні".

Повідомляючи радісну новину про те, що документ, прийнято парламентом ще 7 квітня, все-таки підписаний, Янукович зазначив, що цей закон враховує численні пропозиції представників міжнародних організацій і світовий досвід. Президент також подякував за співпрацю у роботі над документом усім міжнародним інститутам, які брали участь, зокрема, організацію GRECO.

Тут варто зазначити, що GRECO раніше вже заявила, що Янукович благополучно провалив антикорупційну кампанію, а експерти відразу після прийняття закону Радою називали його пустишкою. Однак у глави держави на критику реагують адекватно і обіцяють не зупинятися на досягнутому.

Сам же президент впевнений, що закон про протидію корупції містить ефективні правові механізми боротьби з корупційними правопорушеннями. За його словами, істотно розширяється коло осіб, які є суб'єктами відповідальності за корупційне порушення. "Ними є всі високі посадові особи держави, зокрема президент, глава Верховної Ради, прем'єр-міністр, генпрокурор, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, не обійшли увагою і народних депутатів, депутатів місцевих рад, державних службовців, суддів, співробітників правоохоронних органів, митної, податкової служб. Отже, ми чекаємо викорінити так звану кругову поруку і замовкання корупційних дій", - заявив він.

До того ж, якщо раніше Янукович просто заявляв про те, що чиновники повинні не просто знати, але й свято шанувати норми зазначеного документа, щоб уникнути спілкування з представниками прокуратури, то тепер він знайшов для цього цілком вагому мотивацію.

По-перше, за його підрахунками, від корупції українське суспільство щорічно втрачає близько 20 млрд. грн. – це гроші, які не надходили до бюджету, або були розкрадення через корупційні схеми. "Ми з вами добре знаємо, що корупція перетворилася в Україні на спосіб існування бюрократичного апарату і є причиною масштабної тінізації економіки. Вона несе загрозу безпеки нашої країни", - наголосив він.

За його словами, корупція сьогодні виступає гальмом модернізації і політичного курсу реформ. А оскільки реформи – це святе, то корупціонерів з суспільства, як і було обіцяно раніше, будуть випалювати каленим залізом.

На цьому етапі роль каленого заліза будуть виконувати керівники Служби безпеки і Генеральної прокуратури, яким доручено активізувати боротьбу з корупцією загалом і у правоохоронних органах, зокрема.

"Як показує практика, ефективним методом виявлення фактів корупції в органах державної влади є впровадження телефонів довіри, за якими кожний громадянин має змогу повідомити про корупцію до компетентного органу", - сказав Янукович. До того ж практику донесення інформації у подібні телефонні служби вже якийсь час пропагує не тільки президент, але й прем'єр-міністр Микола Азаров. Вони обидва закликають громадян дзвонити і повідомляти про факти вияву корупції на всіх рівнях, обіцяючи, що голос кожного буде почутий.

Президент також ініціює створення публічного переліку гучних корупційних злочинів. "Не повинні залишатися без уваги і питання вдосконалення Кримінального кодексу України. Очевидним є те, що деякі злочини у сфері економіки повинні бути декриміналізовані шляхом пом'якшення відповідальності і можливості застосування покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, як це робиться у більшості країн світу", - сказав президент.

Янукович наголосив, що карати за такі злочини необхідно, примусивши порушників відшкодувати державі завданий збиток. "Ми повинні, як мінімум, повертати державі те, що вкрали злочинці. А в деяких країнах приймаються закони, які збільшують суми збитку в двічі або тричі, щоб покарати злочинців. Якщо вкрали, нехай утричі більше платять. Це справедливо. Але зараз, як мінімум, вони повинні повернути все, що вкрали", - пояснив він.

Крім того, Янукович доручив міністру юстиції Олександру Лавриновичу і главі СБУ Валерію Хорошковському організувати роботу зі створення спеціального уповноваженого органу з питань антикорупційної політики.

Президент зазначив, що закон про протидію корупції дає йому як главі держави право створити спеціальний уповноважений орган з питань антикорупційної політики. "Цей орган буде координувати реалізацію органами виконавчої влади виконання антикорупційної стратегії", - пояснив він.

Крім того, Янукович зазначив, що законом про протидію корупції президент уповноважений визначати антикорупційну стратегію. "Ця стратегія має стати основним програмним документом державної антикорупційної політики та інструментом втілення закону", - сказав він.

Глава держави закликав присутніх спільними зусиллями визначитися із змістом такої стратегії. "Я пропоную подати відповідні пропозиції до секретаріату АП у двотижневий строк", - додав він. За словами Януковича, стратегія повинна бути чіткою, зрозумілою і ефективною. "Треба визначити конкретні заходи та їхніх виконавців. Часу на обговорення і дискусії у нас практично немає", - сказав він.

Глава Мін'юсту вже запевнив, що така приємна у всіх відносинах (для чесних громадян, а не для корупціонерів, звичайно) стратегія на 2011-2012 роки буде прийнята Президентом найближчим часом. Він же пообіцяв, що незабаром вся законодавча база буде підігнана під прийнятий закон, щоб забезпечити його максимально ефективне виконання. "Заставою настання очікуваних від реформ результатів є не тільки прийняття законів, але й забезпечення ефективної їхньої реалізації. Що стосується цього закону, це особливо важливо", - наголосив він.

Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини